как да разбера ако кърмата ми спира

  • 5 156
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте мамчета.
Може би по таэи тема много се е писало, но откакто се изнесохме от майкине ми нямам достъп до нета и отдавна не съм влизала в форумите. Въпросът е, че се притеснявам, че може да ми спре преди Маги сама да се е отказала, а си нямате представа колко искам да си я кърмя и да не и давам адаптирано. Чувала съм истории как към петия месец започвала да намалява или пък изведнъж спирала и други подобни. в книгите които съм чела пише че колкото повече кърмиш толкова повече имаш. Незнам дали разбирате страховете ми. Въпросът е че при мен още от самото начало няма кои знае какво изобилие, в смисъл, че на петнаистия ден спрях да се доизцеждам, а и след като Маги се напапка нищо не остава та незнам ако имаше още дали нямаше и него да опатква.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 812
Вече 16-ти месец, откак съм спряла да се цедя. Мая е на 20 месеца и суче като за световно...  Grinning
Книгите ти са прави - колкото повече кърмиш, толкова повече мляко ще правиш - и обратното също е вярно, колкото по-рядко се стимулират гърдите, толкова по-малко мляко произвеждат те.
Така че, кърми спокойно и остави бабините деветини на бабите, да си чешат езиците Wink

# 2
  • Мнения: 6 243
От лентичката не става ясно колко е голямо бебенцето, но като гледам снимката, не е още на годинка Grinning
Ами това, което пише по книгите, си е така - колкото повече даваш т.гърдаат, толкова повече мляко ще "произвежда" тя. Няма такава бира като "да прескоча едно ядене, че да се събере повече мляко". То не е ручей, че като тече, тече, и да се напълни ... Тази тактика обикновено наистина води до " в петия месец ми спря кърмата".
Желанието да кърмиш е най-важното. На следващо място е добрата организация на кърменето - на поискване, без преустановяване на нощните кърмения, ако бебо се буди (това не е глезене, каприз и т.н.). Махни бибите, шишетата с вода, чай или сокче. Предлагай гърдата и тогава, когато знаеш, че още не са минали заветните три часа от предното кърмене, но бебо плаче и изглежда тъжен и нещастен...

Тук има толкова много писано по темата... Честно казано не знам как ще разбереш дали ти спира кърмата. Моя син сам се отказа от сукането, а дъщеря си още кърмя. Не си мисли дали това, което става с теб и бебето, означава, че ти спира кърмата. Ако нещо се случва, то е, защото бебето расте и нуждите му се променят.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето тук има точно същата тема,можеш да видиш за повече инфо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18925

# 4
  • Мнения: 2 051
Цитат на: pepita
Чувала съм истории как към петия месец започвала да намалява или пък изведнъж спирала и други подобни.

Спира изведнъж при стресови ситуации - големи и резки физически, психически натоварвания и др. такива.
Защо хък си седнала да си мислиш такива работи?  Thinking Нали бебето е спокойно, пълни памперсите, спи без 100 пъти да се буди? Ако е така спокойно си се кърмете, нямаш причини да си тровиш живота. Кърмата ти се е установила според потребностите на дечкото, няма защо да се препълваш, по-голямото количество се отделя по време на самото кърмене. Ако не е достатъчна бебето ще реагира и ще кърмиш известно време по-често.
Я го дай по- Grinning !!!!

Общи условия

Активация на акаунт