Ами сега?!

  • 1 240
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Здрасти, аз съм съвсем отскоро... и във форума и ....
Абе не знам какво да правя...в смисъл бебето е желано, но не е правено целенасочено (с мерене на температури, графици и т.н.) ...
Моля кажете ми нормално ли е да ме е страх?! Ама толкова много ме е страх ,че...абе не мога да спя!
И не толкова от самото раждане ами ....с какво ще го гледам, как ще го отгледам, ще бъде ли здраво, ще успеем ли да се справим!
И вие ли бяхте така или...аз превъртам!?

# 1
  • Мнения: 712
Ами... нормално ми се вижда. Щом не е целенасочено правено бебето, ще ти трябва малко време да свикнеш с мисълта. Аз си признавам, че при толкова желано и целенасочено правенене на бебе, пак при единственото ми закъснение не можех да заспя от притеснение как ще се справя и наистина ли искам живота ми да се промени толкова драстично... Дай си време да свикнеш с мисълта - и ти, и бъдещия татко. Не напразно бременността е 9 месеца  Wink
Струва ми се обаче, че темата не е съвсем за тук.

# 2
  • Видин
  • Мнения: 961
Разбира се че ще се справиш!Само си помисли колко жени се молят чудото да им се случи, а на теб вече се е случило! Така че прегърни възможността с две ръце и се отдай на най прекрасните изживявания, а именно усещането че носиш живот в себе си и че ще бъдеш МАЙКА!
УСПЕХ!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 248
Мисля, скъпа, че приемането на този факт е може би по-трудно от самия път който трябва да извървиш от раждането до отглеждането му...Не от опит, но от споделени мнения знам, че една жена когато за първи път гушне новороденото си бебче за нея всички останали фактори остават на заден план и то се превръща в център на вселената...Тогава това малко същество става за теб, най-желаното, най-красивото, най-милото, най-обичаното и всичко НАЙ!!! Така че спокойно-ще имаш сили да го отгледаш, защото ти сама ще разбереш, че в действителност това е основното призвание в живота ти, да дадеш нов живот и да му помогнеш да се превърне в личност и зрял човек...Мисля, че трябва да оставиш негативните мисли зад себе си...Винаги има рискове от здравословни проблеми, от липса на средства и подкрепа в семейството, но не бива да ги викаме, като постоянно си ги внушаваме...Той живота сам по себе си е борба и поемане на рискове...иначе всичко щеше да е прекалено скучно и безлично...Надявам се, че ще промениш мирогледа си в това отношение и ще се примириш и приемеш най-прекрасното нещо на този свят, че скоро ще имаш свое детенце!!! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 946
Всичко ще бъде наред. Според мен страховете ти са нормални, защото още ти трябва време да приемеш новината. Понеже не е било целенасочено, макар и желано, бебето ви е изненадало. Не се тормози излишно, а се радвай на това, за което толкова хора копнеят! Отдай му се изцяло и нека всичко приключи със здраво бебе на финал, което да прави мама и татко щастливи.  Hug
ЧЕСТИТО ТИ ЩАСТИЕ!   bouquet

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Честито и от мен.Като свикнеш с мисълта,че ще ставате родители,съм сигурна,че периодът на бременността ти ще бъде един от най-щастливите в живота ти!

# 6
  • Мнения: 1 335
Ами сега ЧЕСТИТО!
Не се тормози, мила! Всичко ще бъде наред! Радвай се на всеки ден, в който в теб расте един прекрасен нов живот. Леко бременеене!   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 125
Chili, представям си какво ти е и въобще не съм съгласна, че темата не е за този форум, защото искането на бебе е свързано и с много страхове и притеснения и тук е мястото да се подкрепяме взаимно.  Hug
Аз очаквам тези дни да разбера дали този месец е станало и от една страна искам положителен тест, но от друга си умирам от страх  newsm78.
Имаш 9 месеца да свикваш с мисълта, зареди се с много положително настроение и всичко ще е наред  Hug

