Вижте това! - микроскопче за определяне на ову

  • 1 368
  • 10
  •   1
Отговори
http://www.ovatel.com/

Какво мислите за този уред или машинка и аз незнам как да го нареча за засичане на овуто аз си го поръчах, стана ми много интересно, нали знаете надеждата крепи човека, ще го пробвам и дано ми помогне, ще чакам да кажете какво миcлите.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 21:21 от Сънчи - Пънчи

# 1
  • София
  • Мнения: 1 946
Съвсем наскоро четох в една книга, че по слюнката (доколкото разбрах така работи уреда) наистина може да се познае кога си в овулация. Освен това методът може да се прилага в домашни условия и е нужно май само стъкло и микроскоп.. Не знам лупа ще свърши ли работа..  newsm78
Когато го четох бях бременна и не обърнах внимание, но сега ти ми напомни за това, ще се разровя и ако го открия ще препиша най-важното тук. Най-малкото ще опитам да позная собствената си овулация  Wink

# 2
  • Мнения: 3 154
А ти виж това  и това. Името е друго, но принципа е същия Grinning

# 3
  • Мнения: 1 209
Преди години съм ползвала мейбибейби, но не ми помагаше, даже повече ме стресираше. Къде бърках, защо не ги виждам тези папрати, имам ли ову и т.н.?

# 4
  • София
  • Мнения: 35 942
Ето какво представляват папратите  Wink
   

ПП. Имам такова и не съм доволна. Голяма измислица е
 

# 5
  • София
  • Мнения: 1 946
ПП. Имам такова и не съм доволна. Голяма измислица е

Защо? Не познава ли? Или е трудно да видиш папратите?

# 6
  • София
  • Мнения: 35 942
ПП. Имам такова и не съм доволна. Голяма измислица е

Защо? Не познава ли? Или е трудно да видиш папратите?
Виждам ги по-често отколкото трябва.
А и този метод е за ЦС не за слюнка.
Имам си микроскоп /истински, които се използва в лаборатории/ и много точно мога да си определям О - когато е направено всичко както трябва /взема се ЦС, постаря се на предметно стъкло, чака се да изсъхне на стайна температура и т.н/ мога да те уверя че това със слюнката няма нищо общо с папратовидният метод.
И въпреки всичко предпочитам тестовете за О.
От тях поне се вижда как са нивата на ЛХ, докато папратовидният метод е за естрогените.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Моята най-добра приятелка забременя след използването на такова микроскопче. Две години не можеше да забременее, тя е със супер нередовен цикъл. Накрая някаква колежка нейна й го дала. Не само, че папратите видя, но и два месеца след това беше бременна.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Досега съм попадала на две такива теми във форума. Преобладаващото мнение беше, че овуто не може да се определи надеждно с такова микроскопче Confused По-добре ползвайте тестотове.

# 9
  • Мнения: 336
И моя опит с този микроскоп показа, че лично за мен този метод за отчитане на ОВУ не е подходящ. Не можах да видя никакви папрати и то в деня на ОВУ-то, определено с тест. Направо се измъчих да се взирам в окуляра и да фокусирам докато видя нещо. Голяма тъпотия! Лещите не бяха стъклени, а пластмасови и въобще нищо не се виждаше!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 248
Мисля, че тези уреди са доста комерсиални и едва ли е необходимо да стигаме чак дотам, че да се вглеждаме в слюнката си...Не ни ли стига броенето на дните, мерене на Т, следене на ЦС и какво ли още не?...Мисля че температурния метод е напълно достатъчен за определяне на ову и е безплатен при това...от друга страна нищо не е по сигурно от вагинален ехограф за определяне на ову...а при мен дори и той не удостовери с точност кога съм била в овулация, така че няма нужда от тези уредчета-това е мое мнение!!!

Общи условия

Активация на акаунт