Пак за миялните...

  • 3 108
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Имам чуството, че само аз имам този индиански проблем, но вече няколко години не мога да го реша. Проблемът ми е следния не знам защо, но стъклените ни посуда от миялната стават на едни странни петна (не е недоизмит препарат). Примерно съдовете от Duralex са целите на  многоцветни петна все едно са заляти с веро или бензин, Стъклените чаши стават на странни бели петна все едно са захабени или нещо такова. Направо съм бясна. Това се получава при 2 различни миялни машини, не си спомням колко препарата съм сменила, ароматизаторите също ги сменяме(като марка), даже си купихме нови по-скъпи и качествени чаши, защото си мислехме, че проблемът е в обикновените и ефтини чаши. Единственото което май за около 4 години не съм сменяла като марка е гланца (Калгонит).
Ето една купа на която и на снимката си личи горе-долу за какво става въпрос... тези петна не се махат след като я измия на ръка...не знам с какъв препарат трябва да иа търкам за да заприлича  на нормално измит съд  smile3514

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Бързам да те успокоя и да ти кажа, че не е от машината, а от материала на посудата. По същия начин съм пробвала еднакви чаши с различни препарати, няма неизпробван такъв и всички стават на тези петна, все едно са надраскани. Получава  се при някои видове чаши, закупени от Метро. Кристал, други видове чаши, различни видове чинии съм пробвала, но само при тези проклети чаши ефекта беше този. Поне не са скъпи И малкия често ги чупи, та много не им доглеждам.

# 2
  • София
  • Мнения: 752
Вече не съм сигурна, че е от материала от който са направени съдовете, защото при приятели със съдомиялни няма проблем със съдовете от duralex или чаши, които са същите като нашите... не знам какво правя, но само при нас се получава това. А самите съдове не са като надраскани а просто седят като неизмити..... Close Дори тази купа, която съм снимала виждате на какво прилича, а свекърва ми има същата и нейната си е като нова...

# 3
  • Мнения: 4 202
При мен ставаш така, защото предозирах гланца, сега съм го намалила и нямам такива проблеми.
Ти пробвала ли си да намалиш някой от препаратите?

# 4
  • Мнения: 780
И аз мисля че е от гланца - намали го . При свекърва ми също така и ставаха чашите и дуралекса , но като намали гланца - няма проблем . Моята има копче за регулиране , а нейната е от малките и нямаше , та мереше с една лъжичка. При мен проблема е с надраскването на чашите , но както казва AlexaS и мойте са от Метро / от евтините / и не ми се свидят толкова , но ме дразни да ги гледам така надраскани  Tired

# 5
  • Мнения: 834
Аз имам същият проблем, но уви решение нямам. Също като теб смених сто хиляди препарата, гланца смених, солта и пак същата работа. Моята миялна е Аристон и е на 4г, в началото не беше така. Може би вече е време да я сменям. И аз не знам, но в момента съм на етап -не ми дреме.

# 6
  • Мнения: 8 917
Ползвам Калгонит 5 в 1 и нямам такъв проблем Thinking

# 7
  • Мнения: 4 202
Аз имам същият проблем, но уви решение нямам. Също като теб смених сто хиляди препарата, гланца смених, солта и пак същата работа. Моята миялна е Аристон и е на 4г, в началото не беше така. Може би вече е време да я сменям. И аз не знам, но в момента съм на етап -не ми дреме.

Е стига де, 4 годишна машина си е почти нова  Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 752
Това с гланца даже не ми е хрумвало...мислех да го сменям, но сега ще го намаля първо и ще видя...дано да има резултат, защото ми писна да си сасипвам съдовете.

# 9
  • Мнения: 4 202
Това с гланца даже не ми е хрумвало...мислех да го сменям, но сега ще го намаля първо и ще видя...дано да има резултат, защото ми писна да си сасипвам съдовете.

Аз действах по метода на изключването.
Значи като купих сегашната си миялна, имах останали таблетки от предишната машина и докато ги свърша тя си миеше чудесно.
След като изразходвах таблетките реших да мина на 3 отделни препарата, като за начало си купих Медикс и тогава започна голямото замазване. Реших, че се дължи на евтините препарати и смених първо препарата за миене, купих прах Сомат. Мазането обаче продължи. Тъкмо мислех да сменям и гланца,  но реших първо да пробвам да намаля подаването му и то взе че стана  Crazy

При мен най-много се замазваха точно чиниите от дуралекс.

Надявам се че и при теб ще се получи  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 752
А как махнахте вече съществуващите петна или те сами изчезват постепенно?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 569
А как махнахте вече съществуващите петна или те сами изчезват постепенно?
Изчезват, но постепенно и доста бавно. И моя дуралекс стана на такива петнаи и не можех да установя от какво. После няколко месеца мих на ръка и малко, по малко петната изчезнаха. Пак ми монтираха миялната и след известно време, чинийте пак се сдобиха с петна. Намалях/засилвах гланца, сменях препарати, врътках копчета, обаче резултата беше слаб. Сега щом казвате че е от гланца, ще го намаля и няма да го пипам по-дълго време, да видим какво ще стане.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
Пробвай няколко пъти съвсем без гланц. Аз от много време не слагам и не виждам разлика честно казано. Спестявам си едно домакинско действие един вид  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пък знам, че е обратното - ако побеляват чашите, трябва да се увеличи гланца и солта. Ако пък излизат с един такъв синьо-зеленикав филм по тях - гланцът трябва да се намали. Абе пробвай насам-натам, дано стане Laughing

# 14
  • Мнения: 513
Аз имам същият проблем, но уви решение нямам. Също като теб смених сто хиляди препарата, гланца смених, солта и пак същата работа. Моята миялна е Аристон и е на 4г, в началото не беше така. Може би вече е време да я сменям. И аз не знам, но в момента съм на етап -не ми дреме.

Моята също е Аристон,ако искаш мога да ти пратя упътване на български език макар, че моята е на 1 година.

Общи условия

Активация на акаунт