къде и как съхранявате отвореното вече АМ в тия жеги

  • 1 306
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
Здравейте. Имам следното притеснение. У нас, въпреки климатика е доста топло,особено в стаята където обикновено приготвям АМ на малката. Притеснявам се за съхранението на отворената кутия АМ, защото на нея пише да се съхранява на темпераура до 25 градуса, но не в хладилник. Става дума за Нутрилона. А у нас е 28-29 градуса.  newsm78. Аз понякога все пак я слагам за малко в хладилник, за да се поохлади кутията поне. А вие?

# 1
  • Мнения: 1 092
Аз лично я държа на кухненския плот,не съм забелязала да има някакъв проблем-кутията се затваря доста добре все пак Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
У вас си е направо "студено",у нас е 33 градуса Mr. Green
Не правя нищо специално,просто кутията е на сянка и това е.Не е имало проблем досега.

# 3
  • Мнения: 1 217
Точно поради тази причина и аз вчера измерих колко
градуса е в кухнята-27. и се успокоих.
И аз мислех да слагам в хладилник,но се отказах.
Кутията стои на кухненската маса и е на сянка.

# 4
  • Мнения: 27 524
Аз лично я държа на кухненския плот,не съм забелязала да има някакъв проблем-кутията се затваря доста добре все пак Peace

Също  Peace

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 5 745
Въобще не съм се и замисляла, че може да е проблем  Embarassed Blush Rolling Eyes Държа си я на обичайното място.

# 7
  • Мнения: 292
Нашита стой на хладилника отгоре.

# 8
  • Мнения: 24 467
Кухнята ни е северна, не е много жега вътре, винаги стои със спуснати плътни външни щори. Още повече, че климатикът ни е голям и "обслужва" едновременно хола и трапезарията, с която граничи кухнята ни и като отворим врата се охлажда и тя. АМ и без друго се изпива у нас за 6-7 дни, нищо не му е имало до момента. Стои си в шкафчето на бебо, затворена.

# 9
  • Мнения: 2 197
И при нас е 28-30 градуса. Стои си в шкафа. Нищо и няма. И без това вече една кутия я пие повече от месец, защото рядко яде мляко.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Кутията с АМ я съхранявам в кухнята, като е поставена така, че да не е напряка слънчева светлина  Peace
В хладилник никога не съм слягала АМ  Naughty

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Стои си на плота в кухнята.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 457
Стои си на плота в кухнята.
Peace
И аз там я държа. Не мисля, че има проблем.

# 13
  • Мнения: 4 784
На плота в кухнята. Температурата е около 30 градуса максимум.

# 14
  • Мнения: 1 081
И аз ползвам Нутрилон, но не съм забелязала да му е станало нещо от жегата. Кутиите на Нутрилона се затварят добре, а и едно мляко отива най-много за 4 дни, така че няма много време да се развали. Не се държи в хладилник заради влагата там и те съветвам да не си правиш експерименти, защото веднъж проникнала влага в кутията започва развитието на бактериите.

Общи условия

Активация на акаунт