Не иска да яде плодове :(

  • 561
  • 11
  •   1
Отговори
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Мили мами,
това ми е проблема. Вики е на година и четири месеца и от плодовете яде само банан . Предлагала съм диня, узрели сладки джанги, нектарини и какво ли още не, но детето отказва  Confused Със суровите зеленчуци нещата стоят по същия начин. Гризва два пъти от краставицата и после плюе  ooooh! От домата гризва по веднъж  Sad Кажете има ли някакъв начин да я накарам да яде повечко плодове  Sad

# 1
  • Мнения: 4 496
Плодовете и зеленчуците,които позволяват,ги режа с формички за сладки.И така вместо краставица-ядем звездичка.

# 2
  • Мнения: 7 947
Ние сме на година и два месеца и положението е същото! Аз обаче смесвам друг плод с банан и така номера минава! С пъпеш, с нектарина, с диня - и банан - намачкваш ги добре и надявам се че малкия ще ги хареса!

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Прави му ги на фрешове.Така ще развиеш вкуса към истинските плодове, а не към купешките сокове!

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако се притесняваш от това, че не използвате разнообразието от плодове и зеленчуци, които предполага сезонът, защо не пробваш да му ги пасираш и да ги даваш като добавка към това, което хапва са удоволствие? Wink Аз така процедирам, малко по бебешки, но няма как. Все някога ще проядат, няма човек, който да не обича плодове и зеленчуци (или поне едно от двете)... Всичко с времето си, период е, ще отмине! Hug

# 5
  • Мнения: 667
Плодовете и зеленчуците,които позволяват,ги режа с формички за сладки.И така вместо краставица-ядем звездичка.

Много хубава идея!

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И ние имахме период в който не ядеше плодове. Аз ги пасирах и ги смесвах с киселото мляко. Доматите ги настъргвам на ренде и на обяд така яде салатата. Краставица не иска и да помирише. Като му я дам и ми я подава на мен да я изям. При нас проблема е че по други причини не трябва да яде някои плодове - банани, праскови, кайсии, цитруси... Каквото може давам на сок или с мляко, каквото не може давам купешко пюре. Тях ни ги разрешават. Някои към които даде алергична реакция - като банан изобщо не давам в никакъв вид.

Идеята с формичките мисля че е страхотна. Пробвайте така.

# 7
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
С формичките определено ще пробвам  Peace

А от динята съм цедила сок, но без успех Close

# 8
  • Мнения: 1 230
Смесвам  Peace

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз преди пасирах 1 банан, малко череши, 1 нектарина и давах за следобедна закуска
Краставица яде от скоро, изстудена, хапе си я сам, защото венците го сърбят.
Домати яде само готвени.
Пъпеш яде само! от вилица

# 10
  • София
  • Мнения: 1 877
Това с формичките много ми хареса Hug.

Иначе Йоанна минаваше през периоди на ядене/не ядене на различни плодове. Аз обаче продължавах да й предлагам постоянно, различни, без да я насилвам разбира се. Сега на 3г. и 8м. много обича плодове, почти всякакви, само банана не й е любим...

# 11
  • Мнения: 1 172
Миналото лято ядеше само банани, много рядко и ябълки. (бил е около възрастта на твоето дете).

Сега пък прояде почти всички плодове. Без да съм го насилвала. От само себе си. Това лято са му любими и нектарините, и динята, и бананите, и ябълките, и ананасите, и черешите, и вишните ....

Общи условия

Активация на акаунт