Сила или слабост е любовта?

  • 7 829
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
Седя и си мисля...и по едно време само си седя, а по друго - само си мисля... Денят е някак си особен покрай всичко, което се случи днес, имам една идея за стихотворение в главата...но първо ще споделя тук разказно и въпросително...
Какво е за вас любовта?... Сила или слабост? Любовта дава криле, вдъхва несъмнено сила или поне при мен, но и същевременно любовта, без която не можем, а не можеш ли без нещо, значи то има власт над теб и ти си слабия...слабост е да обичаш толкова много, че да се чувстваш безгранично силен...

Чакам размислите ви, благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 3 423
Любов, любов, варен картоф,
разрежеш го, а той суров...

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Любовта е слабост. Дори само заради това, че ставаш емоционално зависим от усмивката или болката на човека до теб. Обаче сладка слабост...

# 3
  • Мнения: 2 161
Сила е любовта.Мен лично ме прави по-силна.

# 4
  • Мнения: 4 665
И от двете! Слабост е,  защото понякога заради чувствата човек не взима най-адекватните решения. Сила е, когато си готов на всичко заради нея. Не познавам друга емоция, която да ме е окрилявала до такава степен.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
За някои неща е сила, за други слабост..
Сила е, защото ти дава енергия, надежда, порив за живот и усмивки.
Слабост е, защото заради нея, понякога пренебрегваш себе си, понякога плачеш, понякога страдаш....
Общо взето споделената любов е сила, а несподелената е слабост.

# 6
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Слабост е. Съгласна съм с ДеВаня. Ставаш емоц. зависим от др. човек. Любовта променя и психиката. Ставаш по-лесно лабилен. А ако любовта е несподелена, неизживяна...Тогава какво? Боли те и пак ти вдъхва слабост.

# 7
  • Мнения: 6 991
Слабост Rolling Eyes

# 8
# 9
  • Мнения: 765
Съгласна съм с Лара - споделената любов е сила , другата е слабост и глупост   Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
За мен по-скоро сила. Дава ти силата да правиш неща, които иначе не би направил.

# 11
  • Мнения: 1 731
Любовта е слабост.
Не виждаш. Не чуваш. Пълен транс.
Любовта е слабост.
Прави човека уязвим, крехък като стъкло.

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
За мен по-скоро сила. Дава ти силата да правиш неща, които иначе не би направил.

Да, ама всъщност си слаб, защото си се поддал на емоцията, дала ти крила.
Би бил силен, ако се стремиш към тези неща, независимо дали си влюбен.
Е, когато си влюбен, можеш да запалиш колата, запътена към Него и да отидеш на 200 км и да се върнеш за една нощ. Ама то това е умопомрачение, не сила.

# 13
  • Мнения: 899
Любовта е слабост, обичта е сила.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз приемам обяснението на З.Фройд:
"Любовта - преднамерено сдържана сексуалност"

Общи условия

Активация на акаунт