как губите с достойнство

  • 1 457
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
случи ми се нещо банално, което ме накара да си дам сметка, че никога никой не ме е учил да губя. боря се докрай за човека, когото обичам, накрая това се тълкува като слабост и липса на достойнство. питам - как да изляза от този абсурден омагьосан кръг  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 629
Зарежи го и се напий.
Не съм се борила за мъже. Като не ще, други щъкат по Земята, а тя е голяма - особено като се мери по екватора.

# 2
  • Мнения: 25 571
Борбата е до един момент. До първото НЕ. После ги оставяш  да се борят за теб.  Wink

# 3
  • Мнения: 6 167
понякога борбата до край , особено за човек, когото обичаш наистина отнема от достойнството.
мисля, че се усеща границата, когато прекрачваш  себе си. няма защо да те учи някой специално на това.
при някои хора тази граница е по-близо, при други по-далеч.
зависи и от възрастта също така.
аз съм правила големи компромиси, но до загуба на достойнство не съм стигала.
както казах, усеща се момента.

# 4
  • Мнения: 1 629
Не разбирам, какъв смисъл има 'да се бориш' за някого? Като не те ще, какво, ще се променяш  докато те заиска ли? Чудно ми е това, моля пояснете.

# 5
  • Мнения: 6 617
Не разбирам, какъв смисъл има 'да се бориш' за някого? Като не те ще, какво, ще се променяш  докато те заиска ли? Чудно ми е това, моля пояснете.
И аз това се чудя  newsm78 малко като в сапунките звучи.

# 6
  • Мнения: 3 423
Да се бориш, не е слабост или липса на достойнство.
Борят се хората, които знаят какво искат и как да го
постигнат. Накарай го да се влюби в теб и го смачкай.
Може пък и да ти олекне, ако се чувстваш унизена.

# 7
  • Мнения: 1 629
Загубена кауза, Лиси! Да отделиш на някакъв недооценил те сульо година-две от живота си, че и да му доказваш, че и да го влюбваш...ай сиктир бе! Губене на време, което можеш да оползотвориш за собствено удоволствие. Освен ако не си мазохист и това да те прави жизнена и права.

# 8
  • Мнения: 27 524
Не съм можела навремето, унижавала съм се. Не съжалявам. Всичко се учи. Общо взето вече знам. Това не го прави по-леко, но поне осъзнавам реално нещата, а това не е малко. Във всяко нещо си има приоритети и винаги се намира положителното в дадена ситуация. Старая се да мисля за това  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 7 474
Има граница, където борбата трябва да спре и всеки я усеща сам Thinking

Последна редакция: нд, 22 юли 2007, 19:41 от L е о

# 10
  • Мнения: 524
Питала съм се, ако бащата на децата ми се влюби в друга, какво ще правя и не можах да си отговоря. Мисля, че ще се оттегля, колкото и да не ми се иска и ще се надявам да се върне при нас, някога. Каквото и да правя няма да помогне. Дано не се случва.

# 11
  • Мнения: 3 423
Мисля, че "унижение" не е най-точната дума.
Моя колежка от университета планини прескочи,
за да вкара един от професорите ни в леглото си.
Сега са женени, имат две деца, човекът я боготвори.
Смятам, че всяка жена си усеща кога има смисъл да се
бори. От това нито достойнството й страда, нито пък
става въпрос за унижение. Щипаните госпожици умряха.

# 12
  • Мнения: 7 837
Никога не съм се виждала като Скарлет О'Хара. А и  не си падам по мустакати.

# 13
  • Мнения: 1 629
Лиске, твоят пример се нарича амбиция. На другото му викат 'Да гониш Михаля'.
А, има и друго - тези с амбицията, обикновено, като прехвърлят планините започват да си търсят други. Спортни натури, не че нещо.

# 14
  • Мнения: 2 792
 
боря се докрай за човека, когото обичам, накрая това се тълкува като слабост и липса на достойнство. питам - как да изляза от този абсурден омагьосан кръг  newsm78

Кой го тълкува като липса на достойнство, това че се бориш, освен ако не се унижаваш, де. Унижаваш ли се, унижава ли те? Ако е така няма никакъв смисъл от борба, събирай си гащите и парцалките и се омитай с цялото си достойнство.
  Иначе с достойнство се губи като се фръцнеш възможно най-пренебрежително и вгорчиш победата на победилия  Mr. Green

   

 

Общи условия

Активация на акаунт