Как да пренеса замразена кърма за три часа?

  • 1 458
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 847
Момичета, помагайте с опит - някой пренасял ли е замразена кърма? Моята е в стъклени бурканчета, в какво да ги сложа - хладилна чанта, пликове с лед? Пътят ще трае около 3 часа, колата е с климатик и жабката е с охлаждане - има ли някакъв шанс?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 829
Наскоро четох статия точно по този въпрос, ама не мога да я намеря, затова ще преразкажа по памет-като опаковаш кърмата не слагай лед-млякото се топяло при по-ниска температура и леда всъщност го затоплял. Има специални ice packs- пакети, които се замразяват и се използват за хладилни чанти-те биха ти свършили работа. Иначе трябва да опаковаш колкото се може по-добре и да тръгваш-за 3 часа едва ли нещо ще му стане на млякото-особено в кола с климатик Grinning
Приятно пътуване!

# 2
  • София
  • Мнения: 847
Благодаря ти, ще се поинтересувам за тези айс пакс. Защото нали ако се поразмрази кърмата, не може вече да се замразява? А веднъж размразена до колко време трябва да се консумира - сигурно ги има тези неща в библиотеката всъщност, отивам да чета!

# 3
  • Мнения: 2 829
Всъщност, ако кърмата ще ти трябва скоро след като я пренесеш може въобще да не я опаковаш-оставяш я в колата, и след 5-6 часа ще е готова за консумация. Ако пък пътуваш за по-дълго време (предполагам, че храниш бебето си само със замразена кърма), то ще ти трябва по-голямо количество. Ако опаковаш всичката кърма заедно, то самите шишета ще се охлаждат едно друго.Тези, които са започнали да се размразяват (ако има такива) ги даваш най-напред.
Ето статия за съхранението на кърма:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

# 4
  • Мнения: 1 225
Преди близо месец пътувахме до Каварна. Носех замръзена кърма. Бях е сложила в термо кутия - от тези детските - за шишета. Тръгнахме в 4 сутринта. В 12 бяхме във Варна - 8 часа - кърмата беше все още хладна - не годна за пиене. Оставих я в хладилник и вечерта като ме нямаше бебка си я изпи.
Говоря само за една порция. Ако носиш повече - ще ти трябва хладилна чанта. Има такива които се зареждат в запалката ама са скъпички и големи.

# 5
  • Мнения: 1 467
Аз имам термо чанта, която поддържа температурата за 4 часа. На Авент е. Ето я:

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Айс пекс вече са ти казали, друго, което може да пригодиш е да увиеш бурканчетата в алу-фолио и пак в хладилна чанта. Аз така процедирах при първото ми дълго пътуване с кърмаче преди 2 години. След 24 часа още беше хладна.

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз нямам личен опит, но пък съм пренасяла така месо от фризера и използвах вестник. Вършеше работа. Това с фолиото също звучи добре.

Общи условия

Активация на акаунт