Въпрос за стерилизирането?

  • 1 733
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 423
Искам да попитам, който се цеди с помпа за кърмене колко пъти стерилизирате помпата? Аз го храня с изцедена кърма от шишето защото не иска от гърдата. Та въпроса ми всеки път ли трябва да я стерилизирам след всяко хранене или по на рядко?
Моля Ви дайте съвет!
Благодаря, предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 877
Колкото често стерилизираш и шишетата. Според мен е достатъчно веднъж на 2-3 дни Peace.

# 2
  • Мнения: 27 524
Според мен е достатчъно след всяко хранене да измиваш всичко добре с гореща вода и сапун или веро и това е.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 848
Според мен е достатчъно след всяко хранене да измиваш всичко добре с гореща вода и сапун или веро и това е.

Peace
Не съм стерилизирала.Миех с гореща вода и веро,после ги пълнех с гореща вода шишетата и така стояха до следващо хранене.Същото правех и с помпата.

# 4
  • Мнения: 2 908
Стерилизирах след всяко цедене.За мен това значи думата"стерилизация".Особено детето ако е и по-малко.

# 5
  • Мнения: 492
Аз стерилизирах след всяко хранене. Правех го с шишето, нищо не пречи да стерилизираш и помпичката всеки път. Колкото по-често - по-добре. Ако някога забравиш не е проблем. Измий ги хубаво с вряла вода.

# 6
  • Мнения: 423
Ние все още нямаме и месец значи най-добре е тогава да стирилизирам  след всяко хранене.

# 7
  • Мнения: 941
Стерилизирах след всяко цедене.За мен това значи думата"стерилизация".Особено детето ако е и по-малко.
  така е разбира се,ако стерилизираш един път на няколко дни,по-добре изобщо не стерилизирай,само към миене мини на по-късен етап

# 8
  • Мнения: 3 478
Аз в началото я стерилизирах след всяко хранене. Просто гърлото от където минаваше кърмата към шишето беше мн. тясно и изчанчено и там се задържаше кърма, та от тази гледна точка най-вече.

# 9
  • Мнения: 4 496
След всяко хранене,но не във вряща вода,а използвам разтвора на ЧИКО.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Веднъж на ден.През останалото време измивам с гореща вода.

# 11
  • Мнения: 1 225
Веднъж на ден.През останалото време измивам с гореща вода.
Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 44 028
за да са стерилни - след всяко цедене (за шишетата хранене) и обикновенно на стерилизатора пише до колко време след това и при какви условия остават стерилни...веднъж на 2-3 дни не е никакво стерилизиране, а просто по-добро почистване, както и това да стерилизираш и после да изплакнеш на чешмата (и за такава "стерилизация" на шишета и биберони съм чела тук ) също обезмисля действието.
Ти си решаваш колко стерилно искаш да му е на твоето бебе Wink

# 13
  • Мнения: 291
Още е много малък, за да не стерилизираш. Аз все още стерилизирам шишетата, в които Боби пие вода, след всяка употреба. А ако ми се наложи да се цедя, стерилизирам помпата след това

# 14
  • Мнения: 6 616
Помпата я измивах след ползване и малко преди пак да я ползвам я стерилизирах .

Общи условия

Активация на акаунт