Малкия яде доста повече от колкото трябва .

  • 1 422
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте мами моя малък мъж вече е на месец и 2 дни а 140 мл не му стигат вече , по принцип докторката каза че първия месец трябва да яде по 110 мл а той ядеше по 140 иначе голям рев .Сега влезе във втория и тя ми каза при никакви обстоятелства да не вдигам дозата , но и това не му стига след ядене плаче като обезумял , а яде по 7 пъти на ден . Някой имал ли е подобен проблем да даде съвет какво да правя , неикам да му разширявам толкова много стомачето , но ида плаче пак не е решение .

# 1
  • Мнения: 5 790
След като е гладно детето - аз бих давала. Не бих го оставила да реве от глад. Можеш да намалиш интервала между храненията и да увеличиш с 10 гр. количеството на адаптираното мляко.

# 2
  • Мнения: 145
Аз никога не го оставям да плаче и му давам още , но той яде още по 40 - 50 мл . Ако му дръпна шишето по - рано плач до скъсване и залагалки нище не вършат при нас .

# 3
  • Мнения: 5 790
Не знам какво друго да те посъветвам. Виктория също ядеше доста над нормата за месеците си, но тя се роди голяма, ако това може да е критерий. Да не би да плаче от колики? Бебетата не правят разлика кога ги боли коремчето от глад, кога от колики...

# 4
  • Мнения: 2 908
Аз лично не бих давала толкова,но това си е мое мнение.Дъщеря ми също плачеше много ,но като и дам цветните играчки и забравяше че уж и се яде и се заиграваше.Сега е над нормите доста над другите деца...

# 5
  • Мнения: 473
Ако искаш да заприлича на Мишелин му давай по 200 мл.   Laughing Моят син е на 3 м. и половина и не може да изяде 140 мл. в никакъв случай, изяжда горе-долу 120-130 мл. в тези жеги. Слагай сухото мляко като за 110 мл. а водата малко повече. Аз така правех и детето ми расте идеално на кг. Много зависи какво мляко даваш. Ако даваш Аптамил, от него много добре се изакват бебетата, но и много огладняват. На моя приятелка бебето качва всеки месец по 1.700 кг. от Аптамила и това никак не е добре за детето. Аз давам Нутрилон, вярно имаме запек, но много добре качва, точно като по книга. Давай повечко водичка да се залъгва, ако може.

# 6
  • Мнения: 1 183
Аз също мисля,че това е много за едномесечен бебок,мойта пиеше толкова през 3 и 4 месец,наистина може да са колики,а пък ако искаш пробвай и с водичка.

# 7
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Абе много било  ooooh! Дава й му толкова, колкото иска - ако му е много нали ще повърне ? И Виктор ревеше и искаше все по много да яде, а лекарката ми казваше в никакъв случай да не увеличавам .... аз не го оставях да плаче - давах му колкото иска
Ето ти мой цитат от 21 март - бебо е бил на месец и половина и виж колко е ял :


   
   
Re: Баба Марта дойде вече, мама и тати гушкат ФЕВРУАРСКОТО човече!"
« #205 сряда, 21 март 2007, 16:21 »
   
petita изобщо няма да слушаш никой - това си е твоето детенце и само ти имаш думата! 100гр е абсолютно нормално според мен и Виктор ядеше толкова, а сега сме вече на 140-150. Педиатърката ми беше казала повече от 120гр да не давам, но детенце се будеше на 2 часа гладно и врякаше и аз му увеличих дозата... Твоето щом не връща мляко и спи спокоен значи толкова ще му даваш - бебето само си показва Smile

Сега е на 5 месеца и половина и яде по 4 пъти дневно, а млякото му е по 220-240 мл - Аптамил
Защо трябва да го залъгват с вода ??

# 8
  • Мнения: 941
Да,наистина количеството е много зо вашата възраст,но не съм съгласна да се оставя бебето да плаче от глад,всички деца са различни,едни ядат повече,други по-малко.Разбира се,постарай се да разбереш дали причина за плаченето не е нещо друго newsm78 Моят син доскоро беше на 5 хранения,без да броим порцията плодове Laughing Ядеше детето с апетит и не ми е и минавало през ум да го ограничавам

# 9
И аз мисля,че трябва да му даваш колкото иска.Моя беше злояд и ядеше по 90мл.до 6-тия месец и се развиваше доста добре-винаги бяхме с  килограм над нормата.И когато попитах педито тя каза,щом му се яде толкова малко значи от толкова се нуждае.Щом твоето иска повече,ами да яде повече.Всеки човек е различен аз съм на 33 и ям два пъти на ден по малко.Има жени на моите години ядат 4-5 пъти по много,на който колкото му се яде.Като отидеш при педиатъра ти и ако има проблеми от толкова много хранене тя ще ти каже дали да намалиш.На моя приятелка бебето на 6 месеца тежеше 8 кг.и си беше съвсем нормално(физически)казаха на мамето да го пусне на диета,ама то милото все се дереше.Сега като проходи вече отслабна доста и си е вече в нормата. Laughing

# 10
  • Мнения: 174
Детето е гладно и яде колкото му е необходимо.
Моето бебе в четвъртия месец пиеше по 210мл. мляко. Бабите ме осъждаха,  казвайки че ще стане дебело...баба ми пък измисли, че имало глисти и затова не му стигало - те му изяждали храната. Бабини ти трънкини.
Сега човечето е на 6 месеца, а теглото и ръста му са в нормите. Има и още нещо  Laughing вече пие по 150мл. "Плюскането" престана.
Не се притеснявай!

# 11
  • Мнения: 4 496
На големия бях разширила стомахчето,защото все плачеше от глад,и педито каза да му давам по-голяма доза.После пак тя ми се кара защо съм му давала толкова много,и го сложи на диета.Що рев рева не мога да ви опиша...

# 12
  • Мнения: 145
Така е сърце не ми дава да го оставя да се дере с часове . Млякото което пие  е Милумил и ака нормално , но наистина може да пробвам повече мляко с по- малко храна . Благодаря на всички за изразеното мнение .

# 13
  • Мнения: 676
Аз знаеш ли какво правих - давах му колкото смятам, че трябва да изяде и веднага след като е свършил с АМ му тиках шишето с водата докато си напълни коремчето и стабилизирахме нещата.Пробвай мисля, че е от успешните варианти или поне при нас беше.

# 14
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Ние до преди 1 седмица бяхме все още на 7 хранения.Няма да казвам как ме гледаха,когато го кажех.Сега се храни през 4 часа,като започва да пропуска нощното хранене.Опитвала съм да го ограничавам,но не се получаваше-все пак не мога да го оставя да плаче с часове от глад.Сега вече се заглежда в играчки и когато го занимавам или приспя,не се усеща как минава времето до следващото хранене.Против съм драстични мерки при малки бебета.
Понякога през нощта му давам чай на Милупа,след което се успокоява и заспива.Водата не ни  върши работа,защото се усеща,че не е мляко и плаче.

Общи условия

Активация на акаунт