Много моля мамите със съдомиялни "Медея" помагайте!

  • 11 245
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Момичета на свадбата ни подариха тази съдомиялна

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09010073
 
снощи я пуснах за първи път и съм направо бясна, нищо не изми , мазнината си стоеше по чиниите , като имате предвид ,че в тях имаше салата ,ами какво ли ще е ако е имало ядене! Да уточня , че загубихме упътването , но то няма голяма философия де! Вече се съмнявам , че грешката е в мен , защото мами със същата марка съдомиялни са се изказвали , че са доволни .Казвайте сега марката ли е калпава или повредета е в мен! Мами светнете ме как зареждате съдомиялната(чашите с дъното нагоре нали), къде слагате хапчето , има ли някаква друга философия !Моля ви помагайте , че както съм и ядосана на миялната малко остава да изхвърчи на боклука Twisted Evil Да уточня  че използвах хапчета "Медикс".

# 1
Имам същата съдомиялна от 2години и половина, но моята няма прозорец на вратата. Не се притеснявай, всичко е наред. От дясната страна на машината има копчета, на едното пише "Сани уош" натисни го. Ако не го натиснеш ще ти мие с хладка вода и мазнината по съдовете остава. Аз също се стреснах в началото, но после след натискане на това копче се оправи работата, съдовете се мият с гореща вода и засъхнали чинии и мазни се измиват добре. Чашите се поставят с дъното нагоре. Хапчето (аз купувам SOMAT 5 в 1) ги режа с ножа наполовина и едната половинка я слагам върху цедката, която пък след всяко измиване я почиствам на течаща вода. В други машини си има специално отделение за препарат, но в тази няма. След като приключи миенето натискаш копчето за отваряне и оставяш леко отворена вратата, за да изсъхнат съдовете вътре (иначе ако не отвориш чашите стават на капки). Това е, друго не се сещам. Ако имаш въпроси питай!!!

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
И аз се издъних в началото няколко пъти и ги мих със студена вода, естествено излязоха мазни Grinning Проблема при нашата е, че някакъв датчик се замърсява на около половин година и водата прелива и започва да тече от машината. Вече не е в гаранция и мъжа ми си я разглобява да си я чисти.
Аз също слагам половин таблетка, не ползвам предварителното измиване, а направо започвам с normal,предварително почиствам нечистотиите от чиниите.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Имам въпрос към ползващите малка миялна машина MIDEA, няма значение от модела:
Вдигат ли много шум, когато са в режим миене? newsm78
В смисъл може ли да се стои в същото помещение, когато миялната мие? newsm78
Благодаря предварително за отговорите.    bouquet Heart Eyes

# 4
Да, вдигат много шум. Пералнята ми е по-тиха (въпреки че е 10-годишна). Мен шумът не ме притеснява вече. На нас също ни прелива. Когато беше в гаранция я носихме и техникът каза, че нищо й няма, а отбелязва, че е правил ремонт в гаранционната карта. Мъжът ми му се скара и оня спря (няколко пъти я носихме, защото преливаше вода). Гаранцията й изтече и се наложи мъжът ми сам да я отваря. Видя къде е проблемът (отзад поплавъка се замърсява от гадната вода и някакъв маркуч прочиства) и при нужда я отваря и я почиства.
Radostin4eto свиква се с шума. Но ако те дразни, пускай си я вечер и си лягай.  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 313
И ние сме с Мидея подобен на показания модел. Упътването сме го загубили някъде и сега идея нямам кое за какво е. Благодарение на тази тема, поне някои работи ми станаха ясни.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... малко остава да изхвърчи на боклука :

твърде добро решение  Flutter

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
... малко остава да изхвърчи на боклука :

твърде добро решение  Flutter
Да, но за тази цена, толкова и качеството. Няма голям избор - NEO, MIDEА, EXQUISIT - все кучи марки.

# 8
може да е куча марка, но като върши работа какво от това. Имам приятели, които имаха Електролукс и им създаваше такъв проблем, че съжалиха 100 пъти, че я взеха. Тъй че няма гаранция марката. Както е ефтина, ако се скапе и не може да се оправи - на боклука. Поне не е от 800лв.  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
nanna77,

Благодаря за мнението!  bouquet Heart Eyes

# 10
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
иначе и аз съм с Мидеа от няколко месеца и за сега съм доволна.

# 11
  • Мнения: 282
Момичета , благодаря Ви много за отговорите!nanna77     smile3525 права беше , че като натиснеш "Сани уош"  измива идеално. А аз се бях отчаяла , че няма да върши никаква работа!Имам още едно питане сега - хаби ли много ток и вода , на етикета пише , че е енргиен клас С , а за водата............ newsm78? Благодаря Ви още веднъж за отговорите Hug

# 12
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ами виж в указанието не пише ли с колко литра вода работа. Но поне това, което знам е, че мие с по-малко вода, отколкото ако миеш на ръце, същото както важи и за пералните.

# 13
Напълно съм съгласна с mango. Според мен с машината се изразходва по-малко вода. Това, че на нея пише енергиен клас С е сигурно спрямо А, която ще е по-икономична, но при все това миенето с машина е по-икономично от колкото на ръка. Когато я купихме следях сметките за вода и се отрази (по-ниска сметка).  bouquet

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Когато има малка машина, само че друга марка не знаех за тези класове. Така че не мога да кажа какъв клас е била, но беше за 4 комплекта и миеше с 13 литра вода. Сегашната за 12 комплекта мийе също с толкова на най-икономичната програма, а на най- неикономичната с 18. Така, че не е повече от 14-15 най-много. Но можеш да си засечеш на водомера. Аз така проверих моята -дали вярно са писали в инструкцията. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт