Кръвно или не?

  • 1 598
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте мами. Темата 100% е обсъждана милиони пъти, просто реших да споделя малко болежки не толкова очаквайки, че ще се оправят колкото за да ми мине притеснението.
Та как се развива случката - по принцип нормалното ми кръвно е 125/85. Често имам ускорен пулс но смятах че е нещо нормално - до 100 удара и това предимно след поредният стресов работен ден. Преди 4 месеца след цяла сутрин главоболие отидох на лекар /глава меко казано не ме е боляла преди/ резултата беше 145/95 и пулс около 100-те. Предписанието беше валериана мента глог и нормалните неща за да се успокоя. След 3 дни без особенна промяна ми предписа конкор половинка сутрин за около 3 месеца - пих ги и през това време поне пулса ми беше нормален кръвното държеше нормални стойности след като съм починал 10-15 минути. Ако го измерех веднага след като се прбера и съм качил стълбите до 2-рия етаж беше около 135/85 нормално ли е това. Дотук горе долу добре. От три седмици не пия никакви лекарства и се чувствах добре. Тази сутрин незнам какво ме накара да измеря кръвното и беше 145/95 това около 20 минути след ставане от сън и нормалното бързане за работа. Меко казано се притесних. Лекарката отново казва че кардиограмата е добре, сърцето има чисти и здрави тонове... Аз обаче определено съм притеснен. Единствената и препоръка беше да продължа с бета-блокерите. Незнам, но нещо не съм фен на идеята на 29 съм все пак и все си мисля, че не ми се бърза с лекарствата. Посъветвайте ме към кого да се обърна и да предприемам ли изобщо нещо. Благодаря ви предварително.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 15:39 от inno

# 1
  • Мнения: 941
такаа,първо-ехография на сърцето правена ли ти е или само ЕКГ?Има ли в рода ти фамилна обремененост с хипертония?Тахикардията свързана ли е с физическо натоварване,стресова ситуация,или се появява в покой?

# 2
Баща ми доколкото знам е на лекарства заради долната граница. Само ЕКГ нищо друго не ми е правено. Незнам с какво мога да го свържа - при мен стреса, умственото натоварване са за предястие истинското удоволствие е основното блюдо от тонове нерви Wink но незнам дали има нещо общо с това. Сега като се замислих при първото ходене преди 3 месеца холестерола беше в норма, хемоглобина както винаги ми е висок мисля да беше над 175. Оказа се че имам завишена захар... доста се изумих.. след профил се оказа че е грешка.

# 3
  • Мнения: 941
Баща ми доколкото знам е на лекарства заради долната граница. Само ЕКГ нищо друго не ми е правено. Незнам с какво мога да го свържа - при мен стреса, умственото натоварване са за предястие истинското удоволствие е основното блюдо от тонове нерви Wink но незнам дали има нещо общо с това. Сега като се замислих при първото ходене преди 3 месеца холестерола беше в норма, хемоглобина както винаги ми е висок мисля да беше над 175. Оказа се че имам завишена захар... доста се изумих.. след профил се оказа че е грешка.
  ако пак си бил стресиран,нищо чудно,че захарта е била висока,в такива моменти тя се вдига.Иначе признаци на диабет имаш ли-потене,жажда,често уриниране,пресъхване на устата,прималяване?Мисля,че всичко е на нервна почва,направи си пак профил за всеки случай.Но задължително ехография,там вече се вижда всичко,ако трябва правят стрес-тест,само ЕКГ не е достатъчно.Ако не знаеш къде да отидеш,на лични ще ти напиша

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Друг път установяван ли ти е хемоглобин над 175? Колко е хематокрита/ Хт/. Ако си имал завишени стойности на кръвна захар е по- добре да ти направят обременяване с глюкоза, а не профил. С наднормено тегло ли си? Ако имаш нарушен въглехидратен толеранс или диабет е по- добре да не пиеш бета- блокери, а други лекарства за кръвното, но ако кардиологът е твърдо за бета- блокерите, конкорът е най- подходящ.

Общи условия

Активация на акаунт