Какъв цифров фотоапарат?

  • 1 185
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 569
Досега не съм имала цифров фотоапарат, но сериозно се замислям за такъв, защото съм

маниачка на тема снимки, обожавам да снимам. Нямам обаче никаква идея какъв да е

фотоапарата. Досега съм ползвала Никон,но не цифров. Сумата, която мога да заделя е около

500лв. Искам нещо, което да е подходящо не само за любителски, а и за по професионални

снимки ако мога така да се изразя. Какво да гледам , какви параметри трябва да има

апарата,има ли значение какви снимки ще се правят? Моля ви дайте ми своите предложения и

малко повече инфо като цяло за цифровите апарати. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 033
Глас в пустиня е останало питането ти, но и мен в момента такава треска ме тресе, та  се ровичкам из пространството да търся мнения и препоръки:)
От прочетеното досега - положителните мнения са най-вече за Канон, Никон, Олимпус и Пентакс.
Важно било да се гледа коефициента на свръхчувствителност, обаче от това не схванах много.
Май не бях особено полезна, но продължавам да ровичкам:)))

# 2
  • Мнения: 1 884
Янич как си?  Grinning
nikitita за сумата която си приготвила, за съжаление не може да се вземе апарат с професионални характеристики. Същата дилема ме мъчеше и мен. Питах в темата за фотография и момичетата от там ме посъветваха да си събера още парички и да си купя нещо по-така. Послушах ги и си купих Панасоник Лумикс DMC-FX7 - 
http://www.marketiva.com.ar/remates/Panasonic-Lumix-FZ7/1.jpg

Определено не съжалявам за избора си. Исках да си купя хубав апарат, но не ми се отделяха по-крупни суми, апаратите от марките които янич ти е изброила са доста по-скъпички, но ако все пак си решила и имаш възможност да си отделиш толкова пари, бих те посъветвала за Пантакс.

# 3
  • Мнения: 6 472
Всичко зависи от това точно колко си вманиачена Mr. Green Ако си колкото мен, по добре си събери още пари и си купи направо ДСЛР или някой компакттен от много висок клас като Сони R1 или Панасоник FZ30 или 50. Направих фаталната грешка да си купя първо Панасоник FZ7 и в общи линии съжалявам, защото доста бързо ми отесня. Продадах го след 2 месеца, за да си купя ДСЛР.
Можеш да погледнеш за G серията на Канон (без G7).
Ако не си чак толкова вманиачена и смяташ че може да се простиш с РОУ формата предложението на Дяволина е много добро. Излезе и едно моделче на Самсунг, което е много добро за класа си - s850.  Много компактен и лек, с много добро шумоподтискане, дори и на 800 ИСО и което е по важното, има много бърз автофокус.

Та в общи линии още много мога да изпиша, но е добре първо да си впрецените какво точно искате да правите. Ако ще си щракате само снимки за семейното албумче и ще ползвате само автоматичния режим, просто не си заслужава да се хвърлят много пари.

# 4
  • Мнения: 172
Всичко зависи от това точно колко си вманиачена Mr. Green Ако си колкото мен, по добре си събери още пари и си купи направо ДСЛР или някой компакттен от много висок клас като Сони R1 или Панасоник FZ30 или 50. Направих фаталната грешка да си купя първо Панасоник FZ7 и в общи линии съжалявам, защото доста бързо ми отесня. Продадах го след 2 месеца, за да си купя ДСЛР.
Можеш да погледнеш за G серията на Канон (без G7).
Ако не си чак толкова вманиачена и смяташ че може да се простиш с РОУ формата предложението на Дяволина е много добро. Излезе и едно моделче на Самсунг, което е много добро за класа си - s850.  Много компактен и лек, с много добро шумоподтискане, дори и на 800 ИСО и което е по важното, има много бърз автофокус.

Та в общи линии още много мога да изпиша, но е добре първо да си впрецените какво точно искате да правите. Ако ще си щракате само снимки за семейното албумче и ще ползвате само автоматичния режим, просто не си заслужава да се хвърлят много пари.
Да това е самата истина - но ДСЛР няма да може да си купи за 500 лв.

# 5
  • Мнения: 6 472
Аз и не твърдя че може...за съжаление Sad ДСЛР-ите почват над 1100. После почва и драмата с обективите, които в по- голямата си част струват колкото тялото:( Затова като алтернатива предлагам Паносоника ФЗ 50. Много, много добра машинка и повече не се занимаваш с обективи. По евтините варианти на ФЗ 30 и ФЗ 20 също не са за пренебрегване. Във всеки случай ако си вманиачен и мислиш дасе занимаваш по- сериозно 500 лв не те оправят отникъде.

# 6
  • Мнения: 397
Sad Затова като алтернатива предлагам Паносоника ФЗ 50. Много, много добра машинка и повече не се занимаваш с обективи.
Това е и мойто мнение! Peace

# 7
  • Мнения: 1 475
http://www.imaging-resource.com/PRODS/W80/W80A.HTM

ние си взехме това моделче Сони преди няколко месеца и сме много доволни, много рядка става лоша снимка, прави страхотни снимки отблизо в детайли, говаря така простичко, защото не съм фотограф, преди това имахме Олимпус, но го продадохме, не ставаше за нищо, не си спомням модела, на пак го бяхме взели за около  400лв, а сега това моделче Сони ни излезе около 480лв с картата, и си заслужава!!

Общи условия

Активация на акаунт