за или против пуканките(слънчо,зрънчо и др.подобни)

  • 5 137
  • 48
  •   1
Отговори
искам да ви питам дали мога да давам на бебо пуканки(лото,слънчо ),той е на 10 месеца,но ми казаха,че никой педиатър не ги препоръчва.гледам,че много майки ги дават и пробвах  Алекс и той също ги хареса,но се възспирам,затова искам и вашето мнение.благодаря  bouquet

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 13:32 от d11i

# 1
  • Мнения: 27 524
Твърдо не и против. Опасни са заради люспичките - от задавяне на толкова малко дете и за над годинка - от възпаление на апендикса. Преди 3 годинки не давай!!!

# 2
  • Мнения: 1 883
Аз на мойте в такава възраст не съм давала.Интересно ,като нямат зъби как ги дъвчат newsm78

# 3
  • в стаята
  • Мнения: 469
На тази възраст никога не бих дала пуканки Naughty

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Категорично Не,специално за моето дете Peace
Всяка майка си решава!

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Против!Това е мазна, тежка и солена храна.Люспите са много опасни!

# 6
  • Мнения: 19 296
и аз категорично не бих дала.може да се задави от люспите.на 10месеца съм сигурна,че може и без пуканки да мине,въпеки че са му харесали.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Против!

# 8
  • Мнения: 674
И аз не бих дала! То аз мога да се задавя, та детето ли няма! А и дори да има зъбки и да дъвче, люспите така гадно се мушват между зъбите.......детето не може и да си каже!

# 9
  • Мнения: 4 915
Против!Това е мазна, тежка и солена храна.Люспите са много опасни!


Да, освен това готовите пуканки могат да причинят дихателни проблеми - изпаренията на добавеният ароматизатор в маслото са твърде агресивни за дробовете дори на възрастен човек.



А ето и нещо друго:

Чипсовете, пържените картофи и някои видове пуканки буквално са вредни за здравето, заявиха шведски учени в свой доклад на проведеното наскоро извънредно заседание на Световната здравна организация (СЗО) в Женева.

Тези продукти в резултат на високата им термична обработка изработват вещество – акриламид, което специалистите все по-често свързват с развитието на рак при хората.
http://zdrave.bg/index.php?c=n&id=2692

За по-големи 2-3 годишни дечица - само домашни натурални пуканки.

# 10
  • Мнения: 288
Твърдо против

# 11
  • Мнения: 4 496
Не давам пуканки,слънчовци,зрънчовци и тем подобни.Не виждам нищо полезно в тях,затова.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 15:26 от красим

# 12
  • София
  • Мнения: 44 098
Аз давам, но за първи пат като получи беше на година и пет-шест месеца. Купувам му карамелени, има зъби дъвче ги...на 10 месечно бебе не бих дала...

# 13
  • Мнения: 1 081
На бебе пуканки, звучи ми като на бебе пържоли и бира с пържена цаца. Не се обиждай, но нито имат някаква хранителна стойност за детето, нито детето е свикнало с тях, че да си принудена да ги даваш. Аз не бих дала нито пуканки, нито гризки и тем подобни боклуци. Има време всичко ще прояде, но докато нещата зависят от мен ще гледам да му ги спестя. Прочети постингите на Блонди и Free Soul.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не бих дала.Не давам и разни бишкоти,бисквити,солети и зрънчо между храненията както правят повечето майки.

Общи условия

Активация на акаунт