Предложете закуска за едногодишно кърмаче!

  • 513
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Сутрешната и следобедната закуска хич не ги обича. ПРедпочита манджата на обед и на вечеря. Дайте идея за нещо друго различно от попара и от кук-кук със сирене. Да не е сладко. Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 532
аз правя бутерки от Бела, само настъргвам кашкавал отгоре, режа на лентички и пека както е указано. мисля, че ще стане за една годинка. половината от тестото правя със сладко за разнообразие, но тях ги завивам като кифлички

# 2
  • Мнения: 4 915
Банички, запечени сандвичи с кашкавал на хапки, качамак, макарони, пълнозърнести каши (от овесени, ечемичени, ръжени ядки, просо, елда) с масло и сирене, палачинки с кашкавал/сирене  (с/без яйце, на тефлонов тиган - без пържене, или запечени), филийки с масло, сирене и маслинки (може да си направиш пастет от сирене, наситнени маслинки, магданоз, масло)...

# 3
  • Мнения: 2 309
Ние сме на сандвичи със сирене, понякога с филе или шунка, кисело мляко с бисквити, грис каша. Само това яде иначе съм правила овесена каша с мляко, сирене или плод, ечемичена каша също, тях въобще не ги яде и не я е грижа колко са полезни. Следобедната закуска е плод, всеки път различен, яде докато откаже сама, заедно с една две бисквити я засища прекрасно до вечеря, не обича кремчета и прочее следобедни закуски въобще.

# 4
  • Мнения: 196
Банички, запечени сандвичи с кашкавал на хапки, качамак, макарони, пълнозърнести каши (от овесени, ечемичени, ръжени ядки, просо, елда) с масло и сирене, палачинки с кашкавал/сирене  (с/без яйце, на тефлонов тиган - без пържене, или запечени), филийки с масло, сирене и маслинки (може да си направиш пастет от сирене, наситнени маслинки, магданоз, масло)...
  Как се правят палачинки без яйца? Може ли само със жълтък?

# 5
  • Мнения: 4 915
Същият състав без яйцата. Може да добавиш малко кисело мляко (ако ще даваш след годинката).

Може и с жълтък само, макар че не съм пробвала. Без яйца палачинките стават малко жилави. Но ако ги направиш мънички на размер и им сложиш пълнеж, който детето харесва, ще му се сторят интересна алтернатива.
Може и за следобедна закуска или дори за вечеря - ако пълнежът е зеленчуков или сварено и овкусено пилешко месо примерно.

Общи условия

Активация на акаунт