От Петрич за Гърция

  • 3 757
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Здравейте на всички.
Другата седмица ще ходим на почивка във Велинград. От там мислим да отидем до близките на сапруга ми в Петрич. От роднините му знаем, че има автобус от Петрич за Гърция. Та въпросът ми е ще можем ли да отидем за 1 ден до Гърция без да имаме задгранични паспорти, т.е само с лични карти? И още нещо - за малката, която е на 2години и 9 месеца дали ще ни трябва паспорт?
Моля всички, които имат информация по въпроса да ми пишат.
Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 850
За вас с таткото не е нужен паспорт.За малката -задължително.Преди месец ходихме точно така-за един ден с децата,вечерта спахме в Петрич.

# 2
  • Мнения: 189
Би ли ми дала повече инфо - колко струва билета, за колко часа се ходи до там, и други подобни неща.
Благодаря

# 3
  • София
  • Мнения: 9 850
Аа,за билета не знам-ние си ходихме с колата.Но нашите приятели в Петрич ни казаха,че има автобус Петрич-Аспровалта,струва 20лв на човек.Тръгва сутринта и ви прибира вечерта.Аспровалта е хубав курорт,чист,готино е!Мисля,че е на около 150км от границата.

# 4
  • Мнения: 189
А близо  ли е морето? И има ли възможност да се преспи една вечер и на другия ден да се приберем?

# 5
  • София
  • Мнения: 9 850
А близо  ли е морето? И има ли възможност да се преспи една вечер и на другия ден да се приберем?
Аспровалта е курорт на морето.На 150км от границата.За преспиване не знам,не сме спали там.

# 6
  • Мнения: 1 492
До колкото знам има и оферти с преспиване там, но беше с две нощувки - около 100лв. на човек. Ако решите да ходите, най-добре като стигнете в Петрич да идете до агенцията и да разпитате какво предлагат.

Общи условия

Активация на акаунт