Компот от пъпеш - как ?

  • 2 894
  • 2
  •   1
Отговори
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Опитах преди време , но съм забутала рецептата някъде . Помня , че освен захар се слагаше и лимонтузу . Но колко минути е стерилизацията  не помня !?! Помогнете , ако сте правили - имам много пъпеши , не мога да ги дишам вече ! Носят ми ги изтърбушени и спешно трябва да се изконсумират , което ми е абсолютно невъзможно #Crazy Sick  Ако имате идеи как да се отърва от тях казвайте , иначе ще хапнат кокошките ..... , а и котетата им налитат - на къде отива тоя свят Joy

# 1
  • Мнения: 187
 МАРМАЛАД!!! Смилаш пъпешите, на 1кг плодово пюре сипваш по 700 г. захар /или на вкус/ и вариш до сгъстяване в тава във фурната на печката. Малко като се затопли аз включвам пасатора да стане още по-фино пюрето. Подправки от рода на ванилия, индрише и други подобни не слагам. Пъпешите са си достатъчно ароматни! Горещия мармалад сипвам в буркани, затварям ги и ги обръщам. Стоят така докато изстинат.
А за котетата не се чуди. Grinning Нашата маца например си умира за чушки  Laughing и кисели краставичвки Laughing

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
пепи, задръж малко, докато се върна, на мене ми писна от тукашните пъпеши, все едно ям тикви4ки или краставици! искам си оня сладък, ужаещ и леко пукнат пъпеш, дето фруктозата направо стои на капки роса! пепи, разме4тах се, идеята за мармелад е прекрасна!хакни малко лимонтозу накрая, да не стават зян, за зимата да останат, хей!айде и с пала4инките да го пробавате, нали?

Общи условия

Активация на акаунт