Когато ви критикуват бебето?

  • 3 228
  • 80
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 191
Момичета, ще ми се да чуя какво мислите за такива ситуации :
Разхождам си бебето навън и вече няколко пъти се намират разни баби, дори и дядовци, да ми обясняват колко са му криви крачетата.Сега, аз и сама виждам, че са му малко дебелички, но чак пък много криви (якичък си е просто). Първо обяснявах, но нещо взех да се дразня....
Та се чудя дали да съм вежлива или да ги отрязвам, че не е тяхна работа.
Моля ви, не ми се смейте много Embarassed

# 1
  • Мнения: 229
Не се ядосвай. Аз пък имам обратния проблем. Бебчо се роди мъничък и все още изглежда като с месец-два по-малък. Все ме питат дали не е болен Sad Вече спрях да давам обяснения и да се дразня. Казвам,че си е ок и това е Peace

# 2
Уф,то и на мен всеки ден някоя баба все за нещо ще ми натяква.До сега все с доброто я карам,ама чакам да ми писне и ще викам много.Омръзнало ми е от тия махленски клюкарки-все те знаят всичко.Явно е много нормално в тая държава всички да се месят в на другите работите,не знам как не ги е срам,мен ще ме е срам да кажа такова нещо на една майка и да я уплаша.Колко рев съм ревала заради тия прошляци,все някакъв "кусур"ще ми намерят на детето.
Ако ти стиска-развикай им се,на мен все още възпитанието ми ме възпира,но много им се заканвам...

# 3
  • Мнения: 9 990
Колко е голямо бебето? Wink
Аз пък се бъзикам с моето, че му стърчат ушите/ то си е така, прилича на гномче Laughing/Ма си е моето HugИ от дебелички, до кривички крачета има разлика.Ако са видимо изкривени-предполагам си се съветвала със специалист-ортопед може би.Пък ако е просто дебеличко детето-ще израсте и толкова...Те пък щото бабичките на са с изкривени части на тялото-намерили с кого да се сравняват-подминавай подобни забележки и толкова Hug
И друго има-аман от тези сравнения-кое колко наддало,, то са едни сантиметри, грамажи, сравняване количество изядена храна-ей това е основен момент от сивото и досадно ежедневие по градинките...

# 4
  • Мнения: 1 877
Абе на такива умници изобщо не обръщам внимание.Само кимам и се усмихвам...и подминавам

# 5
  • Мнения: 4 496
Просто ги подминаваш с усмивчица на уста,а вътрешно- fight

# 6
  • Мнения: 230
Уф, аз на забележки за здравето много се връзвам, макар че основно са от бабите му. И веднага питам педиатъра, та той ме смята вече за откачена.
Но когато той е казал, че Влади е ОК, аз на следваща забележка казвам: "Педиатърът не смята, че това е проблем!" с такъв тон, че доброжелателят се отказва набързо.
Ако все пак настои....незнам дали ще съм вежлива. Зависи колко съм спала предишната нощ Laughing

# 7
  • Мнения: 164
Да си гледат техните внуци,деца и болежки, пък за твоето детенце - ти ще се погрижиш най добре. Аз на такива бих отвърнала- Благодаря,но не съм ви искала мнението!

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
На подобни коментари отговарям нещо неопределено - не давам повод за дълъг разговор  Mr. Green

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може би все пак са добронамерени, нали и те са минали по този път ... попитай педиатърката си за това

# 10
  • Мнения: 4 451
Ооо, и мен ежедневно ме тормози съседката, че не храня детето Shocked, било много слабичко. Днес дори ме попита, дали имало 5 кила. Mr. Green Отдавна спрях да и обръщам внимание на приказките. За мен по-важното е, че детето е здраво. Няма да прилича на съседите! Mr. Green

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз гледам да не обръщам внимание. Всички наоколо тактично отбелязват колко малко коса има моето дете. Понеже татко му след заболяване остана без коса и имам чувството че са длъжни да ми го намекнат. Обикновено ми се иска да им кажа да си гледат работата, но в повечето случаи пускам някой майтап и не си го слагам на сърцето.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 17:38 от Drina

# 12
  • София
  • Мнения: 191
Ох, прави сте, момичета, не трябва да им се обръща внимание, но те коментарите някак опират и до здравето. Например намекват, че имал рахит, че съм го карала да ходи от 6-месечен, и др.подобни. Аз почвам да се връзвам, и да разпитвам докторката, въобще...
Иначе синчето ми е на 1 година и 5 месеца. Тежи 15кг., 87 см. Малко му е наднормено теглото, и педиатърката казва, че от това са му леко криви краката, което щяло да се оправи. Според нея няма нищо обезпокоително, няма рахит, изследванията са му ок.
Разбира се, водила съм го и на ортопед, като по-малък обаче. Спазвала съм му и препоръките детето да започне да си лази само, и да проходи, когато е готово.
И аз много мразя да се сравняват децата по мерки и теглилки, изобщо по външен вид. Та всяко детенце си е различно и уникално. Точно затова толкова се дразня на разни старчоци, които много разбират... ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 896
Не бъди вежлива, нито пък 'отрязвай' критикуващите бебето ти. Подмини ги с безразличие.Това е най-сигурният начин да ги накараш да се почувстват неудобно, без да даваш обяснения.

# 14
  • Мнения: 4 451
Кривите крачета наистина ще се оправят. На моя приятелка момиченцето беше доста пълничко и крачетата се бяха изкривили. Помня, че ходиха до София заради това. Казаха им, че нямат повод за притеснение. Така и стана. Сега малката е вече 4-годишна хубавица с хубави прави крачета. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт