Кокосови стърготини -какво да ги правя?

  • 3 207
  • 13
  •   1
Отговори
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Момичета имам огромно количество кокосови стърготини към килограм и половина , ще направя чийз кейка в който ще сложа към 300-400 гр ,но дайте моля идеи какво да ги правя  ooooh!

# 1
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Направи кокоски
Тези съм пробвала и са много хубави http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98102.msg1721044

# 2
  • Мнения: 9 092
Ето ти това са Кокоски от sladka hapka, но много по-лесни ивкусни.

# 3
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Много благодаря и на двете ви , имам материал така че най вероятно ще пробвам и двете рецепти!!!  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 6 243
Пробвай ги, наистина - тия, които се правят с цели яйца, са по-лесни за изпъление. И двете рецепти са сполучливи.

Май аз съм голям фен на кокоса. Чакай да ти препоръчам още нещо: Лимоново - кокосови кексчета

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И шоколадовите кокоски са страхотни!Въпреки, че в рецептата пише 2 шепи кокос, при мен отиват винаги много повече.Десерта се съхранява в хладилника и при тези адски жеги е благодат консумирането му Simple Smile

# 6
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Направих белтъчните кокоски на Сладката Хапка , направо ухаят невероятно !!!!
Мъжът ми мрази кокос но му харесаха много!!!!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet за рецептата и ето как изглеждат моите:

# 7
  • Мнения: 2 591
а откъде взе толкова много стърготини newsm78 в смисъл аз съм виждала само по 50-100 грама в магазините  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 6 243
Аз лично (като голям консуматор на кокос), си ги купувам на килограм от "Метро" - на фирма "Меркурий".

# 9
  • Мнения: 27 524
Изцедено кисело мляко, компот от праскови, ананас или кайсии, желатин в соса, плодовете - на парченца, захар на око, разбъркваш. С много кокос. Изсипваш или в къдрава кексова форма, или в отделни чашки, купични, панички, тавички. В хладилника да стегне. Лек и вкусен десерт.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 812
Направи бонбоните на Наталина, супер са или тортата Рафаело
Това са едни от любимите ми неща
В бонбоните вместо тези кори слагам кокос и е супер - лесно и вкусно.
Цитат
Фалшиви бонбони "Рафаело"

Продукти:
2 вафлени кори(дано в БГ да има), ако няма, наместо тях сложете настърган кокос;
125г масло или твърд маргарин;
150г пудра захар;
100г сухо мляко(пълномаслено);
топла вода - за да стане не много лепливо тесто

100г обелени цели бадеми;
Стърган кокос за овалване;

Приготвяне:

Разтрошаваме вафлените кори с точилка или нещо подобно(на малки късчета) и ги слагаме в дълбока купа. Прибавяме разтопеното масло, пудрата захар,сухото мляко и постепенно доливаме топла вода, докато се получи мека маса(ако много лепи я слагаме за половин-един час в хладилника.

От сместа правиме топчета(с големината на бонбоните "Рафаело" и слагаме по един бадем вътре. Готовото топче овалваме в настърганият коко

от тук

# 11
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
а откъде взе толкова много стърготини newsm78 в смисъл аз съм виждала само по 50-100 грама в магазините  Rolling Eyes
Ами купих 1 кг на фирмата Биосет за 3.80 ст Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 2 591
аз не съм виждала, но не съм и търсила де  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 313
Аз много харесвам тези сладки. Лесно се приготвят и няма какво да им объркаш Grinning

Общи условия

Активация на акаунт