Успявате ли да заделите малко време за себе си?

  • 1 945
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 714
 В отпуск съм и въпреки това: Сутринта станах, направих закуска, сервирах, отсервирах, мих чинии, прах-първо на ръка, после заредих пералнята ...Викам си що да не взема да ударя една прахосмукачка, пък после и една стирка. Ми то дойде време за обяд, сготвих, сервирах, отсервирах, мих чинии...Вече цели 10 минути пия кафе, а трябва да направя и вечеря и да подредя детската . Ами аз съм дроб...Взех да потренирам малко да се освежа ама на 10-тата минута сгънах. Излиза ми се, ей така да се поразходя обаче когато ще ми остане време вече няма да е за разходки времето по часовник...
 Как сварвате хора, остава ли ви изобщо време за себе си? Не че съм кой знае каква перфекционистка, но искам къщата ми да е чиста и подредена и се старая . За да ми остане време...някакви си няколко часа за мен самата трябва да тегля чертата на някое от домакинските задължения Tired

# 1
  • Мнения: 4 496
Откакто имам съдомиялна,си спестявам много време.Гледам сега,като е лято,да готвя по-бързи неща,от рода на таратор,пилешки хапки,кюфтета,и т.н.Само прахосмукачка,без стирка,няма да идва комисия,нали?Бърша прах с мокрите кърпички на малката,и за много други неща ги ползвам.Карам ги сами да си прибират играчките.Наскоро се замислих за приоритетите си и реших,че 2-3 часа навън се отразяват и на мен и на децата по-добре от идеално чиста къща и чистя предимно вечер след 21 часа,когато всички дребни спят,и няма кой да ми се пречка в краката.

# 2
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ох, нямам деца, но задължително трябва да имам време за себе си. Така че когато дойдат то ясно, че личното ми време ще намалее драстично, но най-вероятно и някои от домакинските ми задължения ще отпаднат - ще си купя ли съдомиялна, жена ли ще наема, незнам. Но трябва да имам някакво време, в което отново да придобия човешки облик. А и работата ми изисква доста концентрация, та направо си е задължително да имам малко време за почивка.

# 3
Ама колко ми е позната тая картинка.... Децата ни са с много малка разлика и 2-3 години вече, понеже ги гледаме сами, съм в тоя вихър. Сега, от 20-тина дни, първо ги изпратих надалече при нашите, после изкарахме едно море само двамата, и сега се чувствам нов човек. Спокойна съм, отпочинала, изобщо изводът ми за себе си е, че трябва да се разпуска от време на време, надявам се като порастват децата, да го намирам това време.
Докато бяхме на морето, първо три дни само спах, и спах, и спах.....
После започнах да се разхождам, да се шляя, на плаж съм отишла 2-3 пъти за 10 дни. Мъжът ми беше много учуден как ми е по-добре по улиците вместо на плажа, обясних му колко много ми липсва именно това размотаване, неангажиращо, без да си гледам часовника и да съм в график. Сега съм като нова. Та ако можеш, разпредели народа в една или няколко посоки и си почини. Hug

# 4
  • Мнения: 625
    Дааааааааа,би било много добре да си имаме лично време,ама много трудно,винаги е за сметка на друго!Но, като реша,че не издържам,нещо отпада,няма как, "и асан ора" Laughing

# 5
  • Мнения: 5 539
Кас, ей сега ще дойде ССФ да ти каже: Ами наеми си домашна помощница!  Laughing

И на мен понякога не ми стига времето за мен самата, не ми се мисли, ако ходех и на работа ooooh!

# 6
  • Мнения: 4 714
Добре звучи това за домашната помощница, но нито имам възможност да си го позволя, нито смятам че след като съм във физическо здраве е нужно да имам такава екстра. Не ми остава време да се гримирам като хората, все всичко искам да свърша, все да съм изрядна...Не че някой ми диша във врата, но го приемам като задължение статукво някакво...Сигурно съм много глупава жена...
 Имам приятелки...в домовете им се валят топки с мъх по ъглите, прането им стои неизпрано седмица ама си миткат и не им дреме, пък аз шматката...

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 21:08 от Kasidy

# 7
  • Мнения: 4 300
Успявам.
Като видя че трябва да се пуска прахосмукачката и краката ми имат нужда от епилация си епилирам краката и отварям всички врати- от течението боклуците се раздухват Mr. Green
Въпрос на приоритети  +  дебели нерви.

# 8
  • Мнения: 4 714
Добре правиш, находчивост явно... Аз ще космясам докато ми свърши домакинската работа

# 9
  • Мнения: 2 035
Винаги съм държала на външния си вид. Вярно е, че сега с бебка ми е по трудно да го правя, но когато спи преди обяд това е моето време да махам по задачите в личен план - епилиране, къпане, сушене - ей т'ва най ми тежи, но без него косата ми е ужасна Sick и междувременно да простра някоя друга пералня  Laughing.
На следобедния и сън пера ако има нещо на ръка (а то винаги има  Crazy) и изчиствам къщата, пускам прахосмукачка и удрям по една стирка като стане. 
Готвя по нощите (ей по това време) когато всички спят и е спокойно. Вярно, че ми е трудно, но по ме устройва, защото следващият ден поне съм подсигурила трапезата и не мисля за нея  Crazy

А за самостоятелна разходка и аз много си мечтая, ей така да изляза сама и да си блуждая без да мисля, че е станало време за ядене или че трябва да измия отново едно сладко оакано дупенце, което току що съм измила  Grinning
Но да сме живи и здрави, това са рисковете на професията да си Майка, Съпруга и Любовница  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 100
Почти не ми остава такова за заделяне,макар че аз все гледам да си открадна при удобен случай,но не винаги се получава...(ако ме разбрахте какво се опитах да кажа.... Wink)

# 11
  • Мнения: 2 910
Успявам да намеря време за себе си, но това е, защото събота от обяд до вечерта и неделя- целият ден, детето е при баба си. Обикновено събота и неделя не готвя, защото събота вечер излизаме и хапваме навън, а неделя си приготвяме нещо много на бързо. Чистенето ми е в събота следобяд и така неделята ми остава свободна за мързелуване Mr. Green През седмицата пак успявам да открадна време за себе си, между готвенето и прането, като се има предвид, че не работя все още, за съжаление Confused
Иначе Kasidy и аз като теб разхвърлян и прашлясал дом, не мога да търпя, затова няколко часа в събота се потя, докато оближа навсякъде с прахосмукачката, стирката и след това прахта, но на другият ден си наваксвам откъм почивка Grinning

# 12
  • Мнения: 6 164
Никакво. Крада от домакинските задължения за ужас на мъжа ми.

# 13
  • Мнения: 4 362
Уф....И аз като Мисти,за ужас на мъжът ми понякога спестявам от домакинската работа. Иначе денят ми минава така,сутрин набързо закуска за малката,обличане по най бързият начин и на работа с мен,на обед се прибираме,обядва се и тя в леглото,а аз започвам да оправям  Tired ,следобед става и пак на работа,прибираме се ,вечеря,ляга а моят ден започва-чистене,миене,пране,готвене и така до по това време.....

# 14
  • Мнения: 1 817
Все още нямаме деца. Освен това сме студенти. Обаче живеем заедно и така да се каже си разделяме задълженията. Ами какво да ти кажа... От 1 месец нямам време да се лакирам, все чистя и подреждам, и пак не е достатъчно. Нямах време този месец нито за козметик, нито за фризьор. Не искам да знам какво ще е, когато имаме деца  Crazy !

Общи условия

Активация на акаунт