Необходимо ли е използването на слънцезащитен крем

  • 945
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте Доктор NIVEA Baby, от както ми отговорихте на предишния въпрос имам някои колебания относно използването на слънцезащитните кремове и лосиони. На всякъде се говори колко опасно е слънцето, дори и на сянка и коолко е важно да се използват слънцезащитни предпазни средства с колкото се може по-висок фактор. Дали в крайна сметка това не е повече търговия?.... При условие, че детето ми е на една година и има алергия към топлото и слънцето, вие /както и JP-то/ ме посъветвахте да не използвам никакви кремове и да оставя кожата на детето да диша. Да използвам или не сънцезщитен крем и какъв точно фактор, бебето е с бяла кожа и светло кестенява коса????

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 18:53 от iskrenai

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте1 Нещо не сте ме разбрали. Отнася се за ежедневното мазане на кожата с цел омазняване. Когато излизате навънка и излагате макар и неволно бебето на слънце е добре да ползвате слънцезащитни кремове, за да не изгори нежната кожа на бебето. Подходящи са детски слънцезащитне кремове минимум с 20 фактора.Във Вашия случай-40-50 фактора. С тях ще мажете личицето, крачетата, ръчичките и изобщо всики места изложени на слънчевото греене.

Общи условия

Активация на акаунт