Какво трябва да знаете за адаптираните млека !!!!!!

  • 3 579
  • 63
  •   1
Отговори
Здравейте момичета пиша тези редове защото масово чета и слушам какви ли не "страхотии" отностно Адаптираните Млека (АМ)!! Преди всичко едим сериозен съвет : !!!!СЛУШАЙТЕ СИ ПЕДИАТРИТЕ!!!!, не си мислете че може да знаете повече от човек който е защитил една от най- трудните специалности в медицината. Колкото и да сте осведомени колкото и да сте на ти с форумите и сайтовете, колкото и "градинковоте сборища" в кварталите да Ви "промиват мозъците" с "полезни съвети" ПРЕДИ ВСИЧКО СЕ ВСЛУШВАЙТЕ В ТОВА КОЕТО ВИ КАЗВА ПЕДИАТЪРА ТОЙ ИЛИ ТЯ СЪС СИГУРНОСТ Е В ПЪТИ ПО НАЯСНО ОТ ВАС ПО ВЪПРОСИТЕ ЗАСЯГАЩИ ДЕТСКОТО ХРАНЕНЕ!!!!
Аз не съм педиатърка не съм и здравен и работник.
Та за АМ!
Първо по темата за "аз съм на НАН/ФРИЗО/АПТАМИЛ/МИЛУМИЛ/НУТРИЛОН И Т.Н. И ДЕТЕТО МИ ИМА ЗАПЕК/ДИАРИЯ"
Така има едни термини : рефлукс , регургирация , несъвършенна стомашно чревна физиология и т.н. които в общ смисъл означават че бебето ви е родено с нарушения в стомашно  - чревния тракт.Още по конкретно за бебето в първите месеци е нормално да има проблеми с каквато и да е храна което не значи че причината е само в храната .Казвам това защото всички масово при най малкия проблем бързате да смените млякото ...така е нали , и си мислите че смяната на млякото би довела до промяна в състоянието на детето нали!!! Да ама не !! Една от истините за АМ (имам предвит не български ) е че те са изключително сходни по състав и качество ако си мислите че има някаква сензационна фрапираща разлика между Нан Фризо Нутрилон Аптамил Милумил Хумана се лъжете от няколко години насам всички производители доста изчистиха формулите си и разликите са повече в концентрацията на някой вещества а не в тяхното качество.Истина е и че всяко мляко си има някаква особенност но това рядко е причина за появата на някакъв проблем. По чести причина за проблеми с АМ са: неспазване на указанията за приготвяне .....признайте си че почти всяка от вас е слагала повече от указаниото за  едно хранене, или пък вместо хранене по графих храните детето по всяко време  или всеки път когато плаче (ЗАБЕЛЕЖКА НЕ ВИНАГИ КОГАТО БЕБЕТО ПЛАЧЕ , ПКАЧЕ ЗА ХРАНА И ТОВА ЧЕ СПИРА ДА ПЛАЧЕ СЛЕД КАТО СТЕ ГО ХРАНИЛИ ИЗВЪНРЕДНО НЕ ЗНАЧИ ЧЕ ТОВА Е ДОБРЕ ). Указанията са затова за да се спазват. В АМ има протеин от краве мляко има лактопза обагатени са със желязо и куп други неща които в по голяма дневна доза водят до проблеми ката познайте какво?...... диария , запек, повръщане , колики и тн и тн . СПАЗВАЙТЕ УКАЗАНИЯТА ЗА УПОТРЕБА И ХРАНЕТЕ БЕБЕТО ТОЛКОВА КОЛКОТО ВИ Е КАЗАЛ ПЕДИАТЪРА . За сега тази проста формула рядко води до сериозни проблеми.
Друга истина за АМ е това че те не са пълноценен заместител на кърмата КЪРМЕТЕ КОЛКОТО МОЖЕТЕ ПОВЕЧЕ
Друг сериозен проблем при бебетата е това че повечето от тях имат недостиг на един ензим наречен лактаза. Този ензим разгражда въглехидрата лактоза, който е основния въглехидрат в повечето АМ за здрави бебета. Какаво значи това? Ако вашето дете има този нормален проблем наяве става следното нещо: лактазата когаато стигне в червата на бебето започва да се разгражда по нефизиологичен начин което води до състояние известно като осмотична диария, или на народен език силно водниста продължителна диария. В този случай АМ не е проблем а недостига или липсата на ензима лактаза е причината за това. Какво да правите в такива случаи???? ПЪРВО ОТИДЕТЕ ПРИ ПЕДИАТЪРА!!!!!Той най-вероятно ще ви посъветва да си купите безлактозно АМ.
Още една от съставките на АМ може да влезе в конфликт  вашето бебе ! Това е казеина - протеина от кравето мляко който все още е един от основните протеинови добавки особенно в по евтините АМ .Та какво пави този казеин? Отново ще говорим за ензими.Бебешкото стомахче понякога не произвейда ензими разграждащи казеина от което следва отново нефизиологично разграждане от което пък следва проблем с акането : трудно акане, зелено ако, понякога диария.В този случай отново ПЪРВО ПОТЪРСЕТЕ ПЕДИАТЪРА А НЕ СЪСЕДКАТА ИЛИ ПРОДАВАЧКАТА В БЕБЕШКИЯ МАГАЗИН.Той ще ви препоръча най вероятно безказеиниво мляко или АМ с повече суроватъчен протеин нещо друго.
За сега това момичета скоро пак ще напиша нещо !!!!!!

