По-добрият старт: Оризова каша или морковено пюре?

  • 1 762
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Момичета, отварям нова тема, защото чрез търсачката не успях да намеря отговор на моя въпрос. Сигурно стои някъде и ме чака да го прочета, но не го открих. Простете  Embarassed
Та, предстои ми захранване. Утре ще станат вече 6 месеца откакто кърмя Давид; нито вода, нито сок съм му давала до момента. С какво е по-добре да захраня: с оризова каша или пюре от морков? Или по-точно: От какво зависи изборът? Рецепти намерих и за двете, но се колебая. Не ми е ясно, кой би било по-добрият вариянт.  Thinking Моля ви, помогнете ми.

# 1
  • Мнения: 8 242
Аз захраних с морков, защото провах малко преди това да му дам оризова вода, че много се беше раздрискал, и такова яко повръщане удари от ориза, че го оставих чак за 8-9 месец  Rolling Eyes
И аз доста съм се чудила по въпроса, но от всичко прочетено за мен си стигам до извода, че е все тая - няма много голямо значение, важното е да е постепенно  Peace

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз захраних навремето Мартин с оризова каша. Моркови опитах по-късно и след като бях оплюта няколко пъти ги зарязах. Следващото май беше картоф Thinking леле не помня вече.

# 3
  • Мнения: 3 760
Оризова каша!  Peace Това е най-щадящата първа храна. Следва картофът...
Морковът в началото почти не се усвоява.
И двете запичат, но морковът подчертано, докато оризът може и да не подейства така...

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Записвам се да следя, че ме мъчи същия въпрос newsm78

# 5
  • Мнения: 68
Аз захраних навремето Мартин с оризова каша. Моркови опитах по-късно и след като бях оплюта няколко пъти ги зарязах. Следващото май беше картоф Thinking леле не помня вече.
Pepelyashka, моля те, кажи ми с какъв ориз захрани. Питам те, защото гледам, че и ти живееш в Германия. Има ли специален Vollkornreis  за Babybreie или някой пълнозърнест от Bioladen-а ще свърши същата работа...? newsm78
За отговора благодаря предварително!  bouquet

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 12:18 от cherrygabo

# 6
  • Мнения: 1 132
Аз захраних с оризова каша и очудващо за мен не се запече.До 6 месец, детето ми беше само на кърма и акаше 1 път седмично, след като въведох кашата започна да ака всеки ден.

# 7
  • Мнения: 4 915
С оризова каша захраних каката, с това захраних и малката. Четох и прецених, че е по-безобидна и нежна за стомахчето. Смесена с кърма я давам.

Иначе чакам реколтата от екологично чисти селски моркови.  Laughing Второ причина да изчакам със зеленчуците.  Wink

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Вчера захраних с картоф, домашно производство на свекърва ми и за сега добре го понася. Grinning

# 9
  • Мнения: 68
С оризова каша захраних каката, с това захраних и малката. Четох и прецених, че е по-безобидна и нежна за стомахчето. Смесена с кърма я давам.

Иначе чакам реколтата от екологично чисти селски моркови.  Laughing Второ причина да изчакам със зеленчуците.  Wink

Free Soul, предполагам, че при  приготвянето на кашата предварително накисваш ориза във вода. След 12 часа какво правиш: вариш в същата вода или я изхвърляш и вариш в нова? Знам от отчетните (и аз съм от "Януарките"), че си доста информирана по тези въпроси, та за това си позволих да се обърна към теб.
  bouquet

# 10
  • Мнения: 505
Аз захраних с оризова каша на ХИП - и досега й е любима храна. Дори и каката, която е на почти 4 годинки, си хапва с апетит от нея. Доволна съм, а и една приятелка от Англия каза, че Хип са в Organic магазините, т.е. - чиста храна са.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 915
cherrygabo, варя в същата вода. Все пак в нея са разтварят някои от съставките на ориза, да не ги похабявам.  Wink

# 12
  • Мнения: 3 695
Оризова каша!  Peace
Аз захраних с такава след много ровичкане и четене в нета. А от моркова, който включих по-късно, й излезе обрив по бузата (познавам още 2 бебета, на които се случи същото)  Sad

# 13
  • Мнения: 582
И мен ме мъчеше същия въпрос преди година  Confused След дълго чудене, четене и ровене, в крайна сметка почнах с морков, после картоф, тиквичка..... Кашите ги въведох доста по-късно. Не съжалявам за избора си!!!

# 14
  • Мнения: 2 309
Морков! Захраних с домашно пюре от морков, на мойта дъщеря й действа разхлабващо, за разлика от ориза, който и до ден днешен не й давам, а и тя не обича. По принцип казват, че оризовата каша е по-щадяща за стомаха, но ти прецени риска от запичане. И встрани от темата, но все пак, като му дойде реда на картофа не го давай в чист вид, а смесен с някой друг щадящ зеленчук, до ден днешен си спомням колко тежко го понесе стомахчето на моете дете и какъв жесток запек му докара.

Общи условия

Активация на акаунт