# 8
  • Мнения: 712
и въобще не съм съгласна, че темата не е за този форум,

Имах предвид, че тук основно искаме бебе, а все още нямаме. Момичето ще поучи повече  кураж и адекватни съвети от майките - бъдещи и настоящи, които са изправени пред същите въпроси и терзания. А тук каквото и да и кажем, то ще е през призмата на огромното ни желание да имаме дете  Peace

# 9
  • Мнения: 323
Разбира се че ще се справиш!Само си помисли колко жени се молят чудото да им се случи, а на теб вече се е случило! Така че прегърни възможността с две ръце и се отдай на най прекрасните изживявания, а именно усещането че носиш живот в себе си и че ще бъдеш МАЙКА!
УСПЕХ!  bouquet
Peace newsm10 smile3525

# 10
наистина Роксана е права, ние имаме желание за деца и не можем да дадем съвети относно неините притеснения, но най-добре се успокои и мисли позитивно. Всичко ще се оправи и нареди, за сета няма несправили се........то неволята учи. кураж.  bouquet

# 11
  • Мнения: 263
Благодаря ви момичета!
Извинявам се ако съм писала в грешния форум, но както отбелязах съм новак Embarassed
Не знам как стана, ама да ви кажа докато бебе правихме (гледам че този жаргон използвате Peace) правих най- страхотния секс, така че....забавление му е майката...а после ще си блъскаме главите:)
Успех на всички, koalkata - спокойно и твоят ред ще дойде и да знаеш че няма страшно:)Всички го казват:)

# 12
  • Мнения: 1 209
Честито и от мен.Като свикнеш с мисълта,че ще ставате родители,съм сигурна,че периодът на бременността ти ще бъде един от най-щастливите в живота ти!
Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: 9 077
Няма от какво да се плашиш - нормално е да те притесняват такива неща, и мен ме е страх дали ще е здраво детето ми, дали ше имаме пари да го изгледаме както трябва, дали всичко ще е наред...и дори да е планувано, винаги има такива страхове Simple Smile
Честито!

# 14
  • Мнения: 712
Chili - не се извинявай - Стеф го е казала много точно - нормално е да имаш страхове. Преди време в Зачатие бях прочела един много хубав текст за майчиния страх - ако го изровя, ще го пусна - бях си го копирала. Поне според мен би било безотговорно да не се страхуваш  Peace
Ето го текста, жалко, че не съм запазила името на авторката, но текста е много вълнуващ. Специално за теб, Chili


Положителен тест!!!
Еуфория и започва Страхът...
Страх дали е на правилното място...
Страх да не е кухо яйце, дали ще чуеш пулса...
Страх докато мине критичната 12 седмица, тогава обикновено си слагаш лентика...
Страх останалите месеци дали ще успееш да го износиш...
Страх да не му се увие пъпната връв около врата при раждането, да не получи родова травма, да не се наложи кувьоз...
Страх да не е увредено...
Страх дали диша докато спи, ставаш сто пъти на нощ, за да слушаш...
Страх дали се развива правилно, дали няма алергия към храните, дали ще седне, дали ще се изправи, дали ще проходи...
Страх дали ще проговори...
Е, тук следват няколко спокойни години, когато то е до теб, радваш се, обичаш го, то те обича...
Благодарна и спокойна си...
Страх, защото започва да иска да излиза само... през деня...
Страх от педофили, от наркотици, от кражби, изнасилване...
Детето ти е добро, обичливо, доверчиво...
Уважава те...
Страх дали ще се влюби в подходящия човек...
Е, подходящ е, ама да не му разбие сърчицето, съответно и твоето...
Е, това е МАЙЧИНИЯТ СТРАХ...
Няма край...   
Какво е спасението от този Страх ли? Ще попита някой?
Kато мечтаеш и се радваш на момента...
Радвай се на днешният ден, всичко е наред, грее слънце, имаш приятели, семейство, които те обичат...
Какво повече...   

Общи условия

Активация на акаунт