Забременява ли се с диагноза Хашимото?

  • 2 255
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте,
С диагноза хипофункция на щитовидната жлеза и автоимунен териодит (Хашомото) съм и от 4 месеца провеждам лечение с Еутирокс. Възможно ли е забременяване с тази диагноза, при проблеми в овуто и менструалния цикъл?  newsm78

# 1
  • Мнения: 902
Забременява се.
Ето ти нещо полезно:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 807&Itemid=31
Обърни се към д-р Катя Тодорова (тел. е в частния кабинет, където приема).
Късмет и скро да те изненада Човечето.

# 2
  • Мнения: 553
Забременява се, но трябва да се следи бременността и от ендокринолог. Ако имаш проблеми и с овулацията, трябва да решиш първо него. Вероятно щом нормализираш TSH, и овуто ще се нормализира. Успех!

# 3
Благодаря за инфото, но аз съм от Варна.
Аз си имам едно пораснало човече на 8г. но се опитваме за второ от Ноември м.г. и така стигнах до тази диагноза. Лекарката ми е от добрите в града, която ме обнадежди, но все пак ми се искаше да споделят и други майчета своя опит с такава диагноза Simple Smile
  bouquet

# 4
  • Мнения: 869
pri koia lekarka hodi6?

# 5
# 6
  • Мнения: 869
Аз също ходя при нея.Направи ми много добро впечатление.Аз не знаех за моите заболявания преди да забременея,не съм се лекувала и забременях за 5 месеца.Така,че мисля че всичко е божа работа.Ти правиш всичко което е необходимо и се лекуваш,така че стискам палци скоро да се похвалиш.Съветвам те да си обърнеш внимание по време на бременността,след изследванията и продълженото лечение всичко ще бъде наред.Така,че успех.

# 7
  • Мнения: 157
Имам въпрос за начина на хранене при Хашимото-наскоро прочетох че трябва да се избягват храни богати на йод-морски продукти,бобови,орехи,зеле.т.к. блокират  на синтеза на тиреоидни  хормони
Прочетох  го в едно приложение за здраве на в-к 24 часа -консултат по по проблемите на ендокринологията е проф Боян Лозанов
с д-р катя  тодорова не сме коментирали начина на харнене-има ли някой да сподели мнение и  информация 

# 8
  • Мнения: 769
Къде приема Оля Сарджева.. аз съм обиколила 6-7 ендокринолози във Варна, ходих и при д-рКатя Тодорова в Плевен, но не мога да отскачам да там за щяло и нещяло.. във Варна не съм намерила 'моя доктор'. С Хашимото съм от 5 години, незабременяване от 2г.

# 9
Привет, аз забременях, след като 6 месеца компенсирах хормона. После, по време на бременността, трябва да следиш нивата. Важно е за бебето! Успех!

# 10
Момичета, аз страдах от териотоксикозис, супер повишена функция на хормоналната жлеза дълги години. Но нека отбележа, че критичните моменти бяха между 9-14 годишната ми възраст.Скъсаха ме от изследвания в тогавашния Институт по научна педиатрия "Димитър Несторов" в София.Симптомите ги знаят повечето от вас - сърцебиене, увеличен пулс, нервност, психично разтройство, депресия, вълчи - неудържим глад за храна, но вместо да се повишават кг, те драстично намалят. Кошмара е голям. И сега пия хапчета. Но искам да ви кажа, че имам живо и здраво - СЛАВА БОГУ дете на 7 години. Правехме му изследвания и всичките са добри.

# 11
извинете ме , но явно се разсеях преди лягане.  Исках да споделя, че и на мен в един момент ми поставиха тая диагназо Хашимото. Мога , ако някой го интересува да прочета диагнози, препоръки от картона си - стига да съм полезна. Беше ми писнало от тея бодения във веничките за Т3,Т4,ТТХ, но ги пазя.

# 12
  • Мнения: 1 173
Разбира се, че се забременява. Аз самата имам Хашимото и дъщеря на почти 2 г.
Забременях след като нормализирах TSH-то, но да знаеш,
че трябва много стриктно следене на хормоните на всеки 4 седмици и здравословно храненене през цялата бременност.
Ако имаш въпроси, насреща съм.


# 13
  • Мнения: 84
Увериха ме, че и при тази диагноза нещата се случват и са попровими. Нещото, което разбрах е, че освен ТСХ-то трябва да се проверяват и ТАТ и МАТ. Ако са високи стойностите пък трябват и имунологични изследвания.

# 14

аз си направих днес изследване но не мога да разбера  хормоните ми дали са в норма
   
ТСХ-1.528mIU/l
ТАТ-139.8/IU/ml
МАТ-590.4/IU/ml

АКО може някои да ми обясни това добре или зле е  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт