Как съхранявате ориза?

  • 1 186
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Здравейте!Искам да ви попитам как съхранявате вече сварения и пасиран за пюрета ориз?Още не съм наясно дали ще захраня с ориз или картоф,но ако предпочета ориз как да сваря 10-15 зрънца за първите една - две лъжици?И после в хладилника ли да го съхранявам?Колко време може да стои там.Или ако има някой по-хитър начин за направата на ориз за пюре моля споделете.Моля да ме извините ако въпроса ми ви се стори глупав,но не съм наясно с нещата! Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Смятам,че за зхранване с ориз е по-редно да започнеш с оризова каша(готова)така ще ти е по-лесно защото сварения ориз става на пелте като се пасира.А ако решиш да си правиш домашна оризова каша,тогава брашното се съхранява лесно,а ще си приготвяш колкото ти трябва количество.Все пак си мисля,че още ви е рано и за двете,но... Peace

# 2
  • Мнения: 5 362
И аз си мисля,че ви е рано за захранване с каквото и да е било.
Но щом си решила-да,и моят съвет е да започнеш с готовите оризови каши Peace

# 3
  • Мнения: 498
Аз няма още да бързам да захранвам!Просто събирам съевети,защото не съм наясно!Благодаря!

# 4
  • Мнения: 292
Аз го съхранявам в хладилник.Нямала съм проблеми.

# 5
  • Мнения: 27 524
И аз си мисля,че ви е рано за захранване с каквото и да е било.

Е, детето е на 4 месеца, не е толкова рано. Оризовата каша е добър вариант. Домашната е за предпочитане, но не по този начин, за който се пита. Със сварен и пасиран ориз не можеш да захраниш бебе. Трябва да се пече предварително на слаба фурна суровият ориз, после се мели на брашно, има някъде рецепти как се прави, не е лесно, но ако ти се занимава - действай. Ако не, обезателно купи чиста оризова каша, а не с варен ориз, не става с него. Успех.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 887
Както са те посъветвали другите майки оризовата каша е добър вариант. Аз се сещам също и за едно плодово пюре на Hipp - ябълки с ориз ако решиш, това също е вариант за захранване с ориз, но първо трябва да въведеш ябълките, за да дадеш това пюре (разбира се ако не си го направила), а ако искаш да си свариш ти ориза - можеш да го съхраняваш в хладилник.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
След като си смелиш предварително изсушения на фурна /кафяв/ориз,загряваш 150 мл вода и слагаш 3 с.л. от брашното. Бъркаш постоянно.Става за 3-4 минути на слаб котлон.След като сваля от огъня го оставях за 10-15 мин покрит с капак.Към него могат да се добавят сирене,плодове....на по-късен етап.

# 8
  • Мнения: 1 230
Не съхранявам ориз. Приготвям винаги преди хранене  Peace

# 9
  • Мнения: 707
Купи си ориzова каШа - практично, бърzо, удобно  Wink.

# 10
  • Мнения: 498
Май наистина ще купя каша! Laughing Мерси много за отговорите.Ако случайно на някой му се занимава може да каже рецепта за понататъка за домашна каша!  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 399
За захранването ползвай каша най-добре. По-натам като започнеш да прибавяш ориз към зеленчукови или местни пюрета можеш да го съхраняваш в хладилник. Аз не го пасирам, прибирам гоо на цели зърна както е сварен и го пасирам непосредствено преди храненето. Издържа няколко дни със сигурност, но точно колко в крайна сметка зависи от хладилника ти. 

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Съвети си получила вече за кашата, питаш за рецепта за приготвянето й, ето тук я има http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0
С търсачката се откриват много неща Wink.

Аз лично започнах с безмлечна оризова каша на Милупа и мисля, че това е най-добрият и практичен вариант, но всеки сам си преценява и избира.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт