? за оригването и хълцането

  • 648
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани не иска да се оригва след като папка Confused независимо колко дълго го държиме на рамото. Това дали е проблем?
Забравих да спомена, че не връща кърма и като го оставя  в леглото.
За сметка на това пък хълца по 3-4 пъти на ден. На какво се дължи това и дали има нещо общо с нежеланието за оригване?

# 1
  • Мнения: 3 200
Щом не връща мляко, нямаш проблеми

# 2
  • Мнения: 414
Няма проблем да не го оригваш, щом не става, особено пък ако заспи на гърдата - веднага си го слагай спокойно да спи в леглото. Щом не оригва, значи не гълта въздух. Не е страшно и ако върне малко млекце, само го слагай настрани.

А хълцането не е проблем и няма общо с оригването. Цоко хълцаше от най-малкото разсмиване, по цели дни, ма той от корема ми е така Simple Smile))

# 3
  • Мнения: 7 831
И аз мисля, че няма проблем щом не връща, но може да хълца от това  Wink. Дай малко водичка и ще спре. Иначе хълцането не е проблем.

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя се къса да се оригва и пак повръща на поразия. А хълцането е задължително почти през хранене. Няма повод за притеснение, нормално е.

# 5
  • Мнения: 101
Ние като бяхме на вашата възраст до към 1,5 м. хълцахме като за световно. Бабите много се притесняваха от този факт, но не и личната лекарка.

Що се отнася до оригването, целта му е да намали коликите. Ако бебчето е спокойно, пей сърце!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нашата бебка също изобщо не се оригваше, докато я кърмех. Започна, когато преминахме на адаптирано мляко (през осмия месец).
В началото хълцаше много (всъщност хълцаше по два-три пъти на ден още, докато беще в корема ми), но престана от само себе си, някъде около 3-месечна възраст.

# 7
  • Мнения: 155
При нас бебокът започва да хълца, когато е преял Embarassed . В такива случаи му давам водичка, макар да е на кърма. (Аз си му давам вода без захар още от първия месец.)
В началото и той не искаше да се оригва, но тогава го държах по-дълго на рамо и нежно го потупвах по гръбчето. Сега вече е по-голям и с лекота демонстрира добро възпитание  Wink  Laughing.
 Няма място за безпокойство  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 2 623
Ние също сме така и аз мнооого се притеснявах, но мамите ме успокоиха, че няма нищо тревожно. Бобо урига когато си иска, но най-често не уригва. Проблема е , че като уригне започва да хълца. Казаха ми за хълцането , че не е проблем, но на мен ми е жал все пак.

# 9
  • Мнения: 1 800
Цитат на: Tinka79
Моя се къса да се оригва и пак повръща на поразия. А хълцането е задължително почти през хранене. Няма повод за притеснение, нормално е.


И при нас е така Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 938
Пробвай да го слагаш седнал с изправено гръбче на коленете си и да му придържаш брадичката - ние така най-лесно се оригваме. Не знам дали има нещо общо между оригването и хълцането, но аз забелязах, че хълца по-често ако не се е оригнала достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт