Nujdae li se bebcho ot prekaleno chesto kapane?

  • 2 240
  • 54
  •   1
Отговори
Problem li e ako zimno vreme se propusne nqkoe ot vechernite kapaniq?

# 1
  • Мнения: 1 034
За първото дете не съм пропускала къпане вечер. За Ици обаче след 6-тия месец /и след втората хрема/, започнах да разреждам къпанията. Сега го къпя на около 5 дни веднъж! Съжалявам, че му отнемам радостта от къпането, но така не настива нощем /става хладно през нощта в спалнята - около 13-15 градуса, ако е по-топло, спи по-неспокойно!/, а и кожата му се пооправи, беше станала много суха на места!Сега със затоплянето на времето мисля да го къпя през ден. Иначе вечер като се мием, сяда в легена и не му се става, та пак почти целият се мокри, но без косата!

# 2
  • Мнения: 433
Първите два месеца го къпехме всеки ден, а сега през ден, дупето мия всеки път след акане.

# 3
  • Мнения: 1 520
Аз мисля, че не е проблем. Ако през ден, особено за зимните месеци, струва ми се е доста приемливо.

# 4
  • Мнения: 2 534
До шестия месец я къпех всеки ден , но тогава беше лятно време.След това започнах през ден , а сега се случва през два . Ти си преценяваш , дали детето е било навън , дали не е повърнало и изцапало по гънките на вратлето . Понякога е достатъчно и избърсване с мокра кърпичка .
Скоро четох , не помня къде , че в чужбина не препоръчват бебетата да се къпят често . Дори пишеше , че един или два пъти на седмица е достатъчно .

# 5
  • Мнения: 5 468
Ние къпахме нашето първите 5 месеца без пропуск. После през ден, а сега някой път и през 2, когато ни хване мързела Wink ... ама и то студено сега и не излизахме никъде, та - не е фатално да се пропусне къпане. Няма нищо да му стане.

# 6
  • Мнения: 3 153
Много пъти се е коментирал във форума въпроса относно къпането всяка вечер и всеки си има своя теория. Оказва се, че само в БГ се къпят децата ежедневно! Аз съм привърженик на къпането през 1-2 дни и така къпем бебко откакто навърши 2 месеца.

# 7
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми я къпех всеки ден до 1 годинка. Сега сина го къпя два пъти в седмицата, като през другото време - само под чешмата.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ми ние се замиваме на чещмата сутрин и се къпем всяка вечер, но като истински мъже се потим много  Confused

Мисля, че си зависи от детето - ако се поти, та чак става мокро, ако пуска лигички като гол охлюв - какъвто е нашия случай, ако е склонно да се подсича - задължително е къпане всеки ден .... иначе нищо не пречи и да прескочите

# 9
  • Мнения: 46 437
Не е проблем, даже е препоръчително, бебешката кожа е нежна. Ние къпем през 12 дена Grinning

# 10
  • Мнения: 455
И ние откакто се застуди разредихме капанeтo. Капем основно веднъж седмично, а вcеки ден мием дупето при сменянето на памперсите.

# 11
  • Мнения: 823
Пък аз съм за къпането всеки ден. В нашето семейство се къпем всички всяка вечер, смятам, че и с детето трябва да е така. Детенцето, което гледам го къпя всяка вечер също. Всеки сам си решава все пак.

# 12
  • София
  • Мнения: 725
Ние Жожи го къпем два пъти седмично откакто се е родил - вече е на 9 месеца. Брат ми е физиотерапевт в Германия и там препоръчват дедето да се къпе 1 - най-много два пъти седмично, защото последните изследвания в тази област /наблягам, че там се правят такива за разлика от тук/ показват, че честотот къпане отмива естествения слой мазнина, който кожата произвежда и оттам идват чести проблеми с кожата - защита, дехидратация, кожни проблеми и т.н.
Всеки сам си преценява разбира се - каквото и да решиш ще е правилно.

# 13
  • Мнения: 1 383
Вие не се ли къпете всеки ден? Защо детето да е по-различно от вас? Не е нужно цялото тяло да се трие със сапун, само интимните части, крачетата и ръчичките. Моят син от бебе, докато тръгна на градина, сме го къпали всяка вечер, като започна да стои прав -  под душа , и после си лягаше с мокра коса. Нищо му нямаше. Като тръгна на градина започна да боледува и започнахме да пазим косата или да я сушим като я мием. Сигурно вече се е изнежил.
Е, не казвам, че не трябва да се пропуска къпане, всичко се случва все пак, но не приемам къпане веднъж на няколко дни.

# 14
  • Мнения: 1 753
Абе с тая хрема дето си я носи от болницата не смея да е много често. Къпем я през ден, а косата й я мием... не знам, може би през къпане. Сега като се постопли ще зачестим, но иначе като й измия косата винаги, ама винаги сутрин е хремава. Тя има много коса и я сушим със сушоар, слагам й една памучна шапчица и въпреки това пак има хрема... Imp

Общи условия

Активация на акаунт