На една годинка, яде само хляб и кашкавал, какво да правя!?!?

  • 861
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте, незнам дали е нормално, дали не е, затова реших да споделя, пък може някой да има идея какво да направя. Миналия месец бяхме на море и от завръщането ни сме така. Сутрин понякога хапва по някоя лъжица попара и това е. Нищо друго по цял ден освен хляб с масло и кашкавал, отначало беше и с наденица, случайно откри, че много й харесва, но като споделих с педиатърката ми каза в никакъв случай да не давам колбаси. Много рядко вечер хапва и доматче. Сега станахме на една годинка. До шест месеца беше само на кърма, но след това не съм имала проблеми със захранването, ядеше си всичко, попари, пюрета, каши, без много зор. Не с кеф, но се справяхме. Ама сега, край абсолютно отказва. Ако се обърка случайно да хапне нещо, плюе и с ръчички си бърше езика, да не остане нещо случайно! Пие само сокове, вода не. Рядко се навива на някоя лъжичка кисело мляко. От две седмици сме на кухня, абсолютно нищо не е вкусила от нея. А допреди това искаше да опитва от всичко, с което ние се храним, беше й интересно, ядеше какво ли не и се радваше, че експериментира, забавляваше се. Какво ще правя, жега жега, ама такова нещо... може ли само хляб да ядеш!!! Ми аз ще трябва пак наново да я захранвам някой ден, кога ли ще реши, че й се яде и нещо друго?

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Може да пробваш да нарежеш храната на интересни фигурки и формички - звездички, сърчица, цветенца и тем подобни. С пресни или сварени зеленчуци е най-лесно да сътвориш всякакви фантазии. Или пък ако запичаш кашкавала, пъхни нещо отдолу за да не се вижда. Може и да я поизлъжеш малко, че това или онова е любимата храна на любимия й анимационен герой. Може и да се излъже да си хапне така. Успех!

# 2
  • Мнения: 264
С дъщеря ми имахме подобен проблем, само трябва да кажа, че тя по принцип си беше злояда. Та почти до 2 годинки ядеше предимно пасирано, когато решихме да мине на твърда храна тя направо ни обяви стачка и отказваше да яде. Най-накрая месеци наред ядеше салам и кренвирши с хляб основно. Сега вече е на 4 годинки и яде доста повече неща, но ми е много трудно да я накарам да опита нова храна ако не иска. При вас това може да е само период, който ще отмине, изчакай, не задълбавай случая, за да не стане проблем. Остави да мине известно време или поне жегите да минат.  Peace

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз също имам своенравно кърмаче у дома. Вече се примирих, че може да се живее от кърма, наденички с хлебче и плод/зеленчук. От време на време макарони и кисело мляко. Добре, че е яслата, та поне там яде нещо различно като гледа другите деца. Confused

# 4
  • Мнения: 47 902
ми моя яде само кърма, кисело мляко, джанки  ooooh!, сиренце, бисквити-ама макс 1 на ден, таратор...поне хляб да ядеше...а не е като да не му даваме ядене, ама не го и насилвам, уж да му дойде сам апетита

# 5
  • Мнения: 218
totelly, стана ми смешно като ти прочетох съобщението, защото си спомних че и дъщеря ми мина през такъв период миналото лято - ядеше само хляб, кашкавал (и то определен вид, на пръчки) и кисели млека. Беше така доста време, към два месеца. Тъкмо се бяхма прибрали в България и майка ми като почна "горкото дете, нищо не яде, само на хляб живее ли се..." все едно аз не и давам да яде Grinning Rolling Eyes По едно време успя да и набута парче луканка, и това дете като ревна че иска още... заряза кашкавала и две седмици живя на хляб и луканка Shocked Shocked (абе то и аз искам така) А майка ми "а така, добре си хапва детето" Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 081
Е, все пак хляб и кашкавал все си е нещо. Моят от 3 месеца яде само царевичен хляб(нещо като здравословни гризки) и голи праскови. Ама "яде" е много силна дума-ръба ги и после старателно си вади парченцата от устата, че напоследък и само 3-4 кърмения му останаха-не ще човека, и това е. Мисля, че е защото проходи, и не му се разхищава време за разни досадни неща като ядене и т.н.

 Според мен просто не са гладни Simple Smile

# 7
Е, като четох досега, аз също се посмях доста, пък и се поуспокоих! Не сме единствени значи! Да са ни живи и здрави дечицата, пък ще се борим като трябва, нямаме друг избор. Педиатърката ми каза да й спра хляба!!! И ми се смя като й се жалвах днес. Но в крайна сметка и тя каза, ми каквото иска, това, дано да е моментно увлечение!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 758
И аз се бях притеснила много, но попаднах на темата на дългокърмещите и се успокоих, че не сме сами и че все ще мине по някое време.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 737
Не се притеснявай, все пак детенце не гладува, макар и да се храни не съвсем пълноценно. Обикновено това еднородно хранене им писва за около 2-3 седмици и пак се връща интересът на малките мишки, да опитват от всичко. Забелязала съм, че моят звяр иска еднородна храна, когато му никнат зъби. Последния хит е каша - на 1 г и 10 м, ядем каша за 6-месечни, ама какво да направя, като каже "Мамо, каши!" и аз изпълнявам!
Виждам, че вече си се успокоила, че не страшно. Сега остава да се настроиш позитивно и да почакаш още малко!

# 10
  • София
  • Мнения: 555
И ние сме така - основно хляб ,малко кашкавал, масло, пюре от тиква, таратор, праскови. Манджи не ще и да опита, преди обичаше поне да яде каши и кисело мляко с плодове (което аз и приготвях), сега и това не иска. Притеснявам се, че не се храни пълноценно, но не знам какво да направя. И аз съм се заканвала да и спра хляба, но не издържам на мрънкащо от глад дете. А ми омръзна да готвя по 100 часа, да пасирам да мия съдове и тя накрая категорично да врътне глава. Идеята да се нареже храната на интесесни форми ми допадна, ще опитам.

Общи условия

Активация на акаунт