Смуче си палеца - как да я отуча?

  • 878
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте, мами. Бебка е още само на 2 месеца и половина, а вече си смуче палеца. Особено вечер като заспива ми е голям проблем. Пробвах да й сложа ръкавички, но много се дразни и плаче, биба не иска изобщо. Заспива, ако е до мен в леглото или на ръце, но не искам да я уча да така. Какво да правя, дайте акъл. Аз съм си смукала палеца до 6 годишна (дори много добре помня) и родителите ми в чудо са се видели.

# 1
  • Мнения: 4 496
На моята ръката и все в устата!!Че и по четири пръста лапа!Незнам как ще я отказвам...Надявам се като порасне още малко,да се занимава с играчки,ама да видим... Confused

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз отказах Тери с Даум Ексол,но чак на 1г и 5м.Много ти е малко бебето още за такива мазила,въпреки че пише че става за кърмачета.

# 3
  • Мнения: 593
Ние вече сме на 1 и 2 месеца, но все още не ми се ще да го мажа с нещо, особено с люта чушка, както всеки ме съветва

# 4
  • Мнения: 5 468
Дъщеря ми се отказа съвсем сама от смученето на палеца на около 7-8 месечна възраст. До тогава си спеше с пръста в устата.

# 5
  • Мнения: 864
И ние си ядем не само пръстите ами и цялата ръка,но смятам,че като му дойде времето сама ще се откаже.
Поне с кака и батко беше така  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 096
Според някой - няма спасение.. според други - Даум Ексол е решението на по късен етап.. Моят опит.. ръкавичките не помогнаха.. и до сега се борим с палчето.. не помогна и биберона.. надявам се някой ден да решим проблема..
Дъщеря ми се отказа съвсем сама от смученето на палеца на около 7-8 месечна възраст. До тогава си спеше с пръста в устата.
такива случаи ме обнадеждават

# 7
  • Мнения: 2 197
В началото дъщеря ми категорично отказваше биберон и си дъвчеше пръстите. После започна да смуче биберон (след 6-месечна). Още не съм тръгнала да я отказвам. Сега е на 15 месеца.

# 8
  • Мнения: 1 132
И моята дъщеря си смуче палеца, биберон не признава.Дори и от шише не иска да пие  Confused
Аз също смятам, че на този етап няма как да я отуча.В началото слагах ръкавички, но тя  ревеше и не искаше да заспи, после се научи да си ги маха сама. Аз се консултирах със стоматолог и според него на такъв ранен етап и ако смученето не е целодневно няма опасност от деформация на небцето и зъбите (моето дете смуче палец само преди да заспи) .
Дъщеря ми се отказа съвсем сама от смученето на палеца на около 7-8 месечна възраст. До тогава си спеше с пръста в устата.
Има надежда значи  Grinning

# 9
  • Мнения: 5 468
Има, има Mr. Green. Аз се бях примирила, че ще го смуче дълго време, защото аз самата си смуках моя до 6 годишна възраст. И нищо не ме отказа от заветния пръст.
Когато видях пръста в устата на дъщеря ми, веднага се сетих за моя "мил навик" Laughing. И го засмука най-ожесточено. Обаче след няколко месеца смучене, една вечер я гледам, как спи и ми се вижда, че има нещо нередно Mr. Green... гледах, гледах, накрая загрях, че пръста не й е в устата. Показах я на мъжа ми - "Познай, какво й е?", той се чуди, чуди, не загря. Като му казах, имаше веселба у нас. Бебето отказа пръста съвсем само! Mr. Green
Дано и при вас е така.
Между другото, на мен нищо ми няма, нито на захапката, нито на зъбите, прави са ми, нищо ми няма от дългото смукане на палеца ми. И на него нищо му няма.

# 10
  • Мнения: 38
Ох, благодаря ви, момичета. Малко се обнадеждавам и аз от постингите ви. Дано малката не е като мен, че голяма мъка.

Ние вече сме на 1 и 2 месеца, но все още не ми се ще да го мажа с нещо, особено с люта чушка, както всеки ме съветва

mamayani, недей с люта чушка - мен също така са ме намазали като малка, че и досега го помня. Такова търкане във възглавницата е паднало, че съм се зачервила цялата и съм си разранила устата. Не знам дали има връзка, но и досега пръстите са ми в устата - разбира се не ги лапам, но обичам да си погризквам кожичките  Embarassed

# 11
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Аз отказах Тери с Даум Ексол,но чак на 1г и 5м.Много ти е малко бебето още за такива мазила,въпреки че пише че става за кърмачета.
Със сигурност ще помогне,една приятелка така отби сина си ,защото вече е голям а си търсеше млякото.Абсолютно безвредно е Hug

# 12
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Няма място за притеснение Peace. Почти всички деца рано или късно откриват палците, а някои (моят син) заместват залъгалките с тях. Не се тревожи! По всички книжки пише, че този период минава след време. Някъде бях чела дори, че до 3 или 5 годишна възраст се считало дори за нормално и нямало нужда от намеса... май в Спок го пишеше.

# 13
  • Мнения: 4 406
оставих го да си смуче палеца , това определено го успокояваше. пробвах преди време с Даум ексол и ми ставаше жал , като скимтише детето. сам се отказа след ангина с болезнени афти по езика

# 14
  • Мнения: 10 982
И Рая много си яде ръцете, а не иска биберон. Добре че с яденето е на периоди - понякога 3-4 дена поред не се смуче.

Общи условия

Активация на акаунт