въпрос за спермограмата?

  • 1 457
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
здравейте.мисля,че след девет месеца опити без успех е крайно време за спермограма.запазихме час за понеделник в новата инвитро клиника в плевен.моля ви кажете ми как точно се взема ,,материал,, и след колко време казват резултата? и трябва ли да има въздаржание от секс ,защото от клиниката ми казаха само да не е препивал ,препушвал или боледувал последните три дена ?

# 1
  • Мнения: 155
Здравей,
пробата се прави по следния начин:
Най-малко 3 най-много 5 дни въздържание преди изследването!
Ако лабораторията ви е наблизо, може да вземете стерилно шишенце от там и да си набавите материала в къщи, като до 15-ти на минути я занесете в лабораторията ( сега в жегите обаче може и да не ви разрешат да я правите в къщи)

Другия вариант е в самата лаборатория, но е малко стресиращо за мъжете, защото в повечето случай ги завират в едни мръсни тоалетни и... сещаш се не е комфортно!

За колко време ще стане зависи изцяло от лабораторията!

Дано съм била полезна!

# 2
  • Мнения: 3 777
Много се съмнявам че в тази нова и модерна клиника ще карат пациентите си да се завират по тоалетните да дават материал.
При лекарят където ходим си има специални стаи-добре обзаведени, с телевзизор и подходящи филми за целта,чак завидах на мъжът ми  Laughing за приятния начин по който става това изследване за разлика от моите.
Не прочетох дали са ти казали,но също така да не взема горещ душ в този период -3-5 дена преди спермограмата и да не е пил антибиотици.

# 3
  • Мнения: 155
Оф сори не съм догледала, че говориш за нова клиника- в такъв случай съм съгласна с гъбката!
Успех и дано няма проблеми!

# 4
  • Мнения: 1 209
КРИСИ, стискам палци всичко да е наред с изследванията...  Praynig

Галето добре ти го е написала, от 3 до 5 дни въздържание от секс, аркохол и кафе, това е напълно достатъчно. Дано не му се стори много на половинката ти!!!

Успех...

# 5
  • Мнения: 165
с това въздържание от секс ще пропуснем точно фертилните дни.съгласи се веднага щом му предложих и не искам да отлагам часа ,защото искам да разбера по скоро резултата .беше много притеснен като му казах -в понеделник направо в клиниката.а той - ама как ,там ли трябва дааа.........   . Дано да няма проблем и да не мисля поне него,защото ако проблема е в него са ми излишни всички хапове и изследвания  които правя.и след това отивам на фоликометрия.за колко време излизат резултатите от спермограмата?

# 6
  • Мнения: 1 209
.за колко време излизат резултатите от спермограмата?
Зависи от лабораторията. Попитай ги.

# 7
  • Мнения: 23
аз понеже съм от скоро в Плевен
а трябва да правим контролна спермогарама може ли да ми кажете къде да отидем
и колко пари ще струва  newsm78
както и да ми кажете към кой лекар да се обърна за да ми направи фолекометрия ако има някой по здравна   ако ли не...

# 8
  • Мнения: 165
ние ще правим спермограма в новата инвитро клиника .има много добри отзиви за нея.телефонът е 064 804 790.моят доктор е Бързашки.незнам дали работят със здравната каса,но би трябвало.като се обадиш питай.

# 9
  • Мнения: 3 453
mimashumkov ,
 погледни на сайта им:
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=25
Има и цени на изследванията! Направете разширена спермограма.
Успех!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 946
mimashumkov и КРИСИ, желая ви успех и всичко да е наред! Нека докторите кажат, че единственото, което пречи на бебето да се случи е спокойствие и после да ви пратят на почивка, от където да се завърнете трима  Hug

Аз още не събирам смелост за изследвания.. Все се надявам, че ще се случи.. пък да видим.

# 11
  • Мнения: 14 486
искам да питам фатално ли е ако въздържанието е повече от 5 дни?

# 12
  • Мнения: 218
искам да питам фатално ли е ако въздържанието е повече от 5 дни?

Чак фатално не знам, но със сигурност повлиява зле на резултатите.Момичетата тук ми отговориха така, а и докторът го потвърди.При нас за малко да се получи 10-11-дневно въздържание, но "спасихме" положението. Laughing Пожелавам успех на всички, на които  им предстои това изследване Hug  bouquet

# 13
  • Мнения: 712
Уф, и ние сме за там...
Исках милото да отиде още този месец, но той, дето по принцип е сговорчив, се запъна като магаре - не, та не! Другия месец, вика, ако ти дойде - отивам, ама ми трябва време да се настроя (?!  smile3555) Направо ме разби!
Казва, "ми три дни не е малко време, айде поне да си в цикъл"  smile3511 newsm62
Но поне не се притеснява за самата процедура, защото мъжката половинка от една приятелска двойка вече ходи и е с много положителни отзиви - било много културно  smile3521
Честно казано, аз се притеснявам - не толкова за това, че резултатите може да са лоши, а за това как той би приел подобен удар по мъжествеността му, ако, не дай Боже, се случи...

# 14
не се притеснявай за резултатите, ще са ок най. вероятно. спазвайте точно указанията, 3-4 въздържание, без алкохол и цигари, без лекарства и по-малко мазнотии и няма проблем. при евентуални леки отклонения, дано няма такива, го подкрепяй и му покажи, че каквото и да става ти си с него и искаш деца от него. той ще разбере това и ще му помогне - от опит знам. успехи Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт