Пилешки хапки - рецепти?

  • 4 095
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 152
Здравейте, кулинари! Моля за помощ. Искам да приготвя пилешки хапки и търся различни рецепти - панирани или не. Нека всеки сподели своя опит. Аз правя една много лесни - нарязвам пилешки гърди, добавям чесън на прах или нарязан на ситно чесън, лимонов сок, олио, черен пипер и сол и запържвам до златисто.

# 1
  • Мнения: 780
В момента съм сложила пилешки хапки в марината от : водка , соев сос , малко мед, сол и подправка за пиле на котани . Ще е в маринатата няколко часа / докато започна да панирам  - яйца - разбити съвсем леко - колкото да се смесят белтъка и жълтъка и потапям в галета .

# 2
  • Мнения: 216
Ако искаш може и да си направиш тип кошни4ки със смес от пиле/гъби/ананас/сирена- само да не са много остри вътховете 4е се бодат хората

# 3
  • София
  • Мнения: 35 919
Не ги обичам с панировка и ги правя така:
Нарязвам месото на хапки и го овкусявам със соев сос и черен пипер, понякога и малко лют червен пипер.
Овалвам в брашно и пържа.
Брашното да е хубаво изтупано. Трябва да хване червена коричка.
Най-често ги ядем с китайски микс /оня , който е на жулиени с банбука/

# 4
  • Мнения: 1 152
Благодаря ви, момичета! Всичко ще опитам!  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 98
Аз съм малко експериментатор и нямам идея дали това ще се впише в понятието "хапки"

Нарязваш пилето и го пържиш в тиган с масло. Нарежи върха на една люта пиперка + една зелена чушка + много къри + една праскова също нарязана на много дребно. Става бързо и зелено -) Не е сладко спокойно  Wink

# 6
  • Мнения: 12 624
Мисля, че ги бях писала някъде из форума по друг повод, но не се сещам къде беше. Понеже си ги обичаме панирани, си нарязвам филето на хапки или на ивици, мариновам го според каквото настроение ми дойде в момента  Wink, после слагам в купата при мръвките и разбито яйце и ги разбърквам хубаво (по-бързо ми е, отколкото да ги топя една по една в яйце). След това, вместо в галета, ги овалвам в царевичен грис за качамак, даже всъщност на опаковката направо качамак си пише. Отново в яйце и в тигана. Стават страшно хрупкави, а да не говоря какъв златист цвят имат от царевицата. Ето как изглеждат: http://i141.photobucket.com/albums/r57/natka_photos/IMG_2550.jpg   http://i141.photobucket.com/albums/r57/natka_photos/IMG_2547.jpg
Самият качамак не мога да се сетя сега каква марка точно използвам, но на него пише, че се сварява за две минути. Това го пиша, понеже веднъж пробвах с друг и царевицата остана много твърда, така че явно има значение.

# 7
  • софия
  • Мнения: 376
Потапям ги в марината от соев сос,вино,лимонов сок,1ч.л. вегета,чесън на прах,1ч.л. горчица.Оставям ги така колкото може повече и една нощ да стоят стават по-хубави.
После ги овалвам в галета и яйце и пържа.
Стават страхотни.

# 8
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Мммм...ще пробвам и аз!

Общи условия

Активация на акаунт