Кърмили ли сте някога друго бебе?

  • 1 934
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
    Никога не съм изпадала в подобна ситуация, но много пъти съм се замисляла над въпроса.
    Откакто родих около мен се навъртат все майки с бебета - кои по-големи, кои по-малки, кои на кърма, кои на АМ. Някой път си задавам въпроса ами ако някоя майка ме помоли да и кърмя бебето  Shocked, аз какво ще и отговоря, как ше реагирам  newsm78 Незнам, просто незнам. Хем ми се иска, хем малко ме е страх, така като не е мое  Crazy Много странно бих се чувствала в подобна ситуация  ooooh!
    Вие какво мислите по въпроса Кърмили сте някога друго бебе, Бихте ли го направили, ако някой ви помоли. Или резервния вариант - изцеждане и даване на кърмата. Май е по-удачно, а ? Тази темичка ми се върти доста време в главата, незнам защо, и все нямам време да я напиша.
    Дано не предизвикам спорове по темата. Нямам лоши намерения към никого. Дано ме разберете. Още веднъж ви моля - нека не спорим (за и против) а да погледнем откъм добрата страна на нещата.

# 1
  • Мнения: 394
аз нямам нищо против.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
 Joy Не само, че съм кърмила, но и снимков материал имам  Blush Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144996.msg2774359#msg2774359

# 3
  • Мнения: 393
Бих кърмила само, ако познавам бебчето и родителите Naughty В другия вариант -изцеждане- съм го правила вече Laughing

# 4
  • Мнения: X
Нямам нищо против, но не съм го правила. Моята приятелка, с която родихме на една дата, веднъж на майтап пробва да кърми моето бебе, но човека отказа, но май защото току-що го бях накърмила аз и не беше гладен.

# 5
  • Мнения: 857
Бих се изцеждала,ако кърмя и моето едновремнно

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз бих,ама то за моето много-много няма,пък незнам откъде ще събера за още едно Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 760
Опитах, но с доста по-голямо кърмаче - принцесата на Мери. Госпожицата ме изгледа с хладно неодобрение. Мома с претенции  Laughing За сметка на това моята ламя с удоволствие посука от Мери  Wink
Ако познавам майката не виждам никакъв проблем. Ако не я познавам - идея нямам как ще постъпя...  Thinking

# 8
  • Мнения: 318
Когато родих първата си дъщеря още докато бяхме в болницата на майчето до мен не и беше слязла още коластрата и тогава ме помоли да накърмя и нейното бебче.Аз естествено го накърмих с yдоволствие.А иначе съм давала и  изцедена кърма за дрyги бебета,докато бяхме в болницата.Това е въпрос на хyманност.

# 9
  • Мнения: 753
Мисля, че бих се привързала много към бебето и бих понесла "раздялата" тежко Sad((
Затова бих цедила за друго бебе.
Може би бих кърмила в случай на крайна нужда - много ниско тегло, болно бебче, животоспасяващо кърмене и др.
И аз от 6-7 месеца съм се замисляла по темата Wink
 Peace

# 10
  • Мнения: 4 451
Мисля, че бих се привързала много към бебето и бих понесла "раздялата" тежко Sad((
Затова бих цедила за друго бебе.
Може би бих кърмила в случай на крайна нужда - много ниско тегло, болно бебче, животоспасяващо кърмене и др.
И аз от 6-7 месеца съм се замисляла по темата Wink
 Peace
Абсолютно съм на същото мнение. Peace

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Два пъти ми се е случвало Grinning
Веднъж с една приятелка на майтап си разменихме бебетата, които хич не бяха бебета вече - на годинка бяха, съответно не проявиха никакъв ентусиазъм да сучат от друг освен от мама и се пуснаха веднага щом разбраха, че не си е тяхното Laughing
Вторият път беше миналото лято - насред сватбата на братовчедка ми Mr. Green Нейният брат имаше 2-месечно момиченце тогава, което също беше на сватбата. Майката беше взела изцедена кърма и смяташе да храни от шише, което никак не беше прието добре от бебето, а тя твърдо не желаеше да кърми на сватбата. Бебето в крайна сметка си беше изяло млякото, но беше много нервно и неспокойно и плачеше (търсеше си успокоението и приспиването) и тя на майтап ми предложи да го накърмя Laughing Не чаках друга покана - уверих се изрично, че няма да има нещо против и се кърмихме. Мога да ви кажа, че сме отнесли повече снимки, отколкото Буш на посещението си Joy Всички бяха безкрайно умилени, а една от приятелките на булката (която не е женена и няма деца), каза простичко, че това е най-красивото нещо, което е виждала Grinning

# 12
  • Мнения: 1 432
В родилното,когато Мом4и бе6е на 2 дена ,една акушерка дойде да го поиска,за да го даде на друга майка  с много мляко.Тънката и мисъл била да я изцеди ,4е има голям капацитет.Беше 4.350 кг.Е ,не го дадох   Naughty,аз му бях достатъ4на.
Но с колямо удоволствие бух накърмила друго бебе,което се нуждае  Peace.Не мога да си представя да дам моето,връхлита ме ревност  Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 1 924
Не съм , но за малко щях. Една близка приятелка, която роди месец след мен, имаше проблем с кърмата и бяхме тръгнали да се уговаряме аз да го кърмя, вместо да му дава добавка, но като се запознах по-обстойно със случая, преценихме, че е по-добре тя самата да си слага дъщеричката по-често да суче, за да не й намалее съвсем лактацията.Та сега се кърмят успешно, не се наложи да се включвам.

# 14
  • Мнения: 1 531
на мен ми е прекалено интимно  Heart Eyes

бих цедила
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт