Моля эа съвет!

  • 594
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 668
Эдравейте мамчета, ние сме на 5 месеца и половина и скоро ще эапочвам да давам плодово пюренце, но нашето пeди е с по-стари раэбирания и още след 2-я месец ми каэваше да давам, след това ми обясняваше да почвам эеленчуковите и кашички #Crazy и сега пред мен се появи въпроса кое след кое и по колко newsm78  Не искам да я питам пак, эащото тя си мисли, че вече   давам и не ми се эанимава с остарелите и раэбирания ooooh!Эначеи ще эапочна с плодовите пюренца, отначало по 1-2 лъжички  и така до като стигнеме до цяло пюренце, а кога да почна да давам эеленчуковите и по колко Rolling Eyes кога трябва да им добавям твърдо сварен жълтък  Rolling Eyes Благодаря ви предварително ако темата е пускана вече моля эа линк  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,започнах да захранвам със зеленчуково пюре,след това предложих каша и накрая плодово пюре!Като захранвах купих еднокомпонентно пюре от 80 гр. и го разделях на две и така,след това изчаквах няколко дена/4-5/ и предлагах следващото.Жълтък не съм давала още,в храната от кухнята не съм виждала жълтък в супите!

# 2
  • Мнения: 4 111
Аз захранвам така, с плодово пюренце, днес ни е 4-ти ден. Знам, че трябва да минат 2 седмици преди въвеждането на зеленчук. Каши не давам, освен оризово брашно (без глутен и без мляко) в АМ (по 2 лъжички в 2 бибеона), което може да се прибавя в пюретата като сгъстител при нужда.
Жълтък - след 7-8 месец.

Ако те интересува защо избрах плод като първа храна - пиши ми на лични.  Wink

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 14:53 от Лилянчо

# 3
  • София
  • Мнения: 1 368
И според мен е най-добре да започнеш със зеленчуково пюре,защото то е по безвкусно.Ако започнеш с плодове има риск да откаже след това зеленчука,плодовете са сладки.Такова нещо се случи на няколко приятелки,децата им все още отказват всякакви зеленчуци или ги залъгват като слагат и плодове.Това е съвет от мен,вече ти си взимаш решение.Успех!

# 4
  • Мнения: 1 081
Зеленчуковото си го продължавай, то не пречи с нищо на плодовото. Когато даваш нов плод пробвай един ден с една-две лъжички и давай това с което вече си хранила. На следващия ден можеш да си даваш колкото бебто поиска, то вече е свикнало с вкус, различен от млякото, така че не се налага да започваш всичко отначало. Жълтък след 8-10 месеца, аз смятам след годинка да дам.

# 5
  • Мнения: 1 081
И според мен е най-добре да започнеш със зеленчуково пюре,защото то е по безвкусно.Ако започнеш с плодове има риск да откаже след това зеленчука,плодовете са сладки.Такова нещо се случи на няколко приятелки,децата им все още отказват всякакви зеленчуци или ги залъгват като слагат и плодове.Това е съвет от мен,вече ти си взимаш решение.Успех!

Всички майи казват така и сигурно е вярно, обаче при нас се получи обратното. Започнахме с зеленчуково и после, нъцки, ударихме на камък с плодовите пюрета и кашите. голяма борба падна, докато ги прояде.

# 6
  • Мнения: 3 209
Първо почнах със зеленчуково пюре - еднокомпонентно, постепенно въвеждах и по 1 нов зеленчук към еднокомпонентното. След това въведох кашата, после плодово пюре, после и месно. Жълтъка го започнах преди 2 седмици, но засега съм давала само 2 пъти - по 1/4 в зеленчуковото пюре  Peace

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
И според мен е най-добре да започнеш със зеленчуково пюре,защото то е по безвкусно.Ако започнеш с плодове има риск да откаже след това зеленчука,плодовете са сладки.Такова нещо се случи на няколко приятелки,децата им все още отказват всякакви зеленчуци или ги залъгват като слагат и плодове.Това е съвет от мен,вече ти си взимаш решение.Успех!

Всички майи казват така и сигурно е вярно, обаче при нас се получи обратното. Започнахме с зеленчуково и после, нъцки, ударихме на камък с плодовите пюрета и кашите. голяма борба падна, докато ги прояде.

Ако,захранването е започнало по-рано много вероятно е и така да стане!

# 8
  • Мнения: 4 496
Аз правя така:   4 месец-плодово пюре,  5 месец-зеленчуково пюре,  6 месец-месно пюре,плодови каши,7 месец-детска кухня.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 294


ЗАХРАНВАНЕ
КОГА И С КАКВО ДА ЗАПОЧНА ЗАХРАНВАНЕТО:
Кога да захраним бебето с твърда храна
От кой месец cтава захранването?
Защо да чакам със захранването?
Кога захранихте бебето на изкуствено мляко?-Анкета
В кой месец захранихте бебетата?-Анкета
С какво започнахте захранването?-Анкета
Моля, дайте мнение за това....
Обърках се вече!
Захранването при изкуствено хранените бебета
Захранване на изкуствено хранено бебе
Захранване на некърмени бебета
Въпрос относно захранването на изкуствено хранените бебета
Захранване при изкуствено хранените бебета???
Ето какво каза педиатърът днес
Много се обърках с това захранване Sad
А може ли да захраня така..?
Захранване с пюрета-как и от кога
Плодовото пюре захранване ли е?
Захранване-защо,кога и с какво-> Част Първа
Захранване преди 4-тия месец
На 3 месеца какви пюрета давахте?
Въпроси, въпроси, въпроси
Ех, тези зеленчуци и плодове
Пюрета и каши за захранване на бебе-събирам мнения
Колко често да въвеждам нови храни?
Какво ще рече "нова храна"?
С какви меса да захраня?
Захранване с пюрета и каши
Какво пюре за захранване?
Kак да заместя хранене
Пак пред дилема
За захранването! Съвет...
Последователност на зеленчуците при захранване
Ах, тези педиатри ....
Примерна схема на захранване по Българския стандарт
Aлергия
Дайте съвет за захранването
Марки детски храни-Анкета
С какви пюрета започва захранването?
Дали да спра захранването?
Помогнете ми да си направя схема за по-нататъшно захранване
Схеми на захранване
Мога ли да дам вече и друго?
Има ли някъде списък на поредността на храните, които може да се дават?
Oткога започнахте да давате пюрета?
Захранване на 5 месеца
ЗА или ПРОТИВ ранното захранване сте и ЗАЩО?
Захранването-Равносметка
Кое въведохте първо - месо

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 560
Първо почнах със зеленчуково пюре - еднокомпонентно, постепенно въвеждах и по 1 нов зеленчук към еднокомпонентното. След това въведох кашата, после плодово пюре, после и месно. Жълтъка го започнах преди 2 седмици, но засега съм давала само 2 пъти - по 1/4 в зеленчуковото пюре  Peace

Това е и моят метод на захранване, но жълтък дадох около 10-я месец и съм давала 2-3 пъти досега  Peace

# 11
  • Мнения: 1 668
Момичета много ви благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт