До мамите на две деца, с разлика по-малка от 2 години

  • 414
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 593
Здравейте всички Вие, мами на две слънчица. През февруари и аз живот и здраве ще стана мама за втори път. Но моя бебо е все още малък, на годинка и 2 месеца, е тогава ще бъде на и 9м. Та още от сега мен не ме оставя на мира въпроса как ще се справя, а дали ще се справя с две бебета, като се има предвид че баткото е много палав, вече си сцепихме клепача и ни го лепиха. Както и да е, свекарва ми има огромно желание да поеме грижите за него, но живее на 150км и на мен не ми се ще, мога да го запиша на ясла си мисля, но не, ще се чувствам виновна и тъжна без бебо. Та ако има мами които са минали по моя път и се опитват сами да се справят, нека ми пишат как го правят. Как успяват на дадат обич и топлина едновременно на две малки слънца. Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 3 478
И аз съм  в подобна ситуация, но по незнайни причини не се притеснявам за това какво ме очаква Mr. Green. Помощ на този етап нямам, но не ме е страх, има толкова майки в същата ситуация всички се справят. Е, верно кои по-леко, кои по-тежко, но според мен е трудно до едно време. Градина/ясла за по-голямото детенце определено е нещо за което би могла да се замислиш ако няма да имаш помощ. Знам ще ти е мъчно, но определено ще ти бъде по-лесно в началото. На тази възраст според мен също е добре да се контактува с други дечица, а и зимата когато нямаш възможност да го водиш навън градината е едно решение. Това обаче си върви неминуемо и с болестите, които се носят от там за съжаление. Във вашият случай може би няма да е разумно решение, поне докато бебето е съвсем малко.
Колкото до грижите, топлината и обичта, не се бой, ще имаш достатъчно и по равно и за двете Mr. Green.

# 2
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
В подфорума Нашите деца мамите на породени дечица имат отделна тема.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт