Странно ли ви се струва когато ви помогнат?

  • 1 575
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте, не мога да не споделя, толкова е странно и хубаво Laughing
От около близо година живея на ново място (нова квартира). Малката е на 5 месеца и излизаме редовно от април. Понеже количката ми е малко тежкотоварна и ми е трудно да слизам и качвам стълбите от асансьора до входа ми се налага да моля някой да ми помогне, а толкова мразя да моля някой. Както и да е вече се научих и сама да я свалям и качвам. Странното е друго, че почти всеки път се намира кой да ми помогне, без да кажа и дума. Още докато ме видят и идват и помагат и то напълно непознати хора. И то не 1-2 пъти, а доста често. Странно ми е, че когато бях бременна само веднъж ми направиха място в автобуса, а пътувах до 9-ия месец.
Толкова хубаво ми става, че исках да го споделя. И стари хора, които имат внуци и знаят как е - идват, и тинейджъри които се събират пред блока и те. Дали просто тука са се събрали да живеят толкова съпричастни хора или ....
Може би не трябва да ми е странно, но всеки път се учудвам, че има толкова добри хора  Hug

# 1
  • Мнения: 674
Рядко някой се сеща да ми помага! И тогава и аз се учудвам! Понеже е рядкост за съжаление! Confused

# 2
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Постове като вашите ми пълнят сърцето-  Hug Hug Hug
Вили

# 3
  • Мнения: 707
В България хората стават подоzрителни, ако някой е добре въzпитан и иска да помогне или отстъпи мястото си в обЩествения транспорт.
В чужбина това е напълно естествено. Помагат ми редовно, а и аz гледам да помагам, когато имам въzможност.

# 4
  • Мнения: 220
Хубаво е , че се срещат и добри хора понякога. За съжаление на мен досега само два-три пъти ми е помагал някой. Да не говорим , че повечето пъти като ме види някой съсед , че идвам към входа , направо ще си счупи краката от бързане да влезе преди мен , защото живея на 8 ми етаж и не им се чака.  Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 288
И на мен винаги ми помагаха с количката Hug

# 6
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Намирам за странно когато шепа мъже се имъкнат като п**** от гащи и те оставят да слизаш сама от автобуса с количка от 14-15кг.
Ей това ми е много странно.
Забелязала съм че жените по-често се отзовават,тъй като явно са солидарни.
И съм се заканила на пиля на мъжо на главата ако не помага на жени нуждаещи се от помощ. #Cussing out

# 7
  • Мнения: 4 496
Тъжно звучи,но се учудвам,когато някой е готов да отдели от времето си,за да ми помогне.Има много добри хора все още,но пак ми е странно. Embarassed

# 8
  • Мнения: 1 081
Добри хора?!?  Shocked Къде, бе? Аз живея на петия етаж в кооперация без асансьор и досега никой, ама съвсем никой не ми е предлагал помощ (не изглеждам толкова страшна, че да плаша  хората) Сама си свалям количката по стълбите, хората си ме изчакват да мина и си продължават все едно нищо не е.  Close Ами, какво да кажа, хората имат други приоритети, явно.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами не ми звучи странно,но определено не ми е ежедневие.
Имах и отвратителен обратен пример тези дни.Тръгвам с бебето на разходка и се засичам със съседката,която се прибира.Не само,че не ми предложи да ми помогне да сваля количката по стълбите/щях да и откажа помощ,защото съвсем лесно я свалям сама и винаги отказвам помощ/,но тръгна да се качва едновременно с нашето слизане и дори ме избута за да мине покрай нас нагоре!А е млада жена,уж възпитана и образована,юрист...

# 10
  • Мнения: 19 271
В България хората стават подоzрителни, ако някой е добре въzпитан и иска да помогне или отстъпи мястото си в обЩествения транспорт.
В чужбина това е напълно естествено. Помагат ми редовно, а и аz гледам да помагам, когато имам въzможност.

в България много хора за мен са невъзпитани, неучтиви, озлобени и рядко са готови да помогнат,казват си сега пък кво ще се занимавам с тоя/тая,да се оправя.една бременна мама беше писала,че в автобуса й се скарали с тоя корем къде била тръгнала,като не може да си стои на краката ,да стои вкъщи. млада, седнала в автобуса жена беше казала на друга бременлийка,която стояла права до нея, да се отдръпне ,защото коремът й й пречел *no comment*
в чужбина хората много помагат.

# 11
  • Мнения: 120
Има и такива хора в България, които отделят от времето си за да помогнат. В чужбина сигурно е нещо естествено, но тук е учудващо...
Веднъж един чичко ми помогна да сваля количката и когато се прибирах след около 2 часа, той говореше навън с друг чичко и като ме видя веднага дойде помогна ми и пак излезе. Друг път момче с колело стоеше пред входа също веднага предложи да помогне, а чистачката на входа която е доста възрастна жена всеки път се втурва макар, че ми е неудобно (все пак е възрастна жената)... Друг път асансьора не работи - комшийката с дете на 2г. ми помогна до долу - 5 етажа, и малкото и то слиза и качва стълбите. И още много пъти все се намира някой без да се налага да моля. Е има го и обратния вариант - да ме подминат, но е много рядко.
Иначе двама шофьори вече ме напсуваха, че се движа по шосето, но като няма тротоар... Ама не ми и прави впечатление...
По ме радва другото - доброто Hug

# 12
  • Мнения: 2 208
Живея на втория етаж, нямаме асансьор. Всеки ден качвам и свалям количката сама. Бебето в едната ръка количката в другата и активно спортувам  Mr. Green
Свикнала съм, не ми тежи...
Съседите често ми прадлагат да ми помогнат, даже и непознати, които идват на гости на някой от входа...
Като пътуваме с АДския  Mr. Green транспорт, също се намират хора да помагат.
Но стават и разни неприятни ситуации. С мъжа ми тръгваме да се качваме в тролейбус на обозначеното за колички място. Да, ама дръжката е по средата на стълбите и не става. И съответно тръгваме да слизаме. В последния момент, приди да затвори вратите, мъжа ми видя, че е направена специална рампа на последната врата и тръгва да качва количката с детето, а шофьора затваря вратата. Стана една, мъжа ми се развика, но свой ред и шофьора, пък и аз си отворих устата.... Twisted Evil
Само не мога да разбера, отделили са време и труд да направят специална рампа, толкова ли е трудно да се смени и правилното местонахождение на лепенките?!?!? Все пак не сме врачки да гадаем къде да си качваме количките!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами и аз се учудвам, но ми се е случвало да ми помагат. Някои от мъжете, които живеят в блока ми помагат да кача количката в асаньора и после тичат по стълбите да ми отворят вратата на етажа (ние сме на втория). Винаги като се случи някой на асансьора, ме пускат с предимство. Но примерно на детската кухня за 6-те месеца, през които ми личеше втората бременност, един единствен път ми предложиха да не чакам и да взема храната без ред. Ей това най-много ме учудваше. Разбирам, че всички са с малки деца и т.н., но все пак ми беше тъпо. Никога обаче не съм пререждала. И когато една майка буквално ме изтика отпред направо се шашнах. Shocked

# 14
  • Мнения: 46 434
Не. Винаги са ми помагали във входа и в метрото.

Общи условия

Активация на акаунт