Нежелана бременност

  • 18 004
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 695
Здравейте момичета.Въпроса ми е следния.Има ли методи за отстраняване на нежелана бременност с помоща на медикаменти или инджекции ако бремеността е до 4 г.с или решението в този случай е само аборт.Много ще се радвам ако има момичета които знаят нещо по този въпрос ,защото силно ме вълнува
Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 186
Здравей, всички тези въпроси трябва да обсъдиш с гинеколог!

# 2
  • Мнения: 695
Благодаря ти много за отговора

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
има, хап4ета, които предизвикват аборт, тука са масовки! малко боли както каза една бг, пробвала, но не знам последствията добри ли са, не се ли налага кюртаж! има и вакуум за много на4ална бременност!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравей, аз вчера минах през това изпитание. Разпитвах лекаря си преди това и каза, че като е толкова рано може и споннтанно като по-обилен мензис да излезе, но после пак трябва да мина през него. За тези хапчета съм чувала и знам, че и при тях трябва да отидеш на лекар. Аз бях с вакум и пълна упойка и нищо не усетих. Страха и притеснението преди това ми бяха по-страшни. Разпитай хубаво преди да предприемеш каквото и да било. Успех!

# 5
  • Мнения: 6 315
В България тези хапчета не се прилагат.  Peace

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мисля, 4е ве4е ги прилагат, някой беше споменал преди за бг!

# 7
  • Мнения: 2 070
Има мила но най вероятно и след тях ще минеш през кюртаж.Така 4е си го карай по каналния ред

# 8
  • Мнения: 4 700
Има мила но най вероятно и след тях ще минеш през кюртаж.Така 4е си го карай по каналния ред

Точно така. Никой няма да ти даде гаранция, че няма да се наложи кюртаж. И в Германия са раzреШени до 7 г.с., но много малко лекари ги прилагат поради простата причина, че дават много усложнения.

# 9
  • Мнения: 314
 И аз съм чувала ,че тук в бг също се прилагат тези хапчета , но нашите лекари не дават 100 % гаранция и ако не дай се боже нещо не се изчистиш като хората ,ще трябва пак да те изчистват с кюртаж или каквото там е неободимо.Най - добре се посъветвай със специалист .Успех

# 10
  • Мнения: 2 196
Здравей, аз вчера минах през това изпитание. Разпитвах лекаря си преди това и каза, че като е толкова рано може и споннтанно като по-обилен мензис да излезе, но после пак трябва да мина през него. За тези хапчета съм чувала и знам, че и при тях трябва да отидеш на лекар. Аз бях с вакум и пълна упойка и нищо не усетих. Страха и притеснението преди това ми бяха по-страшни. Разпитай хубаво преди да предприемеш каквото и да било. Успех!
Би ли споделила при кой лекар и в коя болница го направи?
А в коя гестационна седмица?
Може да споделиш и за процедурата около самия аборт?

# 11
  • Мнения: 6 315
мисля, 4е ве4е ги прилагат, някой беше споменал преди за бг!

Има медицински аборт с медикаменти (инжекция и после хапчета май), но до колкото ми е известно у нас не се прилага като практика. Лекарството RU-486 не се продава у нас.

Вакуум с местна/пълна (по избор) упойка правят във всяка АГ болница.

# 12
  • Мнения: 582
Преди две години минах тази процедура едновременно с една моя приятелка, аз с вакуум , тя предпочете хапчета! При мен нещата приключиха за 20 мин, с местна упойка, лекарят  докато ми обясняваше, че сега слага упойката и след това ще ме прегледа и се оказа че всъщност вече е направил процедурата, възстанових се бързо и без усложнения! При моята приятелка нещата се проточиха цяла седмица ,напрежение , нерви ще стане ли няма ли, накрая завърши пак с кюртаж! Бяхме в 5 г.с!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравей, аз вчера минах през това изпитание. Разпитвах лекаря си преди това и каза, че като е толкова рано може и споннтанно като по-обилен мензис да излезе, но после пак трябва да мина през него. За тези хапчета съм чувала и знам, че и при тях трябва да отидеш на лекар. Аз бях с вакум и пълна упойка и нищо не усетих. Страха и притеснението преди това ми бяха по-страшни. Разпитай хубаво преди да предприемеш каквото и да било. Успех!
Би ли споделила при кой лекар и в коя болница го направи?
А в коя гестационна седмица?
Може да споделиш и за процедурата около самия аборт?




В Майчен дом го направих при д-р Хранов. На прегледа бях в 4г.с. и той каза ,че е рано да дойда следващата седмица. Всичко мина за около 10 мин. може би  или на мен така ми се е сторило. Полежа половин час след това и си тръгнах без болки и без никакви проблеми до момента. Страха и притеснението преди това са много по-лоши от всичко останало.

# 14
  • Мнения: 27 524
има и вакуум за много на4ална бременност!

Вакуум си се прави до 3-ти месец, не е нужно да е много начална. И е задължителен вариант според мен, кюртажът е за краен и за по-тежък случай.

Според мен с хапчета няма да стане вече в 4-та седмица. Намери добър гинеколог и настоявай за вакуум.

Мога да ти препоръчам двама - д-р Начко чалманов в шейново и д-р Генов в Света София, първа градска, бившата Тина Киркова.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт