Не иска да суче! Ще се отбие ли?

  • 1 116
  • 16
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Здравейте момичета

Синът ми Петър е на 7 месеца и малко и дет` се вика до вчера сучеше по 7-8 пъти на ден, но от седмица това вече е мит.....
Захраних, когато беше на пет и половина месеца и стигнахме на обед да изяжда по едно бурканче пюре от малките - около 130 грама. Хранене не съм заместила, първо суче, след около 30-40 минути давам пюрето....яде с охота. Понякога следобяд към 18 часа давам каша от елда с 40-50 мл кърма. Шише-биберон имаме, но не ползваме, Петър е кърмаче и идея си няма за какво служи тази вещ.

Суче единствено нощем, сънен и то ако го вдигна, а аз го вдигам, защото се притеснявам, че съвсем ще се отбие. Рано сутрин също суче добре и вечер като го приспивам, през останалото време е истински ад - дърпа се, реве.....


Тази сутрин видях, че са ни пробили две зъбчета.

Разказвам всичко това, защото нямам представа как така отведнъж спря да суче. Буквално на едниния ден сучеше като за световно, а от следващия не и не......


Пробвах в къщи на тъмно и тихо, щото да речем, че навън се разсейва /макар, че до вчера сучеше и навън/. Ефект никакъв. Пробвах и да го оставя за  по-дълго гладен, уж да огладнее.....пак нищо......За сега действам така: предлагам му гърда, ако откаже, както постоянно се случва  Cry се изцеждам и давам с лъжичка....
Обръщам се към вас за помощ, защото вече веднъж ми помогнахте да преодолея криза в четвъртия месец/тогава проблема беше с кърмата, а сега имам/, но дали ще се справя и сега!?

Някой има ли представа на какво се дължи? Може ли да е от зъбите? Какво да направя? Да продължа ли със захранването или да го оставя на кърма само известно време? Объркана съм и мисля, че се отбива. Или просто гради някакъв нов режим?! Щеше ми се да кърмя до годинката поне.......

# 1
  • Мнения: 1 321
И малкия не иска да суче през деня и аз използвам момента само когато е сънен.Тогава си цока доста добре и така успяваме да се нахраним поне 4-5 пъти. Close.
Не знам дали това не означава че вече са готови за отбиване но аз скришничко се надявах да изкараме поне до годинка.
При нас обаче имаме 2 заместени хранения понеже не иска да суче след като се нахрани.
Ние между другото сме така вече около 1месец. Wink
Ами аз си мисля че така  май ще се храним/ спеейки /до годинката.Дано да си имам и кърма до тогава де. Praynig
Нека и другите мами да се включат със съвети......  bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Айде повече мами да се включат със съвет моля, наистина е важно.  Sad
Е ли е възможно при пробиването  на зъбките, да го боли венеца и за това да отказва? Пробиват му едновременно две зъбчета сега.....
Просто не се сещам за друга причина, която така рязко да предизвика промяна в сукателното му поведение.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Такъв отказ бебето да суче сигурно те кара да се чувстваш и ужасно притеснена, и натъжена и отблъсната по някакъв начин. Често майките се чудят и дали бебето не се отказва по собствено желание от кърменето и дали е редно да настояват и да предлагат гърдата.
В повечето случаи обаче става въпрос за временни моменти от някакво неразположение, или пък за разсейване в периоди, когато усвоява много неща. Зъбчетата могат също да станат причина за отказ от сученето - и ако е така, би трябвало за още няколко дни да мине проблема Grinning
Доколкото разбирам, Петър суче все пак нощем и в сънено състояние - добре е да продължаваш да предлагаш по този начин. През деня трябва да се храни - затова предлагай гърдата, без да настояваш (при следобедния сън, когато е сънен, захапва ли пак?) и ако не се получава, може да предлагаш изцеденото мляко по удобен за теб начин. С лъжичката сигурно отнема много време - опитвала ли си да му предложиш чашка? Той е голям вече и може да ползва чаши от всякакъв вид.
Много контакт кожа до кожа през деня също помага в тези ситуации - без целенасочено да предлагаш гърдата, можеш просто да си гола до кръста и така да го гушкаш и носиш както обикновено, без да даваш вид, че му предлагаш да суче - това може да го стимулира да посегне самичък. Хем в тази жега ще ти е по-прохладно Laughing
Стискам палци нещата бързо да се оправят Hug

# 4
  • Мнения: 700
  Здравей НИки,
 напълно съм съгласна с написаното от Хедра.И при нас се е случвало да има такива периоди,но те си отминават.Спокойно.Аз вече им свикнах.Може и от зъбките да е,може и други причини,няма значение.Предлагай редовно,но без да насилваш и настояваш,особено преди сън.
  Виж една подобна тема за която се сетих:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201607.msg4306726#msg4306726

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Такъв отказ бебето да суче сигурно те кара да се чувстваш и ужасно притеснена, и натъжена и отблъсната по някакъв начин.

Именно. Не бих могла да се изразя по-добре.

Следобед, когато му се приспи също суче, незнам точно колко, но суче.....
Опитвам се да не става насилствено, за да не го откажа съвсем, но в момента, в който заемем поза за кърмене той започва да извърта глава на другата страна. Опитвам и легнала, така май е по-склонен, но като, че ли го приема повече, като игра......
За чашка - пробвала съм само една с твърд накрайник, когато беше на 6 месеца, но не беше впечатлен много, май трябва да опитам пак и може би с различни видове......
Ще изпробвам всичко и дано наистина да е временно.

Благодаря!
Ще пиша пак при някакво развитие на нещата.....

# 6
  • Мнения: 2 829
При нас понякога е проблем да го накарам да засуче-само като усети, че искам да му дам да суче и се ядосва. Ето няколко метода за излъгване:
-слагам бебока прав на спалнята, аз пред него на олене, така че гърдите ми "случайно" да се окажат пред устата му
-взимам го в ръцете ми, легнал настрани и го люлея-той започва да се смее, тогава го слагам близо до гърдата ми
-слягам го на хълбока ми, така че главата му да е на едно ниво с гърдата ми и го разнасям известно време
-слагам го да седне в скута ми, с лице към мен, така че да ми вижда гърдите-той пипа, гледа и решава да засуче
Сигурно ти самата ще измислиш още Simple Smile
Успех, и не забравяй, че най-вероятно ако кърмиш на заспивани и на събуждане всеки път-би трябвало да е достатъчно!

# 7
  • Мнения: 3 591
Опитай с обикновена чаша без накрайник.

И моя син на 6-7 месеца имаше такъв период. Ама и аз ходех на работа, та си имаше причина да се притеснявам да не се е отбил. Аз съм от тея дето нямат нерви да прекъсват стачки и да се правят на маймуни само и само да суче бебето - оставях го без да му давам мляко или вода и той ще неще засукваше пак най-много след 12-16 часа/тя природата си знае работата - като е жаден де ще иде/. Е, имах и съдействието, че нищо не му се даваше през деня, за да е гладен и жаден като вълк като ме види  Crazy
Само веднъж ми направи супер стачка - беше на година и малко, избиваха му кътници, и имаше и запушен нос/грип/, Т и т.н. нямаше как да не му давам и вода. Отказа да суче цяла една седмица, като през това време пиеше само чиста вода/нито мляко, нито храна искаше/. Аз даже се чудех дали не се е отбил. После обаче си засука все едно никога не е спирал  Rolling Eyes Според мен причина бяха зъбите.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
[desi] как ти си отразяват на кърмата тези големи паузи?

# 9
  • Мнения: 3 591
Ами той от бебе яде през седмицата само нощем, а събота и неделя по цял ден само кърма - предполагам гърдите ми някак се нагодиха да правят мляко само ако е с мен.
Но нощем винаги "произвеждам" - ако не го нахраня ще се пръсна. Иначе нямам никакво напрежение примерно ако съм го кърмила за последно в 4 сутринта до 18 вечерта. И като го взема и всичко изведнъж става твърдо и "набомбено"  Embarassed
Нямам проблеми с кърмата откъм количество. С обикновенните намалявания преди М., но като ми дойде се оправя. Все още събота и неделя е само на кърма(друго не яде/пие) въпреки, че през седмицата яде от мен само нощем. Нощем обаче ме стимулира достатъчно - той все още не е проял - яде има няма 50-100грама твърда храна на ден Crazy

Последните  ми спомени за лактационни кризи са от някъде 7-8 месец. После не съм имала проблеми. Като стана на 10м. спрях да се цедя денем като не съм с него и пак нямах проблеми с количество.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Влизам само да кажа, че за сега удържам фронта и нещата като, че ли отшумяват......дано сте прави

# 11
  • Мнения: 96
Уф, и моята Калина от месец иска да се кърмим само легнали. А от днес съвсем ме отряза. Отивам да цедя. newsm50

# 12
  • Мнения: 559
При нас такъв период не е имало, винаги е сукала като за последно и все още го прави. Никога не съм се цедила освен като я захранвах да правя кашичката с кърма. Не съм се сблъсквала с подобен проблем, но съветът ми е да предлагаш колкото се може по-често, дори няколко дръпвания пак ще са ти от полза и от сърце ти пожелавам да преодолеете този проблем и скоро всичко да отшуми. А това, че си хапва с охота твърда храна е мноооого хубаво, защото направо е мъка да гледаш злоядо дете от опит ти го казвам. Успех  bouquet Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 888
NikkiHug и ние сме така! Sad Ама и аз я дебна дребната като се е кротнала- преди и след сън, доста често...и иска да суче само легнала- това е от доста време, но аз свикнах и наистина си почивам!Ние нямаме зъбки и въпреки, че непрекъснато рови в устата си няма изгледи, затова си правя изводи, че не е това причината поне при нас!Може ли да е свързано с жегите? Tired А иначе нощно време не се буди, както преди, а аз ставам и си я вземам през 2-3 часа, но не мога да кажа че винаги суче; ние също нямаме заместено хранене- на обяд хапва около 40/50 грама пюре и то преди да съм я накърмила, иначе не проявява интерес; мен ме тревожат не толкова килограмите, колкото да не се обезводни...и затова тикам ли тикам гърдите...дано само не я отблъсна/...
Кураж и търпение ви пожелавам!

# 14
  • Мнения: 674
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206982.msg4458572#msg4458572

 Ето, пращам ти една моя тема. Положението е подобно и при нас. Нещата горе-долу продължават по същия начин. Кърмя, когато "госпожицата" благоволи да пожелае, давам пюрета и каши като не иска и рядко АМ (когато не е време за пюрета, вечер предимно).
 Общо взето я кърмя сутрин, през нощта и най-често 1 път през деня ( в 3 часа).
 Успех и на теб, и на мен! Praynig Дано при вас да е временно, че ние от месеци се мъчим.......ама не се отказваме де.... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт