Остаряла плацента ??? :(

  • 4 748
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 745
Здравейте.Днес бях на лекар и ми каза,че плацентата ми е 3 степен и околоплодните води са ми намалели-все още са в нормата,но към долната граница.Аз съм първи ден от 34 г.с. и той иска да остана в болница.Много съм притеснена.Може ли някоя мама да ми каже нещо повече по въпроса с плацентата-кога трябва да е в 3 степен и т.н.???
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 1 868
Не се тревожи послушай док и влез да те наблюдават, най вероятно ще следят бебечо дали се храни добре от плацентата .Успех.

# 2
  • Мнения: 2 197
Не се притеснявай, и аз влязох в 34-тата седмица по тази причина в болница. Би трябвало да те изпратят на доплер за по-точно определяне на степента на зрелост на плацентата. Но мен ме пропуснаха. Ще те следят и всичко ще е наред. Няма страшно!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 217
И аз бях така, на доплера излезе същото, а като родих плацентата ми беше чудесна. Хубаво е да те видят на доплер - храни ли се добре бебо с кислород, нека те понаблюдават, но място за паника няма, не се притеснявай.   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 081
Мамите са ти казали - наистина е добре да я видят и на доплер за да са сигурни дали бебето получава достатъчно кислород. Ако в болницата няма, преди да постъпиш отиди на гинеколог с добър ехограф, да ти пусне доплер. Така хем и ти ще знаеш, хем ще можеш да светнеш и лекаря. Не се притеснявай, скоро ще имаш най-прекрасното бебче на света.

# 5
  • Мнения: 1 745
Благодаря на всички за подкрепата и отговорите.
Доктора ,при който ходих ми пусна доплер или каквото е там и каза,че всичко е ок.Гледа му и всички органи-стомах,пикочен мехур ,всичко му е наред.Просто иска да се презастрахова.Утре си записах и час за 3Д,защото и без това док. иска да постъпя в сряда,та утре ще се консултирам и с още един.
А все пак някоя от вас знае ли кога трябва да е 3-та степен тая плацента?Не мога да намеря никакво инфо...  Sad

# 6
  • Мнения: 766
При всеки плацентата зрее различно. Няма точно определен период когато ад е еди коя си степен  Peace При мен до миналата седмица беше 2 степен.
Добре си направила с консултациите  Peace
Успех  Hug

# 7
  • Мнения: 3 157
и аз съм в твоето положение-34седм и стара плацента,само че на мен ми казаха,че мога да си ходя на работа и да пътувам,но да пия лекарства за оросяване.И аз се чудя какво да правя и дали иам смисъл да ходя при още лекари за мнение newsm78

# 8
  • Мнения: 1 745
и аз съм в твоето положение-34седм и стара плацента,само че на мен ми казаха,че мога да си ходя на работа и да пътувам,но да пия лекарства за оросяване.И аз се чудя какво да правя и дали иам смисъл да ходя при още лекари за мнение newsm78
Ми не знам какво да ти кажа.На мен всеки път нещо ми намират,което да ме изплаши и когато се консултирам с още един или двама лекари се оказва,че нещата са под контрол.Сега доста четох за тая плацента и се поуспокоих малко.А и в крайна сметка като се притеснявам мога само да си навредя,на мен и на малкото човече.Така че ти предлагам да мислим позитивно,пък каквото дойде.Дано Господ е с нас и ни помогне. PraynigСтискам палци и за двете ни.    bouquet

# 9
  • Мнения: 990
Не се притеснявай , а послушай лекаря и влез в болница. Има много такива случаи с остаряла плацента и после се радват на здрави бебета. Желая ти успех    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт