За стирките за под?

  • 10 807
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Преди малко чистих пода,и видях,че стирката(по точно това ,което е гумено)се е скапало,а съм мила не повече от 4-5 пъти с него.Писна ми само да давам пари за нови ,след като мия гладки повърхности-балатъм и гладък теракот.Защо се съсипват толкова бързо? newsm78Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 6 167
не зная какво е стирка...
дали няма нещо по-издържливо, с което да я замениш? стирките явно имат твърде кратък  живот.

# 2
  • Мнения: 323
Това са тия пръчки,с гъба отдолу

# 3
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Аз ползвам от така наречените - маджик моп.
Изключително доволна съм.

Ако имаш предви от този вид съм озадачена , че толкова бързо ти се разваля. newsm78

Аз у дома нямам килим - бърша и ламинат , и плочки и дюшеме.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 390
Ползвам такова нещо, доволна съм.


Сменям го веднъж на няколко месеца.

# 5
  • Мнения: 1 172
вероятно използваш силни / концентрирани препарати.

# 6
  • Мнения: 834
Още един глас за стирката препоръчана от Дивиана. Доволна съм много с предната се бях видяла в чудо, само се чупеха.

# 7
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Ползвам такова нещо, доволна съм.


Сменям го веднъж на няколко месеца.

и аз имах такава предвид като писах днес, само надписа е друг при мен.
  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 11 659
Я малко да оспамя темата и да попитам с какво бършете ламинат-като стирка и препарат?

# 9
  • Мнения: 1 172
Я малко да оспамя темата и да попитам с какво бършете ламинат-като стирка и препарат?
С ей-това, дето по-нагоре Дивиана е показала на картинка.
Препарат - универсален - Мистър Пропър; или на Пронто мисля, че беше - специален за паркет. Този вторият много рядко го ползвам, тъй като имаме в едни и същи помещения теракот/гранитогрес и паркет и отделен препарат за паркет означава многократно сменяне на водата, миене на стирката и т.н.

Петна по паркета, които не се почистват със стирката отстранявам със стара четка за зъби, потопена в същия универсален препарат.

# 10
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
И аз използвам моп за теракота и паркета,гъбата си е ОК WinkТеракота бърша с Циф,а паркета с Медикс  Peace

# 11
  • Мнения: 1 877
Много съм доволна от т.нар. стирки ( ние им казваме моп)! В къщи само с такова мием и то поне веднъж на ден.Но има значение цената - купувала съм си от по-евтините и не са издържали дълго,а по-скъпите имат и по-дълъг живот...

# 12
  • София
  • Мнения: 11 659
Много съм доволна от т.нар. стирки ( ние им казваме моп)! В къщи само с такова мием и то поне веднъж на ден.Но има значение цената - купувала съм си от по-евтините и не са издържали дълго,а по-скъпите имат и по-дълъг живот...
A кои са по-скъпите или колко струват?
Прави ми впечатление като бърша с парцал на ленти и то от скъпите/нов от няколко дни/ и Пронто нещо се замазва Гранитогреса.Май ще мина на МОП само,обаче пък с лентите по-лесно като че ли излизат петна по пода.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Бърша с такъв моп, с гъба отпред. Не знам дали е евтин или скъп, около 8-10 лева май струваше. Препарат - мр. Пропър или Фрош за плочки, Емсал или Пронто за ламината. Не съм забелязала да се скапва бързо.

# 14
  • Мнения: 1 877
Много съм доволна от т.нар. стирки ( ние им казваме моп)! В къщи само с такова мием и то поне веднъж на ден.Но има значение цената - купувала съм си от по-евтините и не са издържали дълго,а по-скъпите имат и по-дълъг живот...
A кои са по-скъпите или колко струват?
Прави ми впечатление като бърша с парцал на ленти и то от скъпите/нов от няколко дни/ и Пронто нещо се замазва Гранитогреса.Май ще мина на МОП само,обаче пък с лентите по-лесно като че ли излизат петна по пода.
Ами по-качествените са около 15лв. комплекта,а иначе,когато ти се изхаби гъбата,може да я смениш и цената е между 3и 5лв. някъде...
Други предимства,за които се сещам са,че по-лесно съхне подът,след като се измие с МОП,а също и петната се махат по-лесно...

Общи условия

Активация на акаунт