Гараж- какви документи ми трябват?

  • 3 998
  • 3
  •   1
Отговори
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Парцелът е 400 кв.м. Има построена триетажна жилищна сграда. Дворното място е разделено между съсобствениците-трима сме. Единият си е построил преди години гараж. Другият го ползва като градина. Аз искам да построя също гараж. Каква документация ми трябва- разрешително за строеж, проект, съгласие от съсобствениците.... И какъв е редът? От къде да започна? Искам да оправя първо документацията, а после да започна строежа на гаража (ще е предполагам поетапно, когато и за каквото ни стигат паричките).

# 1
  • Мнения: 784
Съсобствениците на мястото трябва да ти учредят право на строеж за гаража - прави се нот.акт при нотариуса, иначе гаража ще стане съсобствен на всички собственици на земята.

Ако искаш всичко да ти е законно (щото не е много задължително, не съм чула на някой да са му съборили незаконния гараж) - вадиш от общината виза за строеж, строително разрешение, подготвяш архитектурен проект. Най-добре се обърни към специалист, защото хамалогията не е малка....

# 2
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Защо искам да започна с документацията: тези които си ползват двора за градина са си построили в него един кокошарник, който се пада точно под прозорците на спалнята и детската ми; да не ти говоря каква смрад е  #Cussing out имат поне 20 кокошки. Ако ги накарам да го махнат, няма да ми обърнат внимание-дърти пенсионирани комунисти са; а ако пусна жалба да речем до ХЕИ или аз незнам къде, те след време няма да ми разпишат за гараж. Та искам първо да ми разпишат и тогава #2gunfire ; или отрова за мишки през терасата  Mr. Green . Та в тоя ред какво да направя?

# 3
  • Мнения: 784
Това вече е съвсем различен казус. Всички тези документи и процедури, за които ти споменах, струват доста пари и отнемат много време, което няма да е оправдано заради един кокошарник.

Общи условия

Активация на акаунт