Щастливи ли сте...и кое ви прави щастливи..........

  • 2 590
  • 37
  •   1
Отговори
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Днес ми се случи нещо,което силно ме накара да се замисля,как вглъбени в дребнавостти,битовизми и злободневки,понякога наистина забравяме онези-малки големи радостти,които ни карат да се усмихваме......Може да звучи клиширано........може да звучи истински..........Но кое наистина ни прави щастливи.....знаете ли,4е то4но то ви прави такива,и можем ли да ценим щастието или само,когато го загубим,рзбираме колко сме били богати Thinking

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Разбрала съм, че като загубиш нещо, осъзнаваш колко си бил щастлив с него.

До болка оценявам какво щастие е това, което в момента ми липсва Cry

Затова се старая да си повтарям хубавото, което имам- например колко ми е лека и с либерални условия работата в момента (не е много платена, но знам, че никъде няма да намеря такава да не ти висят постоянно над главата, като си свършиш работата, да можеш да си тръгнеш по-рано, без това да те прави мързелив и безотговорен в дейността) и се опитвам да я оценявам от гледната точка колко изпускам ако я нямам.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 283
Да, щастлива съм. Откак намерих половинката си съм много щастлива. Естествено сме имали и не много приятни моменти, но знам, че щом сме двамата, ще се справим. Само да сме заедно и да сме здрави и другото ще го оправим някак си (в момента "хвърлям боб" да се решат здравословните ми проблеми и да имаме шанс да станем трима  Embarassed). И работа се намира, и всичко, само да сме заедно и да сме здрави.

# 3
  • Мнения: 3 622
Докато вечеряхме и си бъбрихме за предстоящата ни почивка  с моя мъж и моя син усетих, че съм щастлива.  Laughing Че искам да сме здрави и задружни както в този момент   Laughing

# 4
  • Мнения: 473
Щастлива съм много, защото всичко, което съм си пожелавала в живота ми винаги се е сбъдвало, дори малко по-късно. Прави ме щастлива малкото бебе, което сутрин ме буди със смях, любимия ми мъж, милата ми майка и всички любими хора около мен. Щастлива се чувствам когато срещам добри хора, когато гледам красивата природа, морето, малките деца. Мисля, че в човека е заложено да е щастлив или не, зависи от мисловния модел, който има.

# 5
  • София
  • Мнения: 397
ДА и винаги съм го оценявала-имам здраве,любов,спокойствие,пари не много,но аз не се лакомя,две прекрасни деца,какво да искам повече-пу,пу,да не се урочасам!Както пише под аватара ми-обикновено по-доброто погубва доброто!

# 6
  • Мнения: 25 564
Да, естествено - животът е низ от щастливи и не толкова (да не кажа нещастни) мигове.
За жалост, много малко са моментите, в които човек осъзнава, че е щастлив, ако преди това не е изпитал някаква голяма мъка.  Cry
Дай, Боже, всекиму такова щастие!  Praynig Grinning

# 7
  • Мнения: 3 453
Щастлива съм, че имам до себе си човек, който ме подкрепя в нещастията!

# 8
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Щастлива съм. Много си се харесвам и си се обичам максимално и изцяло. Обичам семейството си също, любимия, смейството на сестра ми, племенничката. Живея си, не съм се скъсала от работа, хубава и чаровна съм, имам кинтите, които са ми необходими в момента, живот и здраве и други хубви моменти предстоят.... Grinning



# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Щастлива съм, да...Не смея много-много да се хваля, "да не чуе дяволът" Laughing, но истината е, че се чувствам чудесно напоследък. Постигнах адски много в личен план за последните 5 години и точно тези успехи ме правят щастлива. Най ми е хубаво, като си гушна детето, след като не съм го виждала известно време. Е, това е абсолютно размазващо Hug Другото, което много ме радва е, че повярвах в себе си, че мога на още нещо да се науча. Защото, нали знаете, човек след определена възраст, вярва че вече нищо в себе си не може да промени и всяка негова реакция е предвидима. Аз повярвах, че мога да реагирам различно от очакваното, защото така трябва. И го направих. Гордея се със себе си заради тази постъпка, считам го за голямо постижение, за самоусъвършенстване. Решението се оказа правилно и ми донесе истинско щастие след това. Което ме кара да вярвам, че има някой извън нас, който направлява съдбите ни само донякъде и в крайна сметка до колко ще си щастлив зависи от собствения ти избор.

# 10
  • Мнения: 2 631

..... например колко ми е лека и с либерални условия работата в момента (не е много платена, но знам, че никъде няма да намеря такава да не ти висят постоянно над главата, като си свършиш работата, да можеш да си тръгнеш по-рано, без това да те прави мързелив и безотговорен в дейността) и се опитвам да я оценявам от гледната точка колко изпускам ако я нямам.

 Thinking Звучи ми познато...  Peace
Правят ме щастлива малките неща - жестовете на противоположния пол, милите думи, комплиментите, помощта, подаръците, уважението... Гледам такава да ми е философията, за да мога наистина да оценям ежедневнието си правилно и да се усмихвам повече...


# 11
  • София
  • Мнения: 203
 В последните години наистина се научих да ценя и да се радвам на всеки един момент, и то в НАСТОЯЩЕТО - човек като попреживее и види това-онова, и се научава, че е безсмислено да се тормози за минали неща, както и да си прави сметки без кръчмар за бъдещето, а да се радва на момента, тук и сега. Щастлива ме прави детето ми / нищо, че ме и ядосва мноооого/, когато ми се усмихне и ми каже "Мамооо, ти си ного добичко, дай гушка",когато намерим време да пътуваме, да излезем сред природата, когато наближава момента да си приготвям багажа за море/юхууууууу Simple Smile/, когато ме гушне мъжа ми и ми говори хубави неща................
 Абе изобщоооо само да сме здрави,дечицата ни и ние, за да си ги гледаме  bouquet Peace

# 12
  • DE
  • Мнения: 967
На първо място най-близките ми хора ме правят щастлива, а на второ - морето!
Няма друго такова чувство след любовта! Като го видя и помириша, имам чувство, че ще хвръкна от щастие и вътрешно задоволство!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 817
Да, щастлива съм, много съм щастлива - имам прекрасно семейство - чудесен съпруг и прекрасна дъщеря, имам покрив над главата си и храна на масата, страхотна работа, шефове, които ме оценяват, чудесна сестра, много готина майка... изобщо всичко за което съм мечтала.

Единственото, което непрекъснато кара стомахът ми да се свива от ужас е мисълта, че може да изгубя щастието, което намерих.

# 14
  • Мнения: 600
'ми, да, щастлива съм. не бих казала, че си го мисля често все пак...

имам прекрасно дете, неидеален съпруг, но като се замисля, много си ми е добър май Mr. Green, хубава работа, жилище. е, нямам време за себе си, но това ще е само няколко години Laughing

има неща, които ме сдухват, но май не са основание за всемирно нещастие Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт