Лосион против въшки

  • 8 846
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 374
Здравейте, мили мами! Не съм сигурна дали темата ми е за тук, ако съм сбъркала нека модераторите да я преместят!
Дъщеря ми е отскоро на ясла и искам да започна да й мажа косичката с лосион против въшки с профилактична цел. Питах в няколко аптеки, но ми предлагаха само препарати за изтребване на въшки. Ако някоя от вас ползва такъв препарат, нека сподели какъв е! Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 496
Не съм чувала за лосион с профилактична цел...Може и аз да не съм информирана.... newsm78

# 2
  • Мнения: 374
Едно време майка ми втриваше в корените на косата веднъж на около 2 седмици такъв лосион и нито аз, нито брат ми не сме хващали въшки. Затова искам сега и дъщеря ми, ако мога да се опитам да я предпазя по някакъв начин. В една аптека ми обясниха, че едното лекарство за унищожаване на паразитите може да се ползва и профилактично, но аз се притеснявам да не би пък така косичката на детето ми да се изтощи по някакъв начин! Thinking

# 3
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Не знам дали е подходящо но една аптекарка ми каза да обливам косата с оцет+вода(това било стар метод за предпазване). Попитах защото голямата ходеше на училище и се чу че имало вьшки.Направо ми настрьхна косата и трьгнах да тьрся и аз нещо.

# 4
  • Мнения: 4 496
Ако оцета с вода вършеше работа,щеше ли да има лосиони против въшки... newsm78

# 5
  • Мнения: 374
Ако оцета с вода вършеше работа,щеше ли да има лосиони против въшки... newsm78
Поне ще съм спокойна, че не изтощава косата. Simple Smile Иначе ако през две седмици я мажа с лосион, който изтребва гадините, съмнявам се, че няма да окаже влияние и върху косата. Учудвам се, че толкова малко мами се включиха по темата, но нищо, аз ще продължа да си търся! Hug

# 6
  • до канала
  • Мнения: 518
ох чувала съм за такъв лосион -той се слага зад ушите но беше отдавна и забравих как се казва

# 7
  • Мнения: 55
Определено  не смятам, че е добра идея да се маже дете  с какъвто и лосион против въшки постоянно / профилактично .Мен дори ме е страх изобщо да ползвам такъв,/дано не ми се налага!/ понеже детето ми е алергично .  Единствено бих опитала с оцета, не знам дали ще е ефикасно,
но поне не би навредило за разлика от лосионите -


# 8
  • Мнения: 689
Казваше се инсектициден лосион, но едва ли ще го има вече. Иначе вършеше хубава работа.

Общи условия

Активация на акаунт