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 08:24 от Vivi

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
е че те са изключително сходни по състав и качество ако си мислите че има някаква сензационна фрапираща разлика между Нан Фризо Нутрилон Аптамил Милумил Хумана се лъжете от няколко години насам всички производители доста изчистиха формулите си и разликите са повече в концентрацията на някой вещества а не в тяхното качество.
 

   Ами много ясно е, че са сходни по състав!Все едно да ми кажеш, че кърмата при бялата и черната жена е коренно различна!Браво на производителите, че са направили състава на млеката идентичен.Това значи, че ниското качество на АМ е избегнато!

 Съжалявам, но никак не съм съгласна с мнението ти!Наставленията са малко като за малоумни, едва ли има майка, която да не спазва интрукциите за употреба, или на педиатъра!

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 07:34 от Vivi

# 2
  • Мнения: 721
Ехххххх, само да ти кажа, че има доста педиатри, които съветват да се дава АМ - странно, но факт. Има доста такива мнения във форума ни.
Не искам да те нападам, но това, което си написала ме кара да се чувствам малоумна Thinking Ти защо си мислиш, че повечето от мамите не разбират дори повече от доктори????? (Това съвсем не означава, че не слушам педиатъра на детето ми, обаче) Слушам го, събирам мнения и накрая решавам сама за себе си, НО тук съм получавала много точни отговори, например на жени, които са препатили или които имат повече опит от мен. Мисля, че съм достатъчно с акъла си, за да предценя кой какво ми казва, съветва и тн.

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 08:15 от Vivi

# 3
  • Мнения: 4 111
Само остана и пръст да размахаш.
Педиатърът също може да сгреши. Може да съветва неправилно!
Не мога да си призная, че съм слагала повече мляко и съм давала когато бебето реве, защото не е вярно.

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 07:35 от Vivi

# 4
  • Мнения: 46 438
Моята педиатърка каза: всички млека са добри, пробваш едно и ако  му понася, не сменяш, храниш на поискване, единственото условие е спазването на съотношението вода-мляко.
Никакви проблеми не е имала  Peace

# 5
  • Мнения: 1 230
Може би трябва да го публикуваш в кърмаческия, където предполагам си в момента, просто защото мамите тук са наясно с посоченото от теб. Информацията ще е полезна на майките, които тепърва ще минават от кърма на АМ. Виждам че за 1 месец (откакто си във форума) доста труд си си направила да търсиш и обобщиш информация. Подай я там, където има нужда... Peace

# 6
  • Мнения: 6 029
е не мога да повярвам, че някой НЕ би спазил указанията на опаковката...

и вервай ми , не сме малоумни...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 340
е не мога да повярвам, че някой НЕ би спазил указанията на опаковката...

и вервай ми , не сме малоумни...

Аз лично съм се сблъсквала с такива хора. И вервай ми още не мога да го проумея това нещо. Пример храни се бебе  на 2 м. с кис.мляко съотношение мляко вода 1 към 3 ам 5 мер лъжици във 100мл вода защото е злоядо пък да си вземе дозата и пр. пр. Има ги такиваа още се пуля като се сетя. Малко извън темата една вчера в най силните жеги беше завила детето с одеало ама зимно и не ще и да чуе да го махне. Ей това вече ... #Crazy #Crazy

# 8
  • Мнения: 6 029
е не мога да повярвам, че някой НЕ би спазил указанията на опаковката...

и вервай ми , не сме малоумни...

Аз лично съм се сблъсквала с такива хора. И вервай ми още не мога да го проумея това нещо. Пример храни се бебе  на 2 м. с кис.мляко съотношение мляко вода 1 към 3 ам 5 мер лъжици във 100мл вода защото е злоядо пък да си вземе дозата и пр. пр. Има ги такиваа още се пуля като се сетя. Малко извън темата една вчера в най силните жеги беше завила детето с одеало ама зимно и не ще и да чуе да го махне. Ей това вече ... #Crazy #Crazy

 Shocked Shocked Shocked баси хората...

# 9
  • Мнения: 46 438
е не мога да повярвам, че някой НЕ би спазил указанията на опаковката...

и вервай ми , не сме малоумни...

Имам много познати, които разреждат млякото, щото детето шяло да се "надуе"  Crazy съответно то писва гладно малко, след като е яло и те се чудят защо  Crazy преди пък една майка беше писала тук, че дала повече лъжици във водата от предписаното, съответно детето беше със запек, та ... всякакви има  Tired

# 10
  • Мнения: 6 029
е не мога да повярвам, че някой НЕ би спазил указанията на опаковката...

и вервай ми , не сме малоумни...

Имам много познати, които разреждат млякото, щото детето шяло да се "надуе"  Crazy съответно то писва гладно малко, след като е яло и те се чудят защо  Crazy преди пък една майка беше писала тук, че дала повече лъжици във водата от предписаното, съответно детето беше със запек, та ... всякакви има  Tired

никога не ми е хрумвало да правя АМ с различни пропорции... много пъти кат ми се спи забравям колко лъжици съм сложила и го изливам и правя на ново. как експериментират хората... ужас.

# 11
  • Мнения: 721

Аз лично съм се сблъсквала с такива хора. И вервай ми още не мога да го проумея това нещо. Пример храни се бебе  на 2 м. с кис.мляко съотношение мляко вода 1 към 3 ам 5 мер лъжици във 100мл вода защото е злоядо пък да си вземе дозата и пр. пр. Има ги такиваа още се пуля като се сетя. Малко извън темата една вчера в най силните жеги беше завила детето с одеало ама зимно и не ще и да чуе да го махне. Ей това вече ... #Crazy #Crazy
[/quote]

Ти пък! В тия луди жеги една като го облякла с дънки, по-дебели чорапки, блуза, суитчер, шапка и му нахлупила качулката, а тя самата по потник. Божее, онемях Shocked Така че, не се учудвам, че има всякакви кукувици.

# 12
  • Мнения: 6 607
Тук има достатъчно информация http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22645.0 .
Ей ,ама изкарани направо  идиотки добре ,че влезе ти та да ни дадеш малко акъл.

# 13
  • Мнения: 1 691
Славина, аз пък ти благодаря за статията! Наистина има супер малоумници, които дори не си правят труда да четат упътванията, но дори и за тези, които като цяло ги спазваме, едно напомняне не е излишно.
Аз например си признавам, че напоследък разтварям АМ с преварена вода, но не 70 градуса, както е по инструкция, а със стайна температура. Колко от тези, които са писали тук, ползват Девин с розов етикет, без да го преваряват? Щом производителят е писал 70 градуса, явно има защо!

# 14
  • Мнения: 6 029
на фризолака пише 40 и с 40 градусова вода го приготвям

Общи условия

Активация на акаунт