Кърмене през помпата и моя опит с обогатител!

  • 2 091
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте мили момичета!
Някои ме познават покрай перипетиите ми с моето малко Лъче! Искам да разкажа някои неща от моя опит с "кърменето" на моето болно момченце, ако някой попадне в моята ситуация, дано му помогна!
Аз съм една от ония майки, която с трепет винаги си спомня за първото си дете - влюбено ме гледаше право в очите и така сладко цокаше, макар и само 2 месеца! Зарекох се, че за второто ще направя всичко възможно да го кърмя, и то по-дълго време. Но в живота не винаги става това, за което си мечтаем! Роди се моя прекрасен втори син (секцио) и още в началото започнаха проблемите, не изплака веднага, сложиха го в кувьоз и така 4 дена, защото детето имаше проблеми с дишането в началото, хранеха го през сонда и упорито ми отказаха да ми вземат коластрата и кърмата! На 5 ден ми го дадоха, моя син категорично отказваше да суче, като пищеше неистово и въпреки малките си размери се бореше яко и не ми даваше да го сложа на гърдата! За да не стане разказа ми много дълъг, няма да изпадам в подробности, на 6 ден една от лекарките в Майчин дом, ме попита някой казал ли ми е, че нещо има на сърчицето на моя син? Подкосиха ми се краката, молех се до момента в който влязох в кардиологичния кабинет на 3 градска, веднага след изписването ни, да е грешка това! Аз бях ходила на фетална ехокардиография и знаех, че сърчицето му е добре и направо идеално! Оказа се обаче, че Лъчо има Междукамерен Дефект и други по-малки дупчици в сърцето си! Надяваха се, че сами ще се затворят! Предупредиха ме за разни неща при сърдечно болните деца и ние се прибрахме в къщи, за да се отглеждаме, да порастем и преборим болеста. Но нещата се развиха по друг начин, моя син не засука, каквото и да правех, първия месец още се движеше добре като хранене, изпиваше по 70 мл кърма, която аз цедях и му предлагах. Постепенно обаче нещата се влошаваха, бебенцето ми започна да диша 90 пъти в  минута, а бяха ме предупредили, че е добре ако е между 40 - 50 пъти в минута. Започна да пищи при всеки опит да го нахраня, и изяждаше все по-малко и малко. Стигнахме до 20 мл кърма, аз не можех да спя от тревоги, личната му лекарка само възкликваше: защо не се храни това дете? и толкова! Трябваше аз сама да се боря и търся причините за проблема, оставиха ме сама. Ходих и на консултант за кърменето, тя не можа да открие причината за недоброто хранене! Проблема си оставаше! Изчетох всичко възможно, минах по всякакви доктори, самите кардиолози ми обясняваха, че сърдечно болните деца се уморяват докато се хранят и заспиват, но моя син не заспиваше, той се бореше неистово с всяка капка кърма, пищеше и се дърпаше! Накрая при един от прегледите, доктори от Пирогов откриха, че всъщност сърчицето на моя син се е уголемило толкова много в желанието си да работи нормално, че е смачкало хранопровода и всъщност всяка глътчица кърма е било и болка за него! Тогава бях вече стигнала до извода, че макар и малко кърмата, тя трябва да е много калорична и да му заменя количеството, което не изяжда, бях прочела за сгъстител за кърма, но бързо разбрах, че не той ми трябва, а ОБОГАТИТЕЛ за кърма! Д-р Попиванова от Майчин дом, ми написа как се казва и на коя фирма е ползвала преди време! Тук започна и трудното, оказа се, че в България няма и не се внася такова нещо! През познати, започнахме да търсим в Америка, Швейцария, четяхме в интернет! И накрая моя мъж намери такова нещо в Чехия! На другите места не бяха чували за такъв продукт, незнаеха и самите представители на НУТРИЛОН (обогатителя беше производство на Нутрилон) за България, че съществува такъв продукт. Но момичета да знаете, мисля че до голяма степен това помогна на моя син да не отпадне съвсем и да има сили за операцията си, хранех го често и по малко, буквално капка по капка, сред болка и гърчене! Но нещата се оправиха! Избутахме трудния период, моето дете порасна, скоро ще стане на 1 годинка, аз все още цедя и му давам кърма, в която все още добавям понякога обогатител, защото Лъчко още си яде по-малко, като едно новородено почти, яде по 5-6 пъти на ден и например изпива 70 - 80 мл кърма, но вече го спасява това, че е и захранен и с удоволствие яде и пюренца!
Самия обогатител представлява прахче  в малко пакетче, слага се в 50 мл кърма, с температурата на тялото. Ще сканирам опаковката (кутия в която се намират много пактчета) и самото пакетче, за да имате представа за какво става дума! Надявам се да помогна на много бебенца, които имат проблеми при изпиването на достатъчното количество кърма за да растат пълноценно! Аз самата не слагах на всяко пиене на кърма обогатител, защото не намерих доктор, който да ме подкрепи и да наглежда детенцето ми, докато пием така кърмата! Реших да не прекалявам, защото на самото упътване пише, че се използва в болнична обстановка и под надзор от лекар!
Целта на моя разказ, не е да уплаша някого, а да помогна на други майки с информация и опит, защото се оказа, че тук медицината ни наистина е на светлинни години от други места, че ние майките сме все още най-добрите за своите деца! С наблюдението си над тях, с усещането което имаме към рожбите си! Ако има нещо, което съм пропуснала, във вълнението си докато описвах нашата история, можете да ми пишете!

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 15:23 от Mama Igi

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Браво, възхищавам се на силата ти и волята да стигнете дотук  Hug
Дано се оправи напълно малкото слънчице  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 3 205
Мамо Иги, възхищавам се на волята и упоритостта ти! Надявам се, че Лъчко вече е здраво момче!

Може би е добре информацията, която даваш, да се сложи в библиотеката, за да не се губи назад в темите.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
МамаИги, аз помня чудесно вашите перипетии и как следяхме новините за Лъчко Grinning
Много се радвам, че така страхотно сте се справили и че инфото за сгъстителите и обогатителите е било от полза Grinning
Наистина няма никой друг, който би могъл да се бори така, както ще го направи една майка Hug

# 4
  • Мнения: 280
Мамо Иги,и аз съм чувала за вас и немалко пъти през изминалите месеци съм се питала какво става с малкото бебче.А той станал чуден красавец!Радвам се,че сте се справили и се надявам това да са били последните мъки за твоята рожба.Дано на никой не се налага да я ползва,но информацията,която публикуваш е много ценна.Благодарим ти и успех занапред!

# 5
  • Мнения: 1 008
Да ти е живо и здраво детенцето! Браво на теб!  Hug

# 6
  • Мнения: 2 614
Мамо Иги, спомням си разказите за обогатителя, и историята на вашето боледуване и се радвам, че си се справила! Ти си страхотна майка и много силен и борбен човек, явно Лъчко прилича на теб!   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря ви мили момичета!
Вие нерядко бяхте моето моторче да не спирам и да не се отказвам, имаше моменти, в които от преумора нямах сили да мърдам, тогава четях във форума отново и отново ценните за мен ваши слова и вдигах отново глава! Това не се забравя никога!

# 8
  • София
  • Мнения: 12 201
        Благодаря за споделеното. Аз също си спомням темичките и трудностити през които мина. МамоИги винаги съм ти се възхищавала.
        Много поздрави на Лъчко и на баткото от двете мадами. Имам чувството ,че ви познавам  Hug

# 9
  • Мнения: 532
Игинце,

ама много Бубав станал Лъчко  Hug, пу-пу-пу.

ша го вземам за зет  Mr. Green

Айде, оттук насетне само да те радва. Деца, които са се изтормозили толкова като мънички имат невероятен, богат и много късметлив живот. Пожелавам го от сърце!

А теб те прегръщам силно за голямото ти сърце и невероятните ти майчин дух и упоритост!

# 10
  • Мнения: 2 829
Мамо Иги, радвам се, че малкото съкровище преодоля проблемите и вече е малко момче, а не бебе Simple Smile
Усещамви много близки, а и Лъчко много прилича на моя Алекс, надявам се да израстне здрав и силен!
Поздрави и на Мишо от нас! Hug

# 11
  • Мнения: 19 269
Мамо Иги, много ме развълнува твоята история.да ти е живо и здраво детенцето! Hug

# 12
  • Мнения: 4 242
Поклон пред упоритостта ти и огромното и всеотдайно майчино сърце!   bouquet

# 13
  • Мнения: 394
Поклон пред упоритостта ти и огромното и всеотдайно майчино сърце!   bouquet
невероятна мама bouquet

# 14
  • Мнения: 6 243
Много ме развълнува написаното от теб. Спомням си темите, които беше пускала след раждането на Лъчко и проблемите ви тогава.

Радвам се, че сте стигнали дотук и те поздравявам за силата и куража!

Общи условия

Активация на акаунт