Моля дайте съвет за котката?

  • 1 103
  • 11
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 409
В много голяма дилема съм..... Имам котко на около 3 години, кастрирана и мнго своенравна, не обича да я галиш, търси спокояствие и се дразни от викове и много хора...Търся и временен дом защото съм бременна в 4 месец и няма да мога да я гледам като се роди бебо., не заради хигиенни съображения, а за ради нрава й, който не е много дружелюбен към деца....
Ако някой може да помогне? търся къща отдалечена от движение на автомобили и странстващи кучета, където някой да й дава храна,коята аз ще предоставям за вбъдеще, без ангажименти, само да е обитавано поне два пъти месечно и да има къде да спи на топло  и сухо! ако трябва ще й купя къщичка....Мислех си за някоя хижа или манастир,но ме е срам да питам, а времето лети и много се притеснявам.... иначе писаната я обичам адски много - прекрасна е сиво сребърна, луда глава, няма никакви поражения вкъщи по мебели и т.н, но нрава й ме плаши, незнам дали защото ме пази или нещо друго но не веднъж е налитала злобно на родители и близки!
това е ! моля за съвет,препоръки и идея за подходящо място! не мога да я изхвърля ей така на улицата, та аз от там съм прибрала още докато беше сляпо котенце, и съм поела ангажимент... та ми е адски жал, едва ли ще оцелее при толкова бездомни кучета и коли! пишете ми...
да кастрирана е .... ами писала съм два пъти месечно като най -най малко защото много хора имат вили,къщи, в провинцията която посещават и по-малко пъти ....за това! иначе аз ще правя всичко възможно да ходя всяка неделя да я виждам защото адски многооо я обичам и ми е страшна мъка само при мисълта,че трябва да се разделя с нея!
 
ето и нейни снимки
http://munieca.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album14
 

# 1
  • Мнения: 497
Не можеш ли да я дадеш на родители, приятели, баби....- за временно гледане?

# 2
  • Мнения: 1 446
Много е хубава котката ти. И аз бих ти препоръчала да я дадеш на някой. Ако остане в някоя вила абсолютно сама няма да и се отрази добре. Котките не обичат да са сами. Може пък д асвикне с бебчето  newsm78

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 409
котката и без това живее в апартамента на нашите, но ние все още не сме решили къде точно ще живеем, дали временно у нас или при свекървата, защото под наем не ни се излиза. За съжаления собствено жилище нямаме   Cry
Моето село както винаги съм се шегувала  е Бургас, майка ми е от там,и там няма никой който да се грижи за нея!
нямаме село или вила, питала съм познати, но повечето ходят там за по 1 седмица един път годишно, което е много рядко за да я оставя сама!
иначе и за нея ще е на й-добрия вариянт: пролет до есен на вилата или на село, зимата вътре, но за съжаление не мога да й го предложа       . А толкова много я обичам! и незнам какво ще правя! Cry
 

# 4
  • Мнения: 3 069
Мацата е прекрасна.....жалко, че трябва да се разделите, но и аз бих постъпила така.
Не видях от къде си...ако си от София, мога да поразпитам познати.

# 5
  • Мнения: 497
оххххх, много е неприятно, но тя като е такава своенравна едва ли ще стои на друго място  newsm78
Трудна ми се вижда идеята да и анмериш дом, при условие, че има толкова бездомни животни.  Tired
Желая ти успех Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 5 079
Миличката! Съчувствам ти напълно. Своенравна или не, котката ти е като дете, направо не мога да си представя да се разделя с моята...
Наистина решението е да я дадеш на някой, който ще я приеме каквото е и ще я обича истински. Защо не се поразровиш в някои сайтове с обяви за дом. любимци и не обявиш, че я подаряваш? Не вярвам никой да не желая да приюти такава красавица...  Heart Eyes
Стискам палци...  Praynig

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
съпруга ми имаше котка, която се наложи да махнем, поради причини малко по различни от твоите. Закарахме я на Банкя. Родителите ми имат вила там. Известно време ходехме всяка сряда и събота да й оставяме вода и храна и тя винаги ни чакаше. В един момент престана да се появява. Помислихме че може да е умряла, но... наблизо има манастир. При една разходка баща ми я е мернал. Там си е намерила любим и до ден днешен виждаме поколение от нея. Така че не виждам от какво се притесняваш да попиташ. Пък котето ако не се чувства добре, ще си намери нов дом. До колкото знам котките се привързват към къщата... нашата Маца например сама ни намери... просто си седеше пред вратата на къщата. След това намери и втория си дом. Разходете се из околните села и попитайте някое семейство дали няма да вземе котето.

# 8
  • Мнения: 17 402
Ех, мечтая за такава котка Heart Eyes Откак се помня съм живяла  с котки- и своенравни, и не толкова. Имаш доста време до раждането, защо не си я гледаш още? Аз пък си мисля, че няма да проявява агресия към бебето.

# 9
  • Мнения: 804
Наистина е жалко, но щом си преценила, че е своенравна недей да рискуваш. По- добре пусни обяви във сайтовете за домашни любимци (dog.bg и др.). УСПЕХ   bouquet

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 409
и аз незнам ка ще я оставя при някой ....  Cry тя си е свикнала вкъщи и с нас също въпреки че налиташе на родителите ми, през другото време е като памук......посреща ни, изпраща ни,спи като бебе в леглото на майка ми и бащами и т.н, но понякога,незнам, се стрелва и налита и хапе и то доста силно! не го е правила много отдавна,но и ние много внимава ме и сме нащрек винаги!
но с бебета в къщи ще е трудно! мислех си в кухнята да и направя някакво изолирано пространство,но само ще я мъча и ще се изнерви още повече!
продължавам търсенето..... и АКО НЯКОЙ ОТ ВАС МОЖЕ ДА ДАДЕ КОНКРЕТНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА ПОДХОДЯЩО МЯСТО ЩЕ СЪМ МУ БЛАГОДАРНА!

# 11
  • Мнения: 1 919
 newsm78 уфф толкова е симпатична-дано и намериш хубав дом  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт