Откога преминаха бебетата ви на 4 хранения?

  • 1 594
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Привет, мами!  Grinning

Водя див спор с нашия татко, който иска да намалим храненията на бебчо от 5 на 4.
Против съм, защото все още не искам да претоварвам стомахчето му с повече храна, поета наведнъж - нали ще трябва 5-тото хранене да се разпредели м-ду четирите.

Неговият аргумент, е че бебчо ще заспива по-рано вечер Mr. Green - примверно в 20ч.!
Сега заспива към, или след 22ч.

Как е/беше при вас?
Някой знае ли кое е правилно?

Благодаря предварително за отговорите ви!   bouquet

# 1
  • Мнения: 676
Ние горе-долу на вашата възраст преминахме на 4 хранения, но за всяко дете е индивидуално.Ние сме били и на 5 и на 6 хранения и детето винаги сме го слагали да спи в 20ч., така че не виждам лягането какво общо има с храненията. Детето само ще си покаже.

# 2
  • Мнения: 2 015
Абе то детето само си показва колко иска и ще яде Peace!

# 3
  • Мнения: 990
Към 10 месец вече минаха на 4 хранения.

# 4
  • Мнения: 8 769
Как е/беше при вас?
Някой знае ли кое е правилно?
Когато децата сами решиха, че ще ядат на по-големи интервали от време.
Този, който знае кое е правилно е...самото бебе! Следвай това, което то ти казва.
Дъщеря ми започна да еяде по  пъти на ден около 6-я месец.
Синът ми-около 8-я.

# 5
  • Мнения: 630
Мия премина на четирикратно хранене на 7,5 месеца, но тя сама го направи. Не съм я карала по никакъв начин. И до ден днешене яде по 4 пъти. Най-добре изчакай бебето само да пожелае по-малко хранения. То си знае най-добре.

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
След 8-мия месец. Peace

# 7
  • Мнения: 5 362
Към 10-я месец беше при нас.
Детето само си показва.

# 8
  • Мнения: 1 986
  Подкрепям мненията,че детето си показва Peace-пример е дъщеря ми,която в 6-ия месец отказа късното хранене,в 23.00ч.,просто като си изпие млякото в 19.00,заспива и се събужда сутринта-защо да я будя,за да я храня 5-ти път?!?

# 9
  • Мнения: 316
Някъде на 8 месеца минахме на 4 хранения.
Ама таткото ако си мисли, че бебчо ще заспива в 20.00ч - "Много му здраве!"  Twisted Evil
Заспиват когато си искат  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 438
Чакайте сега и аз да попитам, ние сме на 3 месеца и ядем 7 пъти по 130мл АМ, значи от 6 месец трябва да минем на 6 хранения така ли? И как трябва да стане разпределям едното хранене на другите ?Няма ли да му дойде повечко и нетрябва ли да яде на 6 месеца 160 мл и да го захраня? Simple Smile Simple Smile

# 11
  • Мнения: 393
Дари от доста време се храни само по 4 пъти на ден на 4 часа. Ако се опитам да намаля интервала - не яде.

# 12
  • Мнения: 4 111
За аргумента на таткото - то мъничето може да заспива по-рано вечер (  Wink ), но е много вероятно да се буди по-рано сутрин, това дали ще му хареса или все тази - нали той и без това си ходи на работа  Rolling Eyes
За въпроса - не му го налагайте насила.
Ние даже от 2-3 дни сме увеличили храненията, голям рев по нощите  Tired

# 13
  • Мнения: 274
Моя синковец сам отказа пето хранене още в края на 4 месец. Опитах да го храня по 5 пъти, но не ми допадна положението "тъпчи ме да повръщам на инат" И сега яде по 4 пъти на ден и спи по цяла нощ. Според мен зависи от самото дете! Ако не е готово да се намали броя на храненията ще започне да ти се буди посред нощ или ще е гладно. При нас признаците, че храненията са му повече бяха, че не беше особено гладен, когато дойдеше времето, не си изяждаше порцията, хранеше се разсеяно ... такива неща. 

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Моята дъщеря от 3-я месец мина на 4 хранения на по 4 часа .Спи си цяла нощ - от 21 до 7.30 Hug

Общи условия

Активация на акаунт