Държавна консултация - задължително ли е?

  • 908
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Та момичета въпроса ми е повече за бъдеще време дали няма да срещна проблем при постъпването си в болница за раждане като ходя само при частен лекар веднъж месечно за консултация. Получавам нужната информация и всичко останало, но не ме тегли, мери и т.н. Гледаме се на ехо граф и това е, обаче не знам как стоят нещата и дали като постъпя да раждам няма да са ми необходими и изисквани тези неща. Иначе по лично мое мнение не ми се ходи при други лекари, освен за раждането естествено, за което съм се насочила към "Селена". Предполагам има момичета, които са запознати с тези неща и ще им бъда благодарна да споделят  Confused

# 1
  • Мнения: X
здравей трябва да имаш обменна карта и направление за хоспитализация.като обменната карта трябва да ти издаде гинекологът който те наблюдава.

# 2
Точно меренето и тегленето не ти трябват в болницата-но ти искат много изследвания:на кръв,урина,на мен ми взеха и вагинален секрет.Задължително изследвания за:Сифилис,Хипатит Б,ХИВ,и ако не си знаеш кръвната група даваш кръв и за това.
При мен беше така.Мисля,че няма да имаш проблем,че ходиш на частен гинеколог.
Но все пак той защо не те мери и тегли,трябва да ти следи кръвното налягане(много е важно,ако си с високо).Само на ехограф,хм,май си даваш напразно парите.Аз ходих на държавно и моя гинеколог ми отделяше поне 20 минути за всякъкви процедури+ехограф всеки месец.

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Няма проблем бременността ти да е следена само в частен кабинет. Необходими са ти само обменна карта и направление за хоспитализация и нужните изследвания.

# 4
  • Мнения: 781
А направлението защо след като съм в частна клиника е и там май няма проблем мисля то и джипката може май да ми го издаде а за изследванията ще си ги имам всички и кръвното ми се мери, но без корем и т.н.

# 5
  • Мнения: 4 546
А направлението защо след като съм в частна клиника е и там май няма проблем мисля то и джипката може май да ми го издаде а за изследванията ще си ги имам всички и кръвното ми се мери, но без корем и т.н.
защото частните клиники също работят със ЗК. ако нямаш документи по ЗК цените са доста по-високи.
тези документи може да ти ги издаде и джипито. а на ЖК изследванията ти минават през ЗК и не ги плащаш. ако , обаче ти влизат в пакета, който си платила в болницата, ЖК май се обезсмисля  Thinking

# 6
  • Варна
  • Мнения: 102
Точно меренето и тегленето не ти трябват в болницата-но ти искат много изследвания:на кръв,урина,на мен ми взеха и вагинален секрет.Задължително изследвания за:Сифилис,Хипатит Б,ХИВ,и ако не си знаеш кръвната група даваш кръв и за това.
При мен беше така.Мисля,че няма да имаш проблем,че ходиш на частен гинеколог.
Но все пак той защо не те мери и тегли,трябва да ти следи кръвното налягане(много е важно,ако си с високо).Само на ехограф,хм,май си даваш напразно парите.Аз ходих на държавно и моя гинеколог ми отделяше поне 20 минути за всякъкви процедури+ехограф всеки месец.
Peace

# 7
  • Мнения: 220
Конкретно за Селена , аз нямах направление и обменна карта , не са ми взели повече пари. Носих всички изследванията.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не, аз нито един път не съм ходила на държавна.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
През цялата си бременност, не съм стъпвала на държавна консултация.
Изследванията си направих в една частна клиника, ходех на консултации в частната клиника, където после родих.

# 10
  • Мнения: 990
Няма проблем бременността ти да е следена само в частен кабинет. Необходими са ти само обменна карта и направление за хоспитализация и нужните изследвания.
Така е   Peace

# 11
  • Мнения: 323
Не, аз нито един път не съм ходила на държавна.
При мен също беше така ,никой не ми създаде проблеми.

# 12
  • Мнения: 4 111
Казвате, че не са ви теглили и мерили. Вярно е, че като раждате това няма значение, но чрез меренето и теглето се проследява бременността, не само ехографа дава резултати. Има значение колко наддавате, за вас и за плода. Измерването на корема също има значение. Не вярвам да си правят труда напразно в държавните консултации, без това ги мързи достатъчно. В началото на бременността си ходех при частен гинеколог - не пропускаше теглене, мерене на кръвно.
Така ли процедират частните консултации в България и правилно ли е според вас?

# 13
  • Мнения: 1 555
Заради направлението се принудих да се запиша в поликлиниката на женска консултация, макар 4е и аз си ходя на частен лекар ! Нищо не ти пречи да се запишеш, така ще бъдеш  спокойна като наближи времето, а няма да се чудиш кой да подкупваш , за да ти даде въпросните направление и обменна карта, както аз направих с при първата си бременност !

# 14
  • Мнения: 3 069
Няма проблем бременността ти да е следена само в частен кабинет. Необходими са ти само обменна карта и направление за хоспитализация и нужните изследвания.

Така е, но мисля, че това може да стане само с направление от джи-пито и с него отиваш при някой гинеколог който рабори със здравната каза.
Трябва да минеш и през държавния.

Общи условия

Активация на акаунт