Кога мангото е узряло?

  • 13 667
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Мами търсих в търсачката, обаче не намерих как да разбера, кога мангото е узряло? Преди време купихме и се оказа с ужасен вкус, явно сме избрали неузряло, оттогава не сме пробвали.
Може ли някой да ми помогне и обясни как да позная узрелият плод?

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 16:54 от Vivi

# 1
  • Мнения: 6 029
аз не бих дала манго...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 230
А защо?

# 3
  • Мнения: 6 029
защото не расте по нашите дървета.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 16:39 от Julie

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 1 230
Благодаря Джеси!!!

# 6
  • Мнения: 1 467
Препоръчва се консумацията на плодове, които растат в нашите географски ширини. Останалите са изкуствено узрели.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И аз не бих ти препоръчала да даваш манго.
Яла съм в Ямайка и тук нямат нищо общо с истинско манго.
Освен това сега не му е сезона и зрее изкуственно.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Извинете,че се намесвам в темата,но имам същия въпрос за авокадото!Понеже не съм купувала досега,как да избера добро за бебка?В много схеми го дават като една от първите храни и то сурово...Чудя се обаче аз дали да не го предложа сварено за първи път или поне бланширано?За жалост нямам никакъв кулинарен опит с този плодо-зеленчук и незнам на какво ще прилича сварено?
А и вие от каква възраст предложихте авокадо и в какъв вид?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 230
Олинце, ще го имам предвид, а и щом не му е сезона, няма да купувам.
А за авокадото - плод е и се дава суров, поне за мен е с много приятен вкус, а Ани го обожава. Дадох за първи път на 6 месеца, просто тогава се сетих. Сега може да изяде и цяло авокадо ако се напъне. Когато избираш гледай да не е много меко, нито твърдо. Ако е много меко е презряло и загниващо, а много твърдо обратното - неузряло. Цвета трябва да е тъмно зелен. Да допълня, опипай дръжката на авокадото, оттам започва да се скапва. Авокадото е пълно с витамини: А, С, Ниацин  и фолиева киселина и минерали: Калий, Фосфор, Желязо, Мегнезий и Калций.
Ето една "рецепта" за пюре от авокадо, преведена е от http://www.wholesomebabyfood.com/:
1.   Обелете и махнете костилката на узряло авокадо – не го гответе
2.   Изрежете ”месото” и го намачкайте с вилица
3.   Няма нужда от използване на машина, както бананите, авокадото има много мека консистенция. Авокадото няма нужда от допълнително приготвяне.


# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Maxin,много ти благодаря за информацията!

# 11
  • Мнения: 7 640
защото не расте по нашите дървета.

 Joy Joy Joy
страшно ме развесели с този довод.
Ми то 90% от продаваните тук ябълки, круши, грозде не са от български дървета Laughing

И бананите за зелени, когато ги берат да ги пращат в Европа Wink
За авокадото и мангото знам, че са от най-полезните за малко деца плодове и зеленчици.

# 12
  • Мнения: 7 803
защото не расте по нашите дървета.
ей думи нямам  #Crazy то по магазините освен продавачките, друго бългаско няма

# 13
  • Мнения: 6 029
защото не расте по нашите дървета.

 Joy Joy Joy
страшно ме развесели с този довод.
Ми то 90% от продаваните тук ябълки, круши, грозде не са от български дървета Laughing

И бананите за зелени, когато ги берат да ги пращат в Европа Wink
За авокадото и мангото знам, че са от най-полезните за малко деца плодове и зеленчици.

хъм хъм. и кое му е веселото? гръцките ябълки идват от Гърция... която е съвсем близо. Екзотичните плодове идват от майна си райна...

# 14
  • Мнения: 6 029
защото не расте по нашите дървета.
ей думи нямам  #Crazy то по магазините освен продавачките, друго бългаско няма

ОК. но колкото по екзотичен е един плод, толкова по неясно е къде и колко е висял, не си ли съгласна?

Общи условия

Активация на акаунт