Как се спавяте с нахалните "капацитети"?

  • 3 389
  • 79
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 233
Вчера на рождения ден на свекървата отбор нейни приятелки (до голяма степен разгорещени от горещините и бялото вино  Crazy) се опитаха най-напред да набутат в устата на дъщеря ми бая голямшко парче свинско, а после и торта... За свинското  успях да реагирам бързо, с най-милия си тон обясних системата на захранване на щерката, която спазваме, храните които яде и основните принципи. Но докато сипвах чаша вода на ожадняла лелка, другите успяха да й набутат в устата парче ягодово парфе! Гледала ги как ядат и им станало мъчно за детенцето! Освен това имало шест зъба и значи вече можело да яде всичко. #2gunfire
Добре, съгласна съм, че аз съм виновна, защото ги изпуснах за половин минута от погледа си. Но въпросът ми е: "Как вие реагирате при подобни ситуации?"
Не е толкова важно, че нищо не стана в крайна сметка. В случая бяха погазени мои разпореждания! За моето дете! Не бяха давани просто досадни съвети както друг път, бях пренебрегната като авторитет.
Вече ми е смешно, но се чудя как да се справям и в бъдеще с такива агресивни "капацитети", без да вдигам грандиозен скандал. Не че не ми се искаше, но в случая все пак и аз бях на гости, не можех да си позволя да разваля празника на свеки, обиждайки приятелките й.

# 1
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Глупости - естествено, че можеш да й развалиш празника ! Аз бих !  Peace

# 2
  • Мнения: 4 451
И аз много бих се ядосала в такава ситуация. Защо не им каза"А мен попитали ме няко, дали може да и даде торта? Това е моето дете, нали така? Значи аз решавам какво ще яде и какво не". Нямаше да развалиш празника, но и недвусмислено щеше да си изкажеш мнението. Следващият път едва ли щяха да посмеят.

# 3
  • Мнения: 4 915
Казваш с леден тон, нетърпящ възражения, че единствено ти решаваш какво и кога ще опитва и яде детето ти, и че няма да допускаш никакви изключения за никого. Защото отговорността за детето и здравето му  лежи най-вече върху твоите плещи.  Crossing Arms

Празник - делник, свеки-майка, моите принципи не търпят изключения.  Naughty Дай ясно да се разбере веднъж и няма да се повтори.

# 4
  • Мнения: 5 790
Глупости - естествено, че можеш да й развалиш празника ! Аз бих !  Peace

Аз също бих! Тук става въпрос за моето дете и за това, че аз съм казала нещо. Щях веднага да реагирам и да направя забележка. Също така бих обяснила, че аз решавам за своето дете, а те да решават за техните си. И бих обяснила на свекърва ми в прав текст, че не желая повече да се повтарят подобни ситуации.

# 5
  • Мнения: 8 769
Но въпросът ми е: "Как вие реагирате при подобни ситуации?"
Не си длъжна да следиш зорко детето си всяка секунда, при условия, че има и други хора наоколо. Не си виновна.
При подобна сцена, казвам с усмивка, но с тон, нетърпящ възражение, че детето яде това, което аз му дам и че ис има схема на захранване. Казвам, че трябва да ме питат преди това. Не ме интересува чий празник е. Обидената си ти, защото е погазен твоя авторитет.
Реагирайки по този начин, вече знаят при всички случаи, че трявба да питат. Grinning

# 6
  • Мнения: 701
Съвсем спокойно е можело да ги попариш,ама както трябва!
Имам алергия от такива "всезнаещи" лелки!
А свекърва ти къде беше?Или и тя е като моята?!?

# 7
  • Мнения: 14 133
Глупости - естествено, че можеш да й развалиш празника ! Аз бих !  Peace
И аз!!! Особено,   когато се отнася за детето ми!!!  Peace

# 8
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
А твоята свекърва къде е била през това време?
Аз щях да й обясня кое може и кое неможе за моето дете. Тя би трябвало да знае, че за захранването на детето ми има правила, на които държа. И тя е човекът, който е трябвало да реагира в този момент!
Аз такъв скандал щях да вдигна, че щеше да се запомни този рожден ден!

# 9
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз бих полудялаааааааааа #2gunfire
Не съм от хората, дарени с търпение, както и не съм от тези, които могат да се усмихнат и да премълчат. По отношение на детето си съм безкомпромисна, а по отношение на захранването - направо съм луда. Никой не може да дава по свое усмотрение нещо на детето ми без да ме е попитал и това е закон вкъщи, а и извън вкъщи. Аз храня детето си и точка по въпроса. Може да има обидени, може да има сърдити, може да съм кучка, ама това е положението - не ми пука, когато става дума за него Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 990
Казваш с леден тон, нетърпящ възражения, че единствено ти решаваш какво и кога ще опитва и яде детето ти, и че няма да допускаш никакви изключения за никого. Защото отговорността за детето и здравето му  лежи най-вече върху твоите плещи.  Crossing Arms

Празник - делник, свеки-майка, моите принципи не търпят изключения.  Naughty Дай ясно да се разбере веднъж и няма да се повтори.

Абсолютно подкрепям  Peace. Близките ми ме познават и трудно могат да си позволят подобни самоинициативи по отношение на децата ми . Никога не бих си замълчала ако видя ,че по някакъв начин нарушават хранителния режим който съм създала  Naughty

# 11
  • Мнения: 4 496
А свекърва ти как реагира??Важно е и тя какво ще им каже,защото са били нейни гости.Не им се връзвай,не са всеки ден у вас,но си поговори със свеки да няма подобни повторни случаи.А пък ако има-вдигни лют скандал!!!!! smile3511

# 12
  • Мнения: 3 069
Глупости - естествено, че можеш да й развалиш празника ! Аз бих !  Peace

Подкрепям с две ръце!
И аз бих направила много остра забележка и ще им забраня /ако трябва и с не толкова деликатен тон/, че никой няма право да пъха в  устата на детето ми каквото и да било освен МЕН!!!

# 13
  • Мнения: 3 804
при мен от такава намеса ДАЯНА получи разтройство тогава събрах всички присъствали и им заявих 4е моето дете ще яде и пие само каквото аз и дам и от тогава освен вода нищо друго не и даваха когато сме у свекито ,но и каките отговаряха за безопасноста и в мое отцъствие

# 14
  • София
  • Мнения: 1 057
Когато започнах захранването изрично предупредих бабите и дядовците, че нежелая да му дават каквото и да е, без да ме питат. А, когато ходим на гости, още с влизането любезно предупреждавам, че не му давам да яде всичко, затова ще държа да ме питат, ако решат да му дадат нещо. Досега не съм имала проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт