някой може ли да ми каже...

  • 1 058
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здрвейте отново, някой може ли да ми каже какво означавам тези неща....? Вчера ходих на преглед, но не разбирам нищо от написаното, ако някой  ми помогне ще му бъда много благодарна  Hug

BPD - 21 мм. = 12-13 г. с.
AC - 70 мм.
FL - 10 мм.
FW - 71 гр.
LA - в норма

Пропуснах да кажа че съм бременна в 12-13 г. с. Може да ми е малко глупав въпроса, но какво да направя като не знам... newsm78

# 1
  • Мнения: 171
Здрвейте отново, някой може ли да ми каже какво означавам тези неща....? Вчера ходих на преглед, но не разбирам нищо от написаното, ако някой  ми помогне ще му бъда много благодарна  Hug

BPD - 21 мм. = 12-13 г. с.
AC - 70 мм.
FL - 10 мм.
FW - 71 гр.
LA - в норма

Пропуснах да кажа че съм бременна в 12-13 г. с. Може да ми е малко глупав въпроса, но какво да направя като не знам... newsm78
BPD означава бипаретален диаметър с който определят дали има изоставане в растежа на плода при теб съвпада гестационната седмица в която си така че няма място за притеснение Laughing

# 2
  • Мнения: 1 273
BPD (BIPARIETAL DIAMETER)- това е диаметъра на главичката. С този показател се определя точната възраст.  Peace
AC (ABDOMINAL CIRCUMFERENCE) – обиколката на коремчето на бебето.
FL (FEMUR LENGTH) – дължината на бедрото от коляното до тазовата кост
LA-- околоплодните води, ако не се лъжа.
FW- предполагам е теглото, защото гледам, че е в грамове.

Размерите са идеални, за седмицата в която си.  Hug

# 3
  • Мнения: 1 081
Ами то е ясно, че си бременна, ама на прегледа не ти ли казаха кое какво е и дали всичко е наред. На мен доктора си ми обясняваше което ме интересуваше, а той си мереше там неговите си неща, сега си погледнах записите да кажа кое какво е. Първото е диаметъра на главичката на бебенцето ти и от него се определят г.с. Второто е дължината на бебети ти, третото е дължината на бедрото, четвъртото е теглото на бебето, LA нямам представа. Всичко с бебето ти е наред, отговаря си на седмиците, успех!

# 4
  • Мнения: 9
Много много ви благодаря  Hug    bouquet Hugама знам ли и аз какво да мисля идеални идеална, ама в интернет пише че на тази възраст която сме /12-13 г.с./ бебето тези около 30 гр., а моито зверче 70????? е как да го разбирам, сигурно със всичко около него  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 100
Здравей Simple Smile
Ето кои от нещата ми е посочила гинеколожката какво означават:
BPD - обиколка глава
AC -  обиколка корем
FL - бедрена кост
EFW - тегло на бебо

# 6
  • Мнения: 8 242
Още е мноооооооого малко, за да могат да му определят мерките с голяма прецизност. А и не вярвай особено на ехографи и ехографисти Wink Имат голямо въображение  